Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
27.12.2021 15:50

Protest w elbląskich żłobkach trwa od dwóch tygodni. Doszło do porozumienia?


Protest w elbląskich żłobkach trwa od dwóch tygodni. Doszło do porozumienia?


Protest w elbląskich żłobkach trwa od dwóch tygodni. Dziś, 27 grudnia protestujący po raz pierwszy zasiedli do rozmów z władzami miasta. Do porozumienia nie doszło, wyznaczono jednak termin kolejnego spotkania.
 

W dzisiejszym spotkaniu uczestniczyli: wiceprezydent Janusz Nowak, dyrektor Departamentu Edukacji Małgorzata Sowicka, dyrektorzy żłobków miejskich, przedstawiciele pracowników oraz związków zawodowych. Podczas spotkania odnieśliśmy się do wszystkich postulatów, przedstawiliśmy propozycje rozwiązań podnoszonych przez stronę związkową kwestii. Te propozycje zostaną teraz omówione z pracownikami i w czwartek odbędzie się kolejne spotkanie, podczas którego rozmowy będą kontynuowane

 

informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Gdybyśmy byli zadowoleni, to pewnie już dziś usiedlibyśmy i podpisali porozumienie, odpowiada Grzegorz Adamowicz, przewodniczący NSZZ Solidarność Regionu Elbląg na pytanie, czy związkowcy są zadowoleni z dzisiejszego spotkania.

 

Poznaliśmy propozycje Miasta, teraz musimy je przeanalizować. One tylko w części zaspokajają nasze żądania. Jest jeszcze wiele kwestii do przedyskutowania i uszczegółowienia. Wrócimy do tego tematu w czwartek

 

- dodaje szef elbląskiej Solidarności.

Przypomnijmy. Pracownicy elbląskich żłobków już od dawna domagają się podwyżek płac i ​zmiany systemu wynagrodzeń. Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Żłobków Miejskich w Elblągu od blisko 3 latach bezskutecznie walczy o zmianę systemu wynagrodzeń. Ich postulaty dotyczą m.in.: wyrównania płacy zasadniczej na tych samych stanowiskach z ujednoliceniem regulaminu wynagradzania pracowników, stworzenie ścieżki awansu zawodowego, który obecnie nie istnieje w ogóle oraz zabezpieczenie środków na dodatkowe wynagrodzenie za zastępowanie osób, które przebywają na zwolnieniach lekarskich. Jak przypominają związkowcy, jedyną odpowiedzią Miasta, było podniesienie wynagrodzeń od listopada tego roku średnio o 220 zł, do kwoty 3010 zł (od stycznia 2022 r. tyle będzie wynosiło wynagrodzenie minimalne).13 grudnia pracownicy żłobków niezadowoleni z efektów dotychczasowych rozmów z Ratuszem weszli w spór zbiorowy z pracodawcami i rozpoczęli akcję protestacyjną. Siedziby żłobków zostały oflagowane, do rodziców maluchów skierowano pismo wyjaśniające sytuację. Dziś (27 grudnia) władze miasta po raz pierwszy spotkały się z przedstawicielami protestujących. Kolejne spotkanie odbędzie się jeszcze w tym tygodniu.

 

NJ

Artykuły powiązane

:

W święta pogoda zachęcała nie tylko do spacerów - zobacz zdjęcia
W święta pogoda zachęcała nie tylko do spacerów - zobacz zdjęcia (8)
Gdzie kupić mieszkanie lub dom w Elblągu i okolicy? Inwestycyjny INFO raport
Gdzie kupić mieszkanie lub dom w Elblągu i okolicy? Inwestycyjny INFO raport

Komentarze (4):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
27.12.2021, 16:54 1125: Sierpień 80,pokazał klasę jak się nie pie......c z prezesami PGG i pinokiem ,gdyby taka ekipa walczyła o sprawy elbląskie to takiego Nowaka by rozjechali jak karalucha i szkodnika ,zgodnie z prawdą ,a Więcławska o to inna para kaloszy .
27.12.2021, 17:10 Kassandra: JKM Nowak wprowadzi standaryzację, czyli cześć straci kawałki etatów, by potem zatrudnić żony znajomych jako nic nie robiące kierowniczki.
27.12.2021, 17:54 No to: Nie podoba sie na posredniak MACIE za dobrze. Prywatne przedszkola,szkoły szybko zmikczenie rzadan nastapi.
28.12.2021, 11:31 kkk: A pana "mega" radnego Tołwińskiego tam nie było? Tak przecież walczył o pracowników, aha walczył jak chodziło o swoje godziny w MOS-ie, tak czy nie tak?


Inne artykuły:

Miasto planuje wybudować nowy most na Rzece Elbląg!
Miasto planuje wybudować nowy most na Rzece Elbląg! (19)
Za czwartym podejściem znalazł się kupiec. Miasto sprzedało piętro w dawnym Plastyku
Miasto sprzedało piętro w dawnym Plastyku (9)
Koronawirus: 32 nowe przypadki zakażeń w Elblągu, blisko 400 w regionie
Koronawirus: 32 nowe przypadki zakażeń w Elblągu, blisko 400 w regionie (5)
Spędź aktywnie ostatni tydzień roku
Spędź aktywnie ostatni tydzień roku
Działka na Bielanach wystawiona na sprzedaż. Cena wywoławcza to 4 mln zł
Działka na Bielanach wystawiona na sprzedaż. Cena wywoławcza to 4 mln zł (4)
Protest w elbląskich żłobkach. Dziś spotkanie w Ratuszu
Protest w elbląskich żłobkach. Dziś spotkanie w Ratuszu
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.