Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
21.12.2021 19:00

Ile jeszcze kierowcy będą czekać na przebudowę niebezpiecznego odcinka DK 22?


Ile jeszcze kierowcy będą czekać na przebudowę niebezpiecznego odcinka DK 22?


Rozstrzygnięcie przetargu na projekt przebudowy odcinka DK 22, na trasie Elbląg-Fiszewo wraz z budową obwodnicy Jegłownika przeciągnie się w czasie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad co prawda wyłoniła najkorzystniejszą ofertę i była gotowa do podpisania umowy. Jednak Krajowa Izba Odwoławcza unieważniła ten wybór. 
 

Nadal nie udało się rozstrzygnąć przetargu na wykonie dokumentacji projektowej rozbudowy drogi krajowej nr 22 na odcinku Fiszewo-Jegłownik i Jegłownik-Elbląg wraz z budową obwodnicy Jegłownik. Postępowanie trwa już od dziewięciu miesięcy i wszystko wskazuje na to, że nie zakończy się w tym roku.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpisała je w marcu tego roku. Pod koniec kwietnia odbyło się otwarcie ofert. Do przetargu stanęły cztery firmy. Inwestor, w lipcu powiadomił o wyborze najkorzystniejszej oferty. Zdaniem GDDKiA złożył ją Europrojekt z Gdańska. Od tej decyzji odwołali się pozostali uczestnicy przetargu, a Krajowa Izba Odwoławcza ją unieważniła. 
 

Obecnie trwa ponowna ocena wszystkich ofert złożonych w przetargu. Przypominamy, że chęć wykonania dokumentacji zgłosiło czterech wykonawców. Mamy nadzieję, że uda nam się rozstrzygnąć ten przetarg w styczniu 2022 roku

- mówi Karol Głębocki, Główny Specjalista ds. Komunikacji GDDKiA Oddział w Olsztynie.
 

Przypomnijmy. Pełna zakrętów trasa Elbląg-Fiszewo to jedna z niebezpieczniejszych dróg w okolicy. Bardzo często dochodzi tu do groźnych kolizji i wypadków. Wiele osób poniosło w tym miejscu śmierć. Kierowcy od lat czekają na jej przebudowę. GDDKiA od dawna przymierza się do tej inwestycji.

W 2017 roku Ministerstwo Infrastruktury nawet zatwierdziło plan rozbudowy DK22 z Elbląga do Fiszewa, który zakładał m.in. poszerzenie drogi i skorygowanie zakrętów, a w 2019 roku GDDKiA Olsztynie podpisała umowę na wykonanie dokumentacji projektowej. Ten projekt został jednak odrzucony, bo zmianie uległy plany dotyczące przebudowy drogi. Obecna koncepcja ma obejmować dodatkowo budowę obwodnicy Jegłownika. 
 

Inwestycja będzie polegała na budowie drogi klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o przekroju 2+1 (czyli naprzemiennie dwa pasy ruchu w jednym kierunku i jeden w przeciwnym). Droga na odcinkach Fiszewo - Jegłownik i Jegłownik - Elbląg na przeważającej długości będzie biegła wzdłuż korpusu istniejącej DK22, stanowiącego wał przeciwpowodziowy. W przypadku obwodnicy Jegłownika, na podstawie dokumentacji STEŚ (studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe), wybrany zostanie wariant przebiegu obwodnicy

- dodaje Karol Głębocki. 

NJ

Artykuły powiązane

:

Katastrofa ekologiczna na jeziorze Druzno. Winni zapłacą za długoletni proces?
Katastrofa ekologiczna na jeziorze Druzno. Winni zapłacą za długoletni proces? (1)
O czym warto pamiętać, żeby spokojnie spędzić Święta Bożego Narodzenia?
O czym warto pamiętać, żeby spokojnie spędzić Święta Bożego Narodzenia? (1)

Komentarze (10):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
21.12.2021, 19:15 Kryspin: To wygląda na celowe granie na zwłokę. Zapewne kosiorki brakuje.
21.12.2021, 19:59 Hoko: Ile będą czekać ? Tak długo jak długo będziecie pisać o tych głupotach.
21.12.2021, 20:49 artur: To pytanie trzeba zadać najbardziej wpływowej osobie w regionie elbląskim , panu posłowi Leonardowi Krasulskiemu . Bez jego wsparcia temat nie ruszy .
21.12.2021, 22:00 J...ć Oszczyn.: Pe.....y oszczanskie znowu blokują inwestycje
21.12.2021, 22:02 laskipaa: Przypomnijmy, że olszczyn zadecydował, że nie będzie to 2+2 tylko jakieś GP 2+1
22.12.2021, 08:29 UM : Tym problemem niech zajmuje się prezydent miasta Elbląg nie TVN.
22.12.2021, 09:00 Nurburgring nordschleife: Bawi mnie ta przebudowa i opinia o niebezpiecznym odcinku. Ile lat już wiadomo, że trzeba uwazać w tym miejscu? Nie można zwolnić? Nie - trzeba swoim passatem wyprzedzić wszystko i wpaść do rowu.
22.12.2021, 10:13 zgrywus: Wszystko przez ten Olsztyn?
22.12.2021, 11:00 Inspektor: Co za cymbał wymyślił te dwa pasy na przemian ,szkoda na taką drogę pieniędzy. Wypadek będzie za wypadkiem na kończącym się pasie,tam od dawna powinna być droga o dwóch pasach w każdą stronę z Elbląga do Gorzowa.
22.12.2021, 13:08 kiki: Aż się zmieni ... dobra zmiana ... ?


Inne artykuły:

Życzenia Centrum Spotkań Europejskich „Światowid"
Życzenia Centrum Spotkań Europejskich „Światowid"
Odżywka do włosów – wpływ na porost
Odżywka do włosów – wpływ na porost
Elbląg od roku bogatszy o Nissana
Elbląg od roku bogatszy o Nissana
Senator Wcisła: Będę wnioskował m.in. o 20 mln zł na szpital wojewódzki i 5 mln zł na telefon zaufania
"Będę wnioskował o 20 mln zł na szpital wojewódzki i 5 mln na telefon zaufania" (30)
Chciał zainwestować w kryptowaluty… stracił sporą sumę
Chciał zainwestować w kryptowaluty… stracił sporą sumę (5)
„Prawda” Floriana Zellera na deskach Teatru im. A. Sewruka w Elblągu 
„Prawda” Floriana Zellera na deskach Teatru im. A. Sewruka w Elblągu 
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.