Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
06.12.2021 16:00

Rewitalizacja odmieniła Dolinkę. Dziś park został ponownie otwarty


Rewitalizacja odmieniła Dolinkę. Dziś park został ponownie otwarty


W ciągu ostatnich miesięcy Dolinka zmieniła się niemal nie do poznania. Dziś, 6 grudnia, odbyło się otwarcie zrewitalizowanego parku, a właściwie już placu zabaw i rekreacji. Najmłodsi elblążanie przetestowali nowe urządzenia. Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia. 
 

W poniedziałek, 6 grudnia oficjalne oddano do użytku zrewitalizowany park Dolinka. W wydarzeniu uczestniczyły władze miasta, przedstawiciele wykonawców inwestycji: z Zakładu Ogólnobudowlanego Mirosław Markiewicz firmy odpowiedzialnej za prace budowlane i  Novum ze Szczecina, która zajmowała się dostawą i montażem urządzeń oraz elblążanie, w tym grupa dzieci, która przetestowała nowe urządzenia. 


 

Bardzo się cieszę, że tak duży obszar, bo mowa prawie o 9 h, przywróciliśmy do wykorzystania przez mieszkańców. Podejrzewam, że i osoby spoza Elbląga będą chętne, aby skorzystać z uroków tego miejsca. Obecnie znajduje się tu 160 różnych urządzeń do zabawy, rekreacji. Chciałbym, aby te wszystkie urządzenia, służyły jak najlepiej

 

- powiedział Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. 


 

Mam nadzieję, że zrobiliśmy coś dobrego, co przez długie lata będzie służyło praktycznie wszystkim pokoleniom elblążan, od przedszkolaków po seniorów

 

- podkreślił Mirosław Markiewicz, jeden z wykonawców rewitalizacji parku Dolinka. Elblążanie mogą już oglądać ostateczny efekt, kosztującej ponad 13,5 mln zł rewitalizacji. Zmieniło się tu całkiem sporo. Obecnie park przypomina duży plac zabaw i rekreacji. To za sprawą 160 urządzeń i elementów małej architekty, które zamontowano w parku. Są tu różnego rodzaju zjeżdżalnie, huśtawki, karuzele, miejsca do wspinaczki, trampoliny i zjazd linowy dla najmłodszych, a także stoły do ping-ponga i szachów, stoły piknikowe, grille i plenerowa siłownia dla dorosłych. Przebudowano również dawny amfiteatr, który od lat znajdował się w opłakanym stanie. Obecnie w jego miejscu znajduje się niewielka scena z miejscami siedzącymi. W parku powstały dodatkowe ścieżki rowerowe i piesze. Nowa jest również żywa kolorystyka. W parku dominuje teraz czerwień. W tym kolorze znajdziemy tu charakterystyczne pergole, elementy najwyraźniej nawiązujące do elbląskich form przestrzennych, czy nawet latarnie. Nad całością czuwa monitoring miejski. Co sądzicie o rewitalizacji parku Dolinka? Piszcie w komentarzach. 


 

NJ

GALERIA ARTYKUŁU
Artykuły powiązane

:

Antoni Czyżyk o Baltic Cupie: Gościliśmy przedstawicieli ok. 45 krajów. To był rekord reprezentacji międzynarodowej
Antoni Czyżyk o Baltic Cupie: Gościliśmy przedstawicieli ok. 45 krajów (15)
Kibice przed meczem będą identyfikowani. Zasiądą także na rozbudowanej trybunie stalowej
Kibice przed meczem będą identyfikowani. Zasiądą także na rozbudowanej trybunie stalowej (5)

Komentarze (19):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
06.12.2021, 17:33 Elbląg: Długo ten park nie przetrwa mieszkam blisko i widzę jakie menelstwo przychodzi na plac a kamery i tak nie działają a nawet jakby działały to i tak policja ani straż miejska nie dojedzie na plac zabaw nie ma możliwości jedyna droga to przy Górnośląskiej jest wjazd zanim dojadą to menelstwo ucieknie sami pijacy przychodzą ludzie z psami psy srają szczają a właściciele nawet nie posprzątają po swoim psie OT i cały plac zabaw do wiosny to połowy urządzeń nie będzie będą po wyrywane na złom lub zdewastowane przez wandali i patologię jak była ochrona na placu to był spokój ochroniarz nie raz nie dwa przeganiał meneli z placu zabaw a teraz to będzie się działo beż ochrony beż drogi dojazdowej służb masakra szkoda pracy i pieniędzy wydanych na ten plac
06.12.2021, 18:40 :): Radość dzieci bezcenna
06.12.2021, 18:46 jajNosik: A gdzie zdjęcia przecudownego amfiteatru z widownią na 30 miejsc :-)
06.12.2021, 18:55 marabi: Prześliczna jest nasza Dolinka. Starannie wykonana rewitalizacja. Byłam wczoraj i zachwycam się. Żałuję tylko ze nie jestem już dzieckiem. Gratulacja dla Wykonawcy i Inwestora.
06.12.2021, 19:49 edzia: Więcej ich już tam nie było do tej wstęgi? Miejsca nie starczy w nowym amfiteatrze ha ha ha
06.12.2021, 20:09 Machupichcę: Dzieciom trzeba było dać przeciąć wstęgę. Wizerunkowo nic wam już nie pomoże. Stare, grube trolle.
06.12.2021, 20:11 jaroslaw: a gdy przyjdzie zmrok wieczorny zejda się okoliczne nardendale , bo przecież ich patriotyzm polega na niszczeniu tego co nie ich , nawet drzwi wejsciowych do swojego bloku , które absolutnie muszą być otwarte szczególnie zima ,gdy mrozy . O takich pewien znany kierowca napisał , że dopiero zeszli z drzew i od razu wsiedli do auta. Ale przecież to polska napływowa własnie .
06.12.2021, 20:38 A kary : Za taki długi czas do oddania prac powinny być kary naliczone. Byliśmy ale pracę są nie skończone. Dobrze ze sniegu nie ma to dobrze widac.
06.12.2021, 20:39 Rodzice : Taki rodzaj podłoża na placu zabaw to pomyłka. Po deszczu będzie błoto.
06.12.2021, 21:40 m: Ten to ma zycie :) tu se przetnie, tam se przetnie, pogłaszcze dziecko po głowie, otworzy śmietnik na betrie i płyty, żeć nie umierać.
06.12.2021, 22:04 Mariusz: W końcu mamy dzielnicę czerwonych latarni nie mogę doczekać się wieczora
07.12.2021, 07:48 Hhj: Jaki amfiteatr ? Miejsce z paroma ławkami blle
07.12.2021, 08:29 W(f) spaniale: Spędzili dzieci ze szkół...bo tak wypadało. Gdzie boiska do siatkówki? Piękne miejsce zmarnowaliście i postawiliście ławki i grille. A był piękny teran między cmentarzem, a amfiteatrem. I podświetlić można było. Ale...granie w kuwecie to jest to...prawda???
07.12.2021, 08:59 kij: PRL ma się dobrze, tylko dlaczego ino "zgoniono" dzieci a gdzie zakłady pracy? I dlaczego jest przecinana białoczerwona wstęga, toć to są Barwy Narodowe, nie uchodzi oj nie uchodzi?
07.12.2021, 10:50 zobaczymy na wiosnę: Oby służyło to miejsce także po "uroczystym otwarciu" z pół rocznym poślizgiem, ale to znajomemu wybaczamy i damy premię za "dokończenie". Nie mogę się cieszyć widząc największe dziecko Elbląga w starej kurtce po młodszym bracie i bez czapki w taki chłód! "Rado", Antku, wygłoś mowę i dajcie mu z 5000 więcej netto bo chłop zaraz będzie w slipach chodził z biedy. teraz trzeba by Arek lub Marysia "wygrali konkurs" na całodobowego ciecia tego terenu, bo za miesiąc może tam być jak w basenie adolfa, honorowego obywatela. Panie wykonawco - kufajkę i uszankę koledze pan odpal gratis:).
07.12.2021, 10:59 kto, jak nie wy?: Byście zakryli te ryjki - dzieci patrzą i się dziwią, bo szkoły, przedszkola zamknięte przez takie osobniki.
07.12.2021, 14:40 japa odkryta: ~m - Ty mu nie zazdrość. popatrz na niego - ile on się musi na pier dzieć by zakończyć czekanie na odkażanie.Poza tym weź i siedź w UM przy świadomości braku szacunku u większości tam pracującej. dlatego śmietniki, wstęgi, choinki. najlepiej się czuje z mikrofonem w garści i wśród dzieci - one jeszcze nie wiedzą kim jest pan "nie widzę", "nie słyszę", "z uwagi na...". No a ile on musi zjeść w godzinach pracy - kurtki nie mieszczą go.
10.12.2021, 01:55 Medium: A posadziliście choć jedno nowe drzewo w miejsce kilku starych wyciętych bądź przez burze zniszczonych wierzb? Mnie się już nie chce tu mieszkać, będę szukać bardziej dzikiego zakątka.
11.12.2021, 03:44 no cuda: zrobili plac zabaw i jest "rewitalizacja"


Inne artykuły:

Komunikat dot. tlenku węgla
Komunikat dot. tlenku węgla
Kolacja charytatywna dla Lilianki w Amore Mio przełożona (aktualizacja)
Kolacja charytatywna dla Lilianki w Amore Mio przełożona (aktualizacja) (20)
Policja szuka sprawcy uszkodzenia szlabanu - zobacz film
Policja szuka sprawcy uszkodzenia szlabanu - zobacz film (16)
Czy pozycjonowanie strony wyłącznie na Gdańsk jest opłacalne?
Czy pozycjonowanie strony wyłącznie na Gdańsk jest opłacalne?
Policyjne podsumowanie weekendu
Policyjne podsumowanie weekendu (3)
Pumtracki w trakcie realizacji
Pumtracki w trakcie realizacji (3)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.