Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
21.12.2021 13:00

"PiS zgotował nam bardzo drogie święta". Lewica proponuje wprowadzenie ulg dla obywateli


"PiS zgotował nam bardzo drogie święta". Lewica proponuje wprowadzenie ulg dla obywateli


To będą najdroższe święta od wielu lat. Od 6 lat obserwujemy bardzo duży wzrost cen. Przykładowo chleb podrożał o 50 proc., masło o 90 proc., a ziemniaki o 120 proc., a to są artykuły dnia codziennego - wylicza posłanka Monika Falej. Lewica, aby ulżyć obywatelom, proponuje m.in. wprowadzenie obniżki VAT z 23 do 15 procent oraz z 8 procent do zera, a także likwidacja Izby Dyscyplinarnej SN.

 

We wtorek, 21 grudnia, posłanka Lewicy Monika Falej, zorganizowała konferencję prasową na elbląskim targowisku. Parlamentarzystka przedstawiła propozycje swojego ugrupowania na galopującą inflację i wszechobecną drożyznę. - Miejsce jest nieprzypadkowe. Przez galopujące ceny tracą nie tylko kupujący, ale również sprzedający - przekonuje Monika Falej. 


 

Trzeba pamięć, że inflację, którą PiS nam przygotował, tę drożyznę PiS odczują najbardziej osoby ubogie. Niestety PiS nic z tą drożyzną nie robi. Mówi, że da jakieś zapomogi, że będzie próbował osobom, w najtrudniejszej sytuacji przez 3, a może 5 miesięcy coś dopłacać. To "coś" jednak spowoduje, że prąd wzrośnie o 28 proc., a gaz o 54 proc. To nie jest tak, że przez kilka miesięcy PiS dołoży tym, którzy mają najmniej, a po tym czasie coś się zmieni

 

- mówi Monika Falej.

 

Lewica, jak zapewnia posłanka, ma konkretne propozycje, których wprowadzenie mogłoby przynieść "noworoczną ulgę obywatelkom i obywatelom". - Proponujemy wprowadzenie obniżki VAT z 23 do 15 proc. i z 8 procent do zera - wylicza Monika Falej. - To średnio dałoby 300 zł więcej miesięcznie w portfelu przeciętnej rodziny, a także tańszą benzynę o 25 gr za litr. Proponujemy również rekompensaty za droższy prąd i gaz w wysokości ok. 600 zł, a także odzyskanie pieniędzy dzięki likwidacji Izby Dyscyplinarnej SN - to dałoby 260 mln zł dla Polek i Polaków. 


 

To są propozycje, które dziś składamy i mówimy, że tak PiS może zareagować na galopującą inflację i drożyznę. Dla nas priorytetem jest, aby ludzie mieli co jeść na święta, aby te święta były godne, żeby puste talerze to były tylko te, które będą czekały na przygodnego wędrowca. Od 6 lat PiS bezprecedensowo przejmuje wszystkie instytucje w państwie i próbuje ręcznie nimi sterować. Jeśli chce mieć pełną władzę to musi mieć również pełną odpowiedzialność za to co się dzieje, za to czy Polki i Polacy będą mieli za co przeżyć święta

 

- dodaje posłanka.  


 

NJ

Galeria zdjęć: Konferencja Moniki Firlej na rynku miejskim.
Artykuły powiązane

:

Katastrofa ekologiczna na jeziorze Druzno. Winni zapłacą za długoletni proces?
Katastrofa ekologiczna na jeziorze Druzno. Winni zapłacą za długoletni proces? (1)
W Regal Parku od dziś działa Biedronka! Uwagę przykuwa nietypowe logo
W Regal Parku od dziś działa Biedronka! Uwagę przykuwa nietypowe logo (26)

Komentarze (34):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
21.12.2021, 13:18 Lewy do prawego: Kobiety co wy robicie ?? Święta zapasem pierogi robić ryby smażyć przygotowywać się do Świąt do wigilii a nie cyrk urządzać nie macie co w domu robić ?? Pomóc mężowi przy świątecznych porządkach rozumiem dziadki Leśnie nudzą się bo córka z mamą wszystko zrobią i podadzą na stół ale wy młode ?? Nie macie rodzin ?? Masakra brać się za porządki świąteczne żeby mama z tatą chłopak mąż nie musieli tyrać przy kuchni bo wy młode w polite się bawicie daleko wam do tej polityki Pozdrawiam młodych co się nudzą i nie mają co do roboty w przedświąteczny tydzień
21.12.2021, 13:18 chcę spokoju: Czy chociaż przed Świętami mogła by wam komuchom wrócić przyzwoitość i mogli byście zniknąć z oczu mieszkańcóm? Poczekajcie do 3 króli, wtedy będą potrzebne osły do transportu darczyńców. Jakie macie możliwości poza darciem japy? Nie możecie się zgodzić w swoim gnieździe a tutaj, na ulicy prowadzicie próbę ryku ludzkim głosem. Aby judzić ludziom przed rodzinnymi spotkaniami , czasem przy skromnym stole, to nie wystarczy być komuchem, do tego trzeba być psychopatą. Ponadto, mimo świątecznych żniw sprzedawców, te kwoty przez was podawane są tak prawdziwe jak dziewictwo Marii po porodzie. Zróbcie sobie ,towarzysze, zebranie pop u Nowaka i zejdźcie z ulicy bo wyglądacie jak "normalni" ludzie Brauna. Liczyłem, że ta falej jest rozumniejsza i ma empatię, a tu obora betlejemska. O kasie WW cicho?
21.12.2021, 13:23 tralala: Kocham długowłose, długonogie brunetki! Precz z różowymi czapkami.
21.12.2021, 13:29 hd: Gdzie szmaty? Propagacja aerozolu na wyciągnięcie reki. Wstyd.
21.12.2021, 13:29 Dziwne: Ci rozmówcy chyba zapomnieli co było jak rządzili P O i PSL i SLD to były gorsze podwyżki i bieda.
21.12.2021, 13:31 Jaja: Kogo wy się pytacie tych malolatow na utrzymaniu rodziców.albo tych co guzik wiedzą.
21.12.2021, 13:32 Czy: A na zdjęciach to czasem nie mądra z olsztyna. Znowu szuka poklasku. Siedź w olsztynie i tam protestuje SLD.
21.12.2021, 13:55 ATYNA R: PO i święta raczej Lenin wiecznie żywy powiedz a nie ze PIS DAŁ DROGO A CO DURNA BABO NA SWIECIE SIE DZIEJE NIE WIESZ .
21.12.2021, 14:07 kolko: jedz do niemca tam taniej .ale pozbieraj szparagi ,a nie pis biadolic .
21.12.2021, 14:10 jasnowidz : Proszę państwaa to wina PISU ,ZE W KANADZIE PODROŻAŁO WSZYSTKO ,PALIWO GDZIE MAJĄ SWOJE , OGRANICZONA JEST SPRZEDAŻ TOWARÓW KONSUMCYJNYCH W AMERYCE ZBIÓR ZBÓŻ BYŁ O 50 PROCENT MNIEJSZY OD POPRZEDNICH LAT,TO WINA PISU. STARE KLEMPY DO ODGARNIANIA ŚNIEGU , A NIE DO RZĄDU MY POLACY MAMY WAS W D....PIE A wasz premier ma zapewniony byT we Wronkach , albo w Sztumme Jak Nowaka przecisną a sypnie wiem na 100procent .to obaj pójdą na dołekna na wiele lat
21.12.2021, 14:10 Edi: Falejowa ty pędź z Elbląga ,bo ci powiem po Lampatrowsku !! Jak rządziliście to nie byliście chętni do zmiejszania VAT, a teraz tak cudzymi ,bez konsekwencji ???? Wolnych sądów się zachciewa ? od czego wolnych , bo już wolniejszych to chyba nigdzie nie ma !!
21.12.2021, 14:27 znów ona: Mieszaj lapami w nocniku a nie w Elblągu.WON do olsztyna tam twoi do zadym.
21.12.2021, 14:42 MIESZKANIEC : Ta peowska propaganda mówi ,że chleb zdrożał o 50 procent , a nie mówią ile zdrożało zborze .Zborze zdrożało o100 procent , to wina PISu , ze nie bylo urodzaju , A gdzie byliście jak zborze rosło .byla susza nalezało pola podlewać a. wy co opie..........daliście się , a teraz jest już za póżno , Należy płacić jak za zborze . Może wreście będą niektórzy oszczędzać chleb Dla mnie chleb nie jest drogi ja zjadam dziennie trzy kromeczki chleba i 0,30 kg dobrej wedliny . i do tego kawusia i jeden browarek
21.12.2021, 14:46 kali: ~ Dziwne ----tak tak ,nieroby mieli biede to prawda
21.12.2021, 14:49 Ja: Do Mieszkaniec-Byle co żresz i byle co gadasz,skoro cię stać na browarka to słownik ortograficzny sobie kup.
21.12.2021, 14:53 Do chcę spokoju: Jak chcesz spokoju to nie siedz przed kompem tylko na klęczki, krzyż w łapę i do kosciola, poproś o rozgrzeszenie za plucie nienawiscią i jadem! Tam się uaktywnij ,moze pojdziesz żywcem do nieba
21.12.2021, 14:57 Elektorat Pisowy : Jak ja lubię czytać wpisy zagorzałych katolików, z nich wlasnie poznajemy elektorat PIsu , pelen nienawiści, chamstwa, prostactwa, obludy, zawisci , to naprawdę biedni i zgorzkniali ludzie , a wkrótce będą dzielić się oplatkiem, powinni dostać z góry kopa w dup... e
21.12.2021, 14:59 jasnowidz : Kto to widział ,zeby za PO było tyle towaru w sklepach , piękne szyneczki,boczki , poledwiczki . kiełbaski , orzeszki i to naprawdę tanio .Tak tanio nigdy nie było .Ja pamiętam , że na kilogram kiełbasy trzeba było pracować dwa dni,a na pół litra wódki cały dzień .Obecnie w POLSCE jest lepiej jak w innych krajach dlatego ,ze zlodziejstwo jest tępione ,nie możemy dopuścić do wladzy oszustów
21.12.2021, 15:22 Dziady, cz.2021: Odzywają się durnie, którzy popierają występy komuchów bredzących o cenach i podatkach - czyli o sexie na Marsie. Do tego dołączył zespół mózgowców koalicyjnych z Adamowicz na czele - tym zachciało się 3 (trzech) figurek piekarczyka 30cm wzrostu. Czy szczekaczom "plującym nienawiścią i jadem" (ukraiński slogan) występy członków i "wybrańców" kojarzą się z rodzinnymi świętami tradycyjnych Polaków (nie muszą być rydzykowymi katolikami)? Bardzo te dwie grupy kojarzą mi się z jazgotem ze Wzgórz Golan i Synaj niż z życzliwością ludzi z okazji , jakichkolwiek, wspólnych świąt. Jest okazja na spokój, a tu ickowanie. Dziwne wychowanie tych jazgoczących na ulicy i w gabinetach - moje, pomorskie, wychowanie nie zna takiego. Zanim otworzy się buzię , to trzeba umyć zęby gdy rozumu nie staje. Staje?
21.12.2021, 15:44 Tak trzymać!: Pani Posłanko, ma Pani mój głos w wyborach na prezydenta. Mogą pluć, ale Pani jest z nami najczęściej. I dla mnie Pani jest nową lewicą, a nie pan wice, bo u nich "stare jedzie, a nowe idzie".
21.12.2021, 16:22 Pol: A to rzad ceny takie zrobił czy UNIA paliwo prąd gaz a resztę to samowolka handlarzy.
21.12.2021, 16:31 Anna L.: PiS ma Nas w nosie, ale Wy się lansujecie. Po co proponujecie coś, czego z góry wiadomo, nie załatwicie. Dajcie pożyć w spokoju. Nie podjudzajcie.
21.12.2021, 16:32 Mietek: Zapomnieli jak peowcy nas traktowali nie ma kasy OFE , 1,60zł waloryzacji,5zl/h,paliwo 6zl,amber gold,afera Vatowska,weglowa paliwowa i nic dla ludu tylko kit unijny.
21.12.2021, 16:35 Do_pomorskiego: Najpierw Lewica i inne postępactwo wspierało PiS w jego programach rozdawniczych typu 500+, a teraz udają głupich, że nie wiedzą skąd po latach inflacja? :)
21.12.2021, 16:52 $$$$$$$: To komuniści obchodzą Święta Bożego Narodzenia ? Co komu do domu jak chałupa nie jego.
21.12.2021, 18:19 Jaś Fasola: Te osoby przez robienie zadym, chcą być popularne by dostać się do sejmu lub senatu. Następnie nadal nic nie robić, brać za nic kasę i być na świeczniku. Już jedną taką widziałem, która na plecach niesprawnego dziecka dostała się do Sejmu, a następnie zaczęła krytykować tych, którzy znacząco podnieśli świadczenia dla niesprawnych dzieci tylko dla tego, ze byli wybrani z innej listy do Sejmu niż ona.
21.12.2021, 19:13 spoko: za rządów lewaków zarabiałem miliony a teraz tylko tysiące
21.12.2021, 19:21 Kryspin: "Przez 6 ostatnich lat" - że zacytuję Sołtysową rządzi PiS - to kto odpowiada za inflację i ceny galopujące? Ekonomiści już dawno ostrzegali, że polityka rozdawania pieniędzy na lewo i prawo, opieranie rozwoju tylko na konsumpcji wewnętrznej tak się skończy. Teraz trzeba wypić nawarzone piwo Pisiorki. Oj będzie gorzkie.
21.12.2021, 20:08 Mietek: Chcieliście kapitalizmu to macie pachołki uni.
21.12.2021, 20:23 Janos: To nie pis lecz UE ze swoim pakietem klimatycznym. A za rządów lewicy nic nie było w sklepach.
22.12.2021, 08:06 ssss: Biedne elblongi, na czele z Mieszkaniec-może przyniesie ci Mikołaj słownik ortograficzny. Idźcie w kolejkę po zasiłek, wypijcie browara, a nie dyskutujcie o sprawach, o których nie macie pojęcia.
22.12.2021, 09:54 Olaf: To nie PIS ceny zgotował to UNIA Nord Strim 2 i pani Kopacz co podpisała klimatyczne wiedząc ze my jesteśmy na węglu wszystkie prawie elektrociepłownie.
22.12.2021, 10:20 kek: Ojojojo pisowskie trolle znowu w natarciu. Czemu redakcja nie kasuje tych trollowych komentarzy?
23.12.2021, 11:15 Janko Muzykant: Tata mój opowiadał, że jak Rosjanie przyszli do nas w 1939r to jeden z nich prosił mego Tatę i jego kolegę na ulicy by pokazali mu jak wygląda bogacz i wyzyskiwacz. Tłumaczyli mu, że on wygląda tak samo jak oni on Nie wierzył, bo twierdził, że w gazetach radzieckich widział rysunki, że taki osobnik ma kilka głów i wypija krew z szyi robotnika i chłopa. Jak patrzę się na te osoby na zdjęciu które widzą przyczynę wzrostu cen w PiS, to sobie myślę, że ich świadomość jest taka sama jak tego Rosjanina.


Inne artykuły:

Ładnie świeci? A więc zagłosuj!
Ładnie świeci? A więc zagłosuj!
Akcja zima sezon 2021/2022
Akcja zima sezon 2021/2022 (6)
Głos strażnika w szopce
Głos strażnika w szopce (9)
Al.Grunwaldzka: Zderzenie opla z tramwajem (aktualizacja)
Al.Grunwaldzka: Zderzenie opla z tramwajem (aktualizacja) (18)
Koronawirus w Elblągu: 1 osoba zmarła, wykryto 42 nowych przypadków
Koronawirus w Elblągu: 1 osoba zmarła, wykryto 42 nowych przypadków
Święta na granicy
Święta na granicy (6)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.