Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
27.12.2021 12:00

Ptasia grypa - co trzeba wiedzieć?


Ptasia grypa - co trzeba wiedzieć?


Na prośbę Wojewody Warmińsko-Mazurskiego oraz Powiatowego Lekarza Weterynarii w Elblągu przekazujemy informacje dotyczące ptasiej grypy i sposobów postępowania w przypadku podejrzeń o jej występowaniu.
 

PTASIA GRYPA to zakaźna, zaraźliwa choroba drobiu wywołana przez wirus atakujący wszystkie gatunki ptaków wolno żyjących i domowych (największe straty wśród kur i indyków). Źródłem zakażenia są ptaki wolno żyjące, będące bezobjawowymi nosicielami, zwłaszcza migrujące ptaki wodne. Choroba występuje sezonowo (późna jesień, zima, wczesna wiosna), a jej rezerwuarem są właśnie ptaki dzikie.

Zawleczenie choroby do gospodarstw utrzymujących drób skutkuje olbrzymimi stratami gospodarczymi (odszkodowania, likwidacja, wstrzymanie handlu drobiem i produktami z drobiu). Pozostawienie w środowisku zwłok ptaków padłych z powodu grypy niesie ogromne ryzyko bowiem wirus wywołujący tę chorobę szczególnie długo zachowuje swą zjadliwość w niskich temperaturach oraz przy braku światła słonecznego, czyli w obecnych warunkach pogodowych.
 

W przypadku stwierdzenia padłych ptaków dzikich, zwłaszcza ptaków wodnych oraz drapieżników, a także masowych padnięć innych ptaków, należy zgłaszać ten fakt do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Elblągu, na numer stacjonarny Inspektoratu: 55 237 02 53 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 lub  po godzinach pracy inspektoratu oraz w dni wolne na numer komórkowy 662 161 614.
 

PTASIA GRYPA - ULOTKA

 

Urząd Miejski w Elblągu


Artykuły powiązane

:

Ile jeszcze kierowcy będą czekać na przebudowę niebezpiecznego odcinka DK 22?
Ile jeszcze kierowcy będą czekać na przebudowę niebezpiecznego odcinka DK 22? (10)
Święta na granicy
Święta na granicy (6)

Komentarze (2):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
27.12.2021, 12:17 Coś nowego wymyśłili: Srovid i straszenie nim i medialna propaganda już nie działa więc znw na tapecie ptasia grypa. Zaraz będą tępic ptactwo chodowlane rolnikom pod przykrywka chorony , a na zlecenie fimr ubojni korpor=acyjnych.
27.12.2021, 16:36 W zasadzie nic nowego.: Jeśli ktoś zamierza się wymądrzać w sprawach, o których tak naprawdę nie ma pojęcia to lepiej, aby wstrzymał swoje wypociny. Proponuję takim osobom, by jeżeli mają ochotę wykazywania swojej wątpliwej wiedzy, pisali wówczas o problemach sportowców, artystów czy ludzi show-biznesu lub po prostu w ramach agencji prasowej JPPDP (Jedna Pani/Pan Powiedziała /ał Drugiej Pani/Drugiemu Panu)


Inne artykuły:

Protest w elbląskich żłobkach. Dziś spotkanie w Ratuszu
Protest w elbląskich żłobkach. Dziś spotkanie w Ratuszu
Spędź aktywnie ostatni tydzień roku
Spędź aktywnie ostatni tydzień roku
Działka na Bielanach wystawiona na sprzedaż. Cena wywoławcza to 4 mln zł
Działka na Bielanach wystawiona na sprzedaż. Cena wywoławcza to 4 mln zł (4)
Koronawirus: Spadek liczby nowych przypadków. W święta wykonano mniej testów
Koronawirus: Spadek liczby nowych przypadków. W święta wykonano mniej testów (3)
Wirtualna Otwarta Galeria - digitalizacja form przestrzennych
Wirtualna Otwarta Galeria - digitalizacja form przestrzennych
W święta pogoda zachęcała nie tylko do spacerów - zobacz zdjęcia
W święta pogoda zachęcała nie tylko do spacerów - zobacz zdjęcia (8)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.