Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
10.01.2022 19:00

Kolejna interwencja dot. budynku ZBK: „Dach przecieka, przy ulewach trzeba podkładać miski”


Kolejna interwencja dot. budynku ZBK: „Dach przecieka, przy ulewach trzeba podkładać miski”


Mieszkańcy budynku przy ul. Freta 3, zarządzającego przez ZBK, borykają się z problemem nieszczelnego dachu. - Wszyscy sąsiedzi mieszkający na piętrze mają w domu zacieki i to przy żyrandolach – podkreśliła elblążanka.
 
 
Do naszej redakcji przyszło kolejne zgłoszenie. Tym razem elblążanka opowiedziała o sytuacji, jaka ma miejsce w budynku przy ul. Freta 3 – obiektu, nad którym piecze sprawuje Zarząd Budynków Komunalnych w Elblągu.
 
 
- Problem dotyczy dachu, który przecieka. Wszyscy sąsiedzi mieszkający na piętrze mają w domu zacieki na suficie i to nie w rogach czy przy oknie. Przecieki są przy żyrandolach
 
- podkreśliła nasza czytelniczka.
 
 
To nie jedyny problem. - Nie są to małe przecieki, bo przy większych ulewach trzeba było podstawiać miski na podłogę. Nawet kapie na schody, które prowadzą na strych - dodała elblążanka.
 
 
Problem jest zgłaszany, przyjeżdżają po co najmniej 6 upomnieniach i tylko w niektórych miejscach poprawiają stare osuwające się dachówki
 
– zaznaczyła mieszkanka budynku przy ul. Freta 3.
 
 
Ponownie o wyjaśnienie sytuacji poprosiliśmy Zarząd Budynków Komunalnych. - Na bieżąco realizowane są zgłoszenia mieszkańców w zakresie stanu technicznego administrowanych budynków – zapewnia ZBK.
 
 
W przedmiotowym budynku również wykonywane były prace naprawcze i konserwacyjne związane z zabezpieczeniem pokrycia dachowego. Ostatnie zgłoszenie zostało przesłane do służb technicznych ZBK w dniu 30 sierpnia 2021 r. Występujące usterki zostały naprawione
 
– informuje ZBK.
 
 
Jak stwierdził ZBK, środki finansowe jakimi dysponuje są ograniczone.- Niemniej jednak występujące usterki i awarie są realizowane bez zbędnej zwłoki – podkreśla ZBK.- Informujemy również, że stan zaległości występujący na budynku przy ul. Freta 3 na dzień 30.11.2021 r. wynosi: „-" 202.549,44 zł.


Pytania do Zarządu Budynków Komunalnych wysłaliśmy drogą mailową. Jako autora odpowiedzi na zadane  pytania podano ZBK nazwę instytucji.

 


Fot. Nadesłane

KJ

Artykuły powiązane

:

Mając na uwadze dobro naszych czytelników pomożemy w każdej zgłoszonej ważnej sprawie!
Mając na uwadze dobro naszych czytelników pomożemy w każdej ważnej sprawie! (27)
Oświadczenie wydawcy info.elblag.pl na publikację ZBK
Oświadczenie wydawcy info.elblag.pl na publikację ZBK
Kolejny budynek ZBK gdzie mieszkańcy mają problem z gazem. Tym razem przy ul. Wyspiańskiego 27
Z problemem braku gazu borykają się mieszkańcy budynku przy ul. Wyspiańskiego 27 (9)
Ul. Dolna: „Od 9 sierpnia nie mamy gazu. Mamy zimno w domu i już jesteśmy bezsilni”
Dolna: „Od 9 sierpnia nie mamy gazu. Mamy zimno w domu i już jesteśmy bezsilni” (53)

Komentarze (21):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
10.01.2022, 20:14 Inwigilator : Hipokryzja polskiego społeczeństwa od lat polegała na etosie "brania", bez "dawania". Nie podlega dyskusji, że warunki opisane w artykule są karygodne, jednak zastanawiająca jest kwestia zadłużenia budynku. Może najpierw należałoby uregulować zaległe płatności, drodzy mieszkańcy, by móc bez faryzeizmu domagać się poprawy standardu? :)
10.01.2022, 20:22 TUBYLEC: Widocznie ZBK nie zleca kompleksowej naprawy poszycia dachowego a jedynie poprawienie położenia kilku dachówek jak wynika z wypowiedzi lokatorki. Poza tym wątpliwości budzą kompetencje firmy wykonawczej, solidna firma nie pojęła by się wykonania takiej fuszerki. Jaka płaca taka praca. Obawiam się również o kwalifikacje inspektorów nadzoru ZBK dokonujących odbioru wykonanych robót. Efektem takiego działania jest marnowanie pieniędzy publicznych na "remont" oraz niszczenie substancji mieszkaniowej ZBK. Chyba, że jest to celowe działanie którego celem jest pozbycie się kłopotu poprzez jego naturalną śmierć techniczną. Budynek w ten sposób remontowany sam się zawali, teren się uprzątnie i może ktoś kupi plac pod prywatną inwestycję.
10.01.2022, 21:06 REGINA: Jak nie płacą czynszu to jakim prawem upominają sie o remonty , niech im się leje na łeb. Rempnty należa się mieszkańcom co płacą czynsz bo z ich pieniędzy są wykonywane remonty.Tyle w temacie
10.01.2022, 21:30 Krystian : Niech se kupiom mieszkania na kredyt i zadają, a od mojej kasy Wara
10.01.2022, 21:37 6: Przy zaległościach -202.549,44 proponuję kupić folię a zbk już dawno na pysk powinni wywalić tych którzy nie płacą.
10.01.2022, 23:32 Karol: Ale roast na ZBK, już niefajne to się robi. Wszyscy by tylko chcieli brać, a jak przychodzi do płacenia czynszów to cisza i zaległości. Hipokryzja i nieróbstwo
11.01.2022, 01:51 mis: a kto doprowadzil budynek do takiej ruiny prtzyczynili sie do tego tez mieszkancy ktorym sie wszystko nalezy za darmoche a za remonty konserwacje i inne rzeczy placic maja wszyscy podatnicy i ma byc dobrze ?
11.01.2022, 08:25 XBK : a kiedy Kierownictwo ZBK zajmie się na poważnie kamiennicą przy ulicy Czerniakowskiej 27 w ktorej polowa mieszkań jest pusta i niezamieszkała . Ciekawe dlaczego , bo nie z powodu braku remontu ? Przecież dziesiątki rodzin czeka na mieszkania komunalne . Może ZBK wyjasni w końcu fenomen tej kamiennicy .
11.01.2022, 08:37 celina: Jedni pracują cięzko , się zadłużają i kupują mieszkania , drudzy nie pracują i się nie zadłużają , a otrzymują mieszkania od miasta i stale narzekają ,że im się wszystko należy , bo w polsce przy odrobinie sprytu mozna żyć na koszt innych , bo Polska to nie jest kraj dla uczciwych pracujących za 2500 -3000 netto na miesiąc . Bo ci przyzwoici to dla tych cwaniaków ,ktorym wszystko panstwo daje to są frajerzy . I ten komentarz nie odnosi się zupełnie do sytuacji na Freta 3.
11.01.2022, 09:10 Mieszkaniec: Otóż to najpierw niech ZBK poda jakie jest zadłużenie całego budynku, a dopiero potem niech ktoś się skarży na przeciekający dach czy brak gazu. To że wy ludzie nie płacicie, nie oznacza że ZBK za was nie płaci ( m.in. za wodę, ścieki, śmieci) więc proponuję zacząć od siebie i regularnie płacić czynsz a dopiero potem wymagać od kogoś
11.01.2022, 09:10 prosiaczek: ZBK to przodująca samorządowa jednostka opiekująca się mieszkańcami. W zasobach ZBK nikt nie wysadzi kamienicy przy użyciu gazu ani się nie wyprawi na drugi świat . Wodę mają za darmo przez dach. Podwórko przypomina XIXwiek i pańszczyznę a nawet IIRP - czyli historia i sentyment za darmo. Komórki i chlewiki pod oknem - świnka nie jest brana do wyceny opłaty za śmieci. Redakcja źle odbiera sygnały (mówił o tym prezes ZBK) - ludzie przekazują informacje o ZBK jako pochwały, a ktoś w redakcji ,złośliwy i zły na ZBK, przedstawia to jako zarzuty. Podobnie jest w całym mieście - narzekanie na dziury w chodnikach i jezdniach, zamiast chwalenia się że dzięki nim jesteśmy sprawniejsi. Dzięki ci o ludowy peeselu, że dbasz o koryto. Własne.
11.01.2022, 09:42 Zalegacz: Ha ha ha, nie płacę bo by mi na chlanie nie starczyło, a i tak mi pomogą . To po co mam płacić czynsz?
11.01.2022, 09:52 FILUT: Nie mam wiedzy na temat nieuiszczania opłat za czynsz mieszkańców przy ul. Freta 3. Jeżeli chodzi o zadłużenie mieszkańców ZBK w Elblągu to jeszcze kilka lat temu wynosiło ok. 60 mln zł. Ale kto jest odpowiedzialny za ściąganie należności i remonty zasobów mieszkaniowych. ZBK jakoś się nie chwalił tym, że odzyskał należne długi. Prezydent narzeka , że Polski Ład zabrał nam 43mln zł a niech pochwali się ty co zrobił dla oddłużenia ZBK.
11.01.2022, 10:41 elbong: Wywalić niepłacących ciekawe gdzie. W tym kraju nie ma eksmisji na bruk. Każdemu trzeba zapewnić lokal socjalny i do tego wyremontowany. Dlatego dla tych ludzi byłoby to nagroda a nie kara za niepłacenie.
11.01.2022, 15:18 JArek: Zakład Burzenia Komunalnego
11.01.2022, 16:00 Mała: U mnie też leje się po ścianie . Suszenie ,grzyb i dziecko z astmą ale co ich to obchodzi
11.01.2022, 18:24 KPINA: HMMM ci com płacą mają tak samo jak ci co nie płacą A ku.....a czemu !!!!!
11.01.2022, 22:37 Ewka: Komentarze o nie płacących czynszu piszą chyba sami pracownicy ZBK.Odbijają piłeczkę od siebie.Przeważająca większość lokatorów regularnie płaci czynszu i należą się tym ludziom godne warunki.Panie z ZBK weźcie się do roboty!!! Obejrzyjcie budynki,klatki schodowe,strychy,piwnice.Przestańcie zasłaniać się pandemią i wyjdźcie z tych biur w teren.
12.01.2022, 07:40 elblążanin: Moze czas dac strychy o zagospodarowania na mieszkania i dach pomoze naprawic osoba ktora zagospodaruje strych. Zarzadzający ZBK, nie maja pojaecia o gospodarowaniu mieniem.
12.01.2022, 08:28 ares: Skoro w ZBK zatrudnionych jest 8+1 osób do windykacji i egzekucji zadłużeń to skuteczność ich działania jest oszałamiająca, a długi rosną i rosną.
06.12.2022, 18:19 Eddi: długi czas korzystam z usług racoongo com i zawsze bardzo szybko mogę sobie znaleźć pożyczkę na wygodnych warunkach


Inne artykuły:

Polski Ład -  Uzyskaj informację w Urzędzie Sarbowym
Polski Ład - Uzyskaj informację w Urzędzie Sarbowym (12)
Pobiegali i pojechali z MOSiR-em
Pobiegali i pojechali z MOSiR-em (3)
Wspólne morsowanie w Jantarze. "Oni to mają odwagę" - zobacz film i zdjęcia
Wspólne morsowanie w Jantarze. "Oni to mają odwagę" - zobacz film i zdjęcia (1)
Nowy Rok – Twój ruch!
Nowy Rok – Twój ruch!
Inwestycja miała się zakończyć w listopadzie 2021 r. Co się dzieje przy ul. Mielczarskiego?
Inwestycja przy Mielczarskiego miała się zakończyć w listopadzie 2021 r. (3)
W lutym będą zwroty nadpłaconego podatku
W lutym będą zwroty nadpłaconego podatku (1)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.