Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
24.11.2021 12:00

Biurowiec Porta Mare w Elblągu z pozwoleniem na budowę


Biurowiec Porta Mare w Elblągu z pozwoleniem na budowę


Biurowiec Porta Mare, który będzie pierwszym obiektem klasy A w Elblągu otrzymał pozwolenie na budowę. Zgodnie z dokumentacją opracowaną przez pracownię architektoniczną Pas Projekt, na elbląskiej Wyspie Spichrzów powstanie nowoczesny budynek składający się z siedmiu segmentów z charakterystycznymi spadzistymi dachami, zwróconymi w kierunku rzeki. Całość ma nawiązywać do zabytkowej starówki oraz historycznej zabudowy tego obszaru. Inwestycja jest realizowana w ramach Programu Fabryka. 10 tysięcy metrów nowoczesnych biur i usług z pozwoleniem na budowę. Elbląski Program Fabryka wystartuje z budową wiosną 2022 roku!

 

Biurowiec Porta Mare, który będzie pierwszym obiektem klasy A w Elblągu otrzymał pozwolenie na budowę. Zgodnie z dokumentacją opracowaną przez pracownię architektoniczną Pas Projekt, na elbląskiej Wyspie Spichrzów powstanie nowoczesny budynek składający się z siedmiu segmentów z charakterystycznymi spadzistymi dachami, zwróconymi w kierunku rzeki. Całość ma nawiązywać do zabytkowej starówki oraz historycznej zabudowy tego obszaru. Inwestycja jest realizowana w ramach Programu Fabryka.

 

Elbląski biurowiec „Porta Mare” zaoferuje ponad 6 tysięcy mkw. wysokiej klasy biur, ale także powierzchnie przeznaczone pod działalność aparthoteli oraz przestrzenie handlowo – usługowe. Będzie on zlokalizowany przy ul. Warszawskiej na malowniczym nabrzeżu rzeki Elbląg, która dzieli teren przyszłej inwestycji od miejskiej starówki.
Jestem przekonany, że Porta Mare nie tylko da impuls rozwojowy Elblągowi i ściągnie do miasta firmy, które ulokują tu swoje oddziały, ale także będzie służyć wszystkim mieszkańcom. Jeśli chodzi o przestrzenie biurowe będą to elastyczne, łatwe do przearanżowania powierzchnie, które będą oferowały zróżnicowane rozwiązania dla najemców. Od klasycznych gabinetów przez biura typu open space, przestrzenie coworkingowe, sale konferencyjne, sale focusowe po wirtualny adres. Dlatego dobrze będzie się tu czuł także młody, stawiający pierwsze kroki lokalny biznes. Z kolei partery, w których ulokują się usługi i handel będą atrakcyjną ofertą dla elblążan odwiedzających centrum miasta – przekonuje Mariusz Domeradzki, prezes zarządu Operator ARP sp. z o.o.


Teren pod realizację Porta Mare wskazał elbląski samorząd, który liczy, że dzięki realizacji tej inwestycji nastąpi konieczna rewitalizacja tego obszaru. Wyspa Spichrzów w średniowieczu stanowiła gospodarcze zaplecze miasta. Lokowano tam urządzenia konieczne do obsługi dalekosiężnego handlu, portu, stoczni, a także warsztaty rzemieślnicze i spichrze. Obszar ten jest objęty opieką konserwatorską, która determinuje kształt budynku oraz przebieg jego realizacji.


Program Fabryka jest elementem strategii zrównoważonego rozwoju kraju, która ma skracać dystans rozwojowy pomiędzy największymi metropoliami a miastami średnimi i małymi, które z roku na rok notują coraz większy odpływ mieszkańców oraz powolną utratę funkcji gospodarczych. Agencja Rozwoju Przemysłu tworząc założenia programu - i powierzając jego realizację spółce Operator ARP - chciała, poprzez budowę wysokiej klasy powierzchni biurowych, pobudzać potencjał średnich miast. Nowoczesne obiekty usługowo- biurowe położone w atrakcyjnych lokalizacjach mają nie tylko ściągnąć do miasta nowe podmioty – głównie z branży nowoczesnych usług dla biznesu – ale także pobudzić lokalną przedsiębiorczość i stanowić wizytówkę miasta. Elbląg zdecydowanie jest jedną z priorytetowych lokalizacji. Zaawansowane projekty znajdują się także  we Włocławku oraz w Stalowej Woli, w której budowa ma ruszyć jeszcze w 2021 roku.

 

ARP

 


Artykuły powiązane

:

Wyspa Spichrzów, parki i ulice... Znamy plany inwestycyjne prezydenta na 2022 rok
Wyspa Spichrzów, parki i ulice... Znamy plany inwestycyjne na 2022 rok (20)
Elblążanom się spodoba? Wiemy, jak będzie wyglądał biurowiec na Wyspie Spichrzów
Elblążanom się spodoba? Wiemy, jak będzie wyglądał biurowiec na Wyspie Spichrzów (26)

Komentarze (12):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
24.11.2021, 12:22 M.: Czekamy na efekty prac. :) Od siebie dodam, że waterfront Wyspy Spichrzów widziałbym w ogóle jako nabrzeże zagospodarowane obiektami kultury (filharmonia, muzeum tradycji morskich hanzeatyckich) i edukacji (np. Akwarium fauny i flory Zalewu Wiślanego czy Centrum Nauki). Pewnie, to pobożne życzenia ściętej głowy, ale Wyspa Spichrzów jest ostatnim miejsce E-ga, które mogłoby przyciągnąć turystów i zatrzymać ich na dłużej, aniżeli spacer po Starym Mieście.
24.11.2021, 12:48 SUPER : Po obu brzegach rzeki powinny powstać kamieniczki . Kiedys bylo pieknie jak w Gdańsku.
24.11.2021, 12:49 Właśnie : Budynek filharmonii tez na wyspie spichrzow budujcie, tego brakuje w Elblągu.
24.11.2021, 13:03 Chińczyk: "Porta Mare"??? Kuźwa "Drzwi morskie"!!! „A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.“ Ciekaw jestem kiedy w Polsce wprowadzą jako obowiązujący język urzędowy język angielski.
24.11.2021, 13:09 światowa: Chińczyk ja mam gdzieś taki język którym nie mogę porozumieć sie globalnie.
24.11.2021, 15:12 fghjk: @SUPER powinny być kamieniczki z bistro, pubami i sklepikami z głupotami dla turystów. Nie mieszkania. te mogą być wszędzie indizej.
24.11.2021, 19:27 Ngh: Fajnie, czekam teraz na firmy z branży IT
24.11.2021, 20:13 lucyna: Czy Wyspa Spichrzów będzie też Betonową Pustynią , jak Starówka bez żadnych drzew ?
24.11.2021, 21:27 err: Filharmonia na wsi? Dobry dowcip.
24.11.2021, 21:57 Mariusz: Do err wiesniacy też słuchają muzyki
25.11.2021, 09:05 ZAKANALAK: Budować,Budować
25.11.2021, 23:39 Robert Koliński: Głupota, projekt wyłącznie wyborczy, bezmyślne marnowanie pieniędzy publicznych oraz dokładanie po raz kolejny złodziejskim kapitaluchom z naszych kieszeni. Architektonicznie - neo-stodoła dla zakompleksionego na punkcie Gdańska małomiasteczkowego luda. Żal.pl.


Inne artykuły:

Radna: Są skargi mieszkańców na bardzo szybką i głośną jazdę pojazdów na Ogólnej i Fromborskiej
Radna: Są skargi na szybką i głośną jazdę pojazdów na Ogólnej i Fromborskiej (26)
Prace drogowe na ul. Komeńskiego
Prace drogowe na ul. Komeńskiego
Miejski monitoring powinien obserwować Hotelowiec przy Jaśminowej? „W ciągu 5 lat odbyło się tam ponad 900 interwencji"
Miejski monitoring powinien obserwować Hotelowiec przy Jaśminowej? (10)
Koronawirus: Zmarło troje elblążan. W całym kraju ponad 28 tys. nowych zakażeń
Koronawirus: Zmarło troje elblążan. W całym kraju ponad 28 tys. nowych zakażeń (5)
MotoMikołaje z Elbląga i okolic dla Dzieci
MotoMikołaje z Elbląga i okolic dla Dzieci (1)
Poszukiwany listem gończym Adam Kaliszuk
Poszukiwany listem gończym Adam Kaliszuk (3)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.