Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
25.11.2021 17:00

Inwestycje na Wyspie Spichrzów coraz bliżej


Inwestycje na Wyspie Spichrzów coraz bliżej


Biurowiec Porta Mare, który będzie pierwszym obiektem klasy A w Elblągu otrzymał pozwolenie na budowę. Zgodnie z dokumentacją opracowaną przez pracownię architektoniczną Pas Projekt, na elbląskiej Wyspie Spichrzów powstanie nowoczesny budynek, składający się z siedmiu segmentów z charakterystycznymi spadzistymi dachami, zwróconymi w kierunku rzeki.
 

Całość ma nawiązywać do zabytkowej starówki oraz historycznej zabudowy tego obszaru. Inwestycja jest realizowana w ramach Programu Fabryka. Budowa obiektu, którego koszt szacowany jest na ok. 90 mln zł.  rozpocznie się wiosną 2022 roku.
 

To nie jedyne dobre informacje w tej sprawie.
 

Podpisane zostały akty notarialne dotyczące podwyższenia kapitału spółki Fabryka – Porta Mare Sp. z o.o., która będzie realizowała inwestycję. Kapitał zakładowy Spółki podwyższony został obecnie z kwoty 2 mln zł do kwoty ponad 12 mln zł. Gmina Miasto Elbląg wniosła do spółki wkład niepieniężny w postaci niezabudowanych 3 działek o łącznej powierzchni 6,6 tys. metrów kwadratowych i wartości 2,3 mln zł, na których wybudowany zostanie biurowiec. Spółka OPERATOR ARP wniosła zaś wkład pieniężny w kwocie 7,8 mln zł. To kolejny ważny krok w realizacji przedsięwzięcia, które poza pobudzeniem ekonomicznego potencjału miasta, przyczyni się także do rewitalizacji obszaru Wyspy Spichrzów, stanowiącego dawniej gospodarcze serce Elbląga

– zaznacza Prezydent Witold Wróblewski. 

 

Elbląski biurowiec „Porta Mare” zaoferuje ponad 6 tysięcy m2 wysokiej klasy biur, ale także powierzchnie przeznaczone pod działalność aparthoteli oraz przestrzenie handlowo – usługowe. Będzie on zlokalizowany przy ul. Warszawskiej na nabrzeżu rzeki Elbląg, które zostanie zmodernizowane, dzięki pozyskanemu przez samorząd dofinansowaniu w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

 

Projekt ten ma na celu zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej i turystycznej naszego miasta. Dotyczy umocnienia i zagospodarowania zachodniego brzegu rzeki Elbląg na długości ok. 1 km od mostu w ciągu Al. Kard. Wyszyńskiego wzdłuż linii Wyspy Spichrzów. Zadanie będzie polegać na: modernizacji nabrzeży, budowie infrastruktury technicznej elektroenergetycznej i wodnokanalizacyjnej, wyposażeniu nabrzeży w urządzenia cumownicze oraz dostosowaniu głębokości rzeki do potrzeb żeglugi jachtowej
 

– podkreśla Prezydent Witold Wróblewski.

 

Koszt tego zadania to ok.  30 mln zł, z czego  uzyskane dofinansowanie to 27.075.000,00 zł. 

Nabrzeże 
 


Jestem przekonany, że Porta Mare nie tylko da impuls rozwojowy Elblągowi i ściągnie do miasta firmy, które ulokują tu swoje oddziały, ale także będzie służyć wszystkim mieszkańcom. Jeśli chodzi o przestrzenie biurowe będą to elastyczne, łatwe do przearanżowania powierzchnie, które będą oferowały zróżnicowane rozwiązania dla najemców. Od klasycznych gabinetów przez biura typu open space, przestrzenie coworkingowe, sale konferencyjne, sale focusowe po wirtualny adres. Dlatego dobrze będzie się tu czuł także młody, stawiający pierwsze kroki lokalny biznes. Z kolei partery, w których ulokują się usługi i handel będą atrakcyjną ofertą dla elblążan odwiedzających centrum miasta

– przekonuje Mariusz Domeradzki, prezes zarządu Operator ARP sp. z o.o.

 

 

UM Elbląg
 


Artykuły powiązane

:

Elbląg: Ruszyły bezpłatne szczepienia przeciw grypie. "Zainteresowanie jest ogromne"
Ruszyły bezpłatne szczepienia przeciw grypie. "Zainteresowanie jest ogromne" (5)
Koronawirus: W Elblągu 92 nowe zakażenia i 3 zgony
Koronawirus: W Elblągu 92 nowe zakażenia i 3 zgony (3)

Komentarze (4):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
25.11.2021, 17:41 HS: SUPER
25.11.2021, 19:04 Folk: Ble ble ble. I tak przez wiele lat taki sam post. Ble ble ble. Na razie.
26.11.2021, 11:07 ZAKANALAK: Budować,Budować,SUPER.
26.11.2021, 20:26 HvK: Ok bedize dofinansowanie, ale pozniej trzeba bedzie utrzymac te puststany i to juz bedzie na nasz koszt. W miescie mnostwo niewykorzystanej powierzchni biurowej. Nie dawno powstala kolejna w regal parku i wisza w kazdym oknie " powierzchnia do wynajecia.


Inne artykuły:

Co dzieje się z Hotelem Arbiter?
Co dzieje się z Hotelem Arbiter? (11)
Czy zastawialiście się już jak spędzicie tegoroczną wigilię firmową?
Czy zastawialiście się już jak spędzicie tegoroczną wigilię firmową?
Zobacz relację z Biegu Niepodległości - materiał filmowy
Zobacz relację z Biegu Niepodległości - materiał filmowy
Trwa ostatni w tym roku nabór do Straży Miejskiej w Elblągu. "Szukamy 3 osób"
Trwa ostatni w tym roku nabór do Straży Miejskiej w Elblągu. "Szukamy 3 osób" (10)
Jeszcze PWSZ. Niebawem uczelnia zmieni nazwę na Akademia Nauk Stosowanych
Jeszcze PWSZ. Niebawem to będzie Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu (9)
Elbląg: Ruszyły bezpłatne szczepienia przeciw grypie. "Zainteresowanie jest ogromne"
Ruszyły bezpłatne szczepienia przeciw grypie. "Zainteresowanie jest ogromne" (5)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.