Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
27.12.2021 10:00

Wirtualna Otwarta Galeria - digitalizacja form przestrzennych


Wirtualna Otwarta Galeria - digitalizacja form przestrzennych


Centrum Sztuki Galeria EL realizuje projekt cyfrowej dokumentacji wybranych form przestrzennych, dzięki któremu elblążanie i turyści będą mogli w przystępny i dostosowany również do osób niepełnosprawnych sposób poznawać je na nowo. Digitalizacja pierwszych 6 form jest już ukończona.
 

Elbląskie formy przestrzenne – metalowe rzeźby powstałe głównie podczas trzech Biennale Form Przestrzennych w latach 1965 – 1969 ulokowane na terenie całego Elbląga i rozpoznawalne jako oryginalny element korelacji przestrzeni miejskiej ze sztuką współczesną, bez względu na indywidualną subiektywną ocenę są bez wątpienia ważnym punktem estetyki miasta. Oryginalnym efektem nowatorskiej w tamtych latach koncepcji współpracy artystów z robotnikami „Zamechu” i wyjścia ze sztuką na ulice miasta.


W dobie internetu i powszechnej cyfryzacji dobrym pomysłem wydawało się doprowadzić do digitalizacji form, umożliwiającej bliższe poznanie czy dowiedzenie się na ich temat nieco więcej zarówno przez współczesnych mieszkańców Elbląga, którym w większości historia i idea Biennale Form Przestrzennych niekoniecznie są znane, ale też przez turystów.


Centrum Sztuki Galeria EL uzyskało dofinansowanie na realizację takiego zamierzenia dla pierwszych sześciu wyselekcjonowanych form przestrzennych. Ich autorami są Maciej Szańkowski, Magdalena Więcek-Wnuk (2 formy), Mieczysław Wiśniewski, Wanda Gołkowska i Zbigniew Książkiewicz.


Wybrane formy udokumentowane zostały cyfrowo w formie krótkich filmów 3D z audiodeskrypcją (dołączonym nagraniem audio z opisem prezentowanej formy przestrzennej) oraz wykonana została szczegółowa dokumentacja zdjęciowa.


Zapraszamy do korzystania z biblioteki tych cyfrowych dokumentów, która mamy nadzieję rosnąć będzie z czasem aż do zdigitalizowania całej kolekcji, liczącej obecnie ponad 50 form przestrzennych powstałych zarówno pół wieku temu podczas Biennale Form Przestrzennych jak i współcześnie, tworzonych przez artystów nawiązujących do tej ciekawej koncepcji.Wszystkie cyfrowe realizacje dostępne są na stronie Centrum Sztuki Galeria EL jak i na profilu GEL w serwisie YouTube 
 

Projekt „Wirtualna Otwarta Galeria” dofinansowany został ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
 

Centrum Sztuki Galeria EL
 


Artykuły powiązane

:

Wigilia przy stoliku
Wigilia przy stoliku
Hrabi wystąpi w Elblągu - wygraj bilety
Hrabi wystąpi w Elblągu - wygraj bilety (3)

Komentarze (0):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:


Inne artykuły:

Koronawirus: Spadek liczby nowych przypadków. W święta wykonano mniej testów
Koronawirus: Spadek liczby nowych przypadków. W święta wykonano mniej testów (3)
Ptasia grypa - co trzeba wiedzieć?
Ptasia grypa - co trzeba wiedzieć? (2)
Protest w elbląskich żłobkach. Dziś spotkanie w Ratuszu
Protest w elbląskich żłobkach. Dziś spotkanie w Ratuszu
W święta pogoda zachęcała nie tylko do spacerów - zobacz zdjęcia
W święta pogoda zachęcała nie tylko do spacerów - zobacz zdjęcia (8)
Przemysław Zamojski: Cieszę się, że był to historyczny rzut, który zapewnił nam medal na Mistrzostwach Europy - wywiad
Przemysław Zamojski: Pandemia nauczyła mnie przede wszystkim pokory - wywiad (1)
Od 1 kwietnia 2022 r. można wnioskować o "żłobkowe"
Od 1 kwietnia 2022 r. można wnioskować o "żłobkowe"
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.