Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
30.12.2021 19:00

Radny o Placu Katedralnym: Powinniśmy coś zrobić. Tam panuje już wolna amerykanka


Radny o Placu Katedralnym: Powinniśmy coś zrobić. Tam panuje już wolna amerykanka


Radny Koalicji Obywatelskiej Marek Kamm podczas grudniowego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa zwrócił uwagę na to, że wokół Katedry św. Mikołaja jest coraz bardziej niebezpiecznie. A to za sprawą samochodów, których jest tam coraz więcej. - Tam panuje już wolna amerykanka – stwierdził.
 
 
- W ostatnią niedzielę, wychodząc z Katedry św. Mikołaja, byłem świadkiem prawie potrącenia przez samochód. Ludzie wychodzili z Kościoła, a samochód szybko przemknął obok drzwi – opowiadał radny.
 
Marek Kamm podczas Komisji dopytywał, kto jest właścicielem Placu Katedralnego, na którym parkują samochody.
 
 
Mam wrażenie, że powinniśmy coś zrobić. Tam panuje już wolna amerykanka. Obawiam się, że może dojść tam do nieprzyjemnego zdarzenia, potrącenia, albo czegoś gorszego
 
– podkreślił radny.

 
Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Krzysztof Konert (radny KWW Witolda Wróblewskiego) przyznał, że według jego wiedzy Plac Katedralny należy do Parafii rzymskokatolicka pw. św. Mikołaja w Elblągu.
 
 
Komendant Policji potwierdził tę informację.
 
 
Plac należy do Parafii i wszelkie rozwiązania muszą być przez nich zorganizowane
 
– zaznaczył.
 
 
- Mam prośbę do pana komendanta, aby na następną Komisję, która będzie w lutym, aby tym tematem się zająć i być może jakieś rozwiązania będą zaproponowane - stwierdził Krzysztof Konert.
 
- Dobrze - odparł Komendant Policji.
 
Jakie rozwiązania proponują nasi czytelnicy? Czy też postrzegacie to miejsce, jako niebezpieczne?
 
 

KJ

Artykuły powiązane

:

Parking przy dawnej Tortudze tylko dla autokarów. Elblążanie jeszcze nie przywykli?
Parking przy dawnej Tortudze tylko dla autokarów. To się sprawdza? (21)
Prezydent zdecydował - całe Stare Miasto będzie wolne od słupków
Prezydent zdecydował - całe Stare Miasto będzie wolne od słupków (14)

Komentarze (23):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
30.12.2021, 19:13 posterunek 13: Jeżeli to jest stenogram z komisji RM, to dla mnie jest to zbyt wysoki poziom. Występujący - przeczytajcie co mówiliście i pomyślcie co i jak bredzicie, albo sprostujcie to co info publikuje, bo dowcipy o policjantach się odgrzewają. "Dobrze - odparł komendant policji" a Konert kazał mu spytać kościelnego z katedry. O co? Do lutego to Kama przejadą kilka razy przed drzwiami katedry - sugeruję zmienić świątynię.
30.12.2021, 19:23 Anon: Szczyt dziennikarstwa Kamilki... skończyły się artykuły o knajpach i Pauli?
30.12.2021, 19:28 Do_pomorskiego: Oj tak. Z placem od dawna trzeba coś zrobić, a konkretnie odbudować kamienice, jakie stały tam do późnych lat 40-tych i przed wojną. Inaczej to wszystko nie ma sensu. Oczywiście potem odbudowa kamienic nad rzeką. A taka radna przejmuje się tym, że stoją tam samochody zamiast skupić się na głównym problemie.
30.12.2021, 22:52 joj: Koniecznie trzeba ograniczyć parkowanie samochodów wokół katedry. Są inne miejsca parkingowe, cały chodnik jest zniszczony. Nie wiem, czemu ie interweniuje straż miejska
30.12.2021, 23:03 Upadły Harlej: znowu ten lewacki rowerowy oszołom z PO chce utrudniać życie kierowcom. Niech się lepiej weźmie za koleżków rowerzystów rozjeżdżających pieszych na chodnikach.
31.12.2021, 02:10 Po temacie : Temat stary jak świat. Radny zgłosił już ma czyste sumienie ale sprawa powinna zostać załatwiona od razu chyba że chcecie jakiegoś trupa upoliwac do lutego lewusy
31.12.2021, 07:31 Valdi: Zajmij się lepiej sprawami budżetu miasta oraz przerostem zatrudnienia w jednostkach budżetowych. Sprawa placów parkingowych to sprawa wścieli gruntów.
31.12.2021, 07:32 obserwator: jeżeli plac należy do parafii do policja ani straż miejska to tego nic nie ma.
31.12.2021, 08:07 kiki: Stare Miasto powinno być wyłączone z ruchu pojazdów - z wyjątkiem służb mających wpływ na bezpieczeństwo i utrzymujący porządki - w tym mieszkających.
31.12.2021, 08:08 obserwator: "mam wrażenie ,że powinniśmy coś zrobić".hahaha cóż za trafne spostrzeżenie.no i wypowiedx komendanta"plac należydo parafii i wszelkie rozwiązania musza być przez nich zorganizowane".w sumie racja,policja nie posiada w mieście terenów ,więc nie interweniuje nigdzie.pierwsza rzeczą,która należy zrobić jest wymiana komendanta policji i SM.
31.12.2021, 08:27 Rowerzysta: Żądam utrudniania życia kierowcom.
31.12.2021, 09:10 Truso: Stare Miasto to jeden wielki parking,blachosmrody psują wizerunek tej części miasta.
31.12.2021, 10:46 szopka ze zwierzyńcem: Ja jednak wracam do wypowiadanych treści. Nr 1 , to chyba "mam wrażenie, że powinniśmy coś zrobić". To pitoli "radny". Już Mickiewicz pisał o takich co wiedzieli że trzeba coś zrobić tylko nikt nie chciał być pierwszym do pracy. "Radny" niestety nie wie co należy zrobić ale jest chętny. Konert zachęca komendanta do chodzenia do katedry a ten odpowiada jak uczniak "dobrze". Czy to jest wpływ C-19, szczepionki, czy braku lekarzy od głowy? Temat na doktorat. Wybraliście, oglądajcie, słuchajcie bełkotu, skutki ponosimy wszyscy. parafrazując Kama - mam wrażenie, że powinniśmy z nimi ("radnymi) coś zrobić. Może jakaś pomoc Missana? Kolejny raz sugeruję - zanim otworzysz buzię , umyj zęby, bo czuć pochodzenie.
31.12.2021, 11:17 Wieś : Czemu w innych miadtach montuje kule kamienne blokujace wjazdy aut takie jak są w Elblągu . Fontanna na tym placu też powinna takimi kulami być ogrodzona.
31.12.2021, 12:03 phh: Miasto sprzedaje działki pod lokale mieszkalne na starym mieście, a nie zabezpieczy przestrzeni do parkowania. Przecież mieszkańcy musza gdzieś parkować, a 50% aut co stoją na placu to auta mieszkańców. Oddane zostały teraz mieszkania przy ul Bednarskiej i liczba aut się zwiększyła. Wjazd na Starówkę powinien być dozwolony tylko dla służb i dla mieszkańców. Dla interesantów, turystów powinien powstać duży ogólnodostępny parking np. koło Spacjal Pubu. Inną sprawą jest to, że osoby które w niedziele przyjeżdżają do kościoła parkują swoje auta jak święte krowy, na chodnikach, zastawiając wjazdy na podwórka itp. za co w od poniedziałku do piątku zostałyby ukarane przez Straż Miejską. W niedziele niestety "wolna amerykanka"
31.12.2021, 13:18 Cykl: A co to znaczy, że... muszą gdzieś parkować. To obowiązek mieć samochód czy co. Ale brednie.
31.12.2021, 14:41 Marek Kamm: Artykuł ma nieco mylący tytuł. Konkretnie chodzi o zablokowanie możliwości ruchu samochodów przy drzwiach katedry od północnej (ulica Rybacka) strony. To tutaj dochodzi do niebezpiecznych sytuacji podczas wychodzenia ludzi z kościoła, gdyż samochody parkują wzdłuż muru katedry i jeżdżą po chodniku. Tylko tyle i aż tyle...
31.12.2021, 14:55 mebel na medal: Marku Kamm - to co napisałeś wynika z waszego "posiedzenia komisji". Poziom, pytania, sprawy poraża i to jest przedmiotem zastanowienia się nad poziomem elektoratu, który wybiera podobnych do siebie. gdyby nie relacje z waszych "prac" w komisjach lub plenarnych, nigdy wielu mieszkańców by nie wiedziało kto ich reprezentuje. Warto myśleć co się mówi. Co do komendanta policji - współczuję mu, bo pewnie nieco góruje nad "radnymi" i to on powini3en informować "radnych" a nie być ich chłopcem na posyłki, nawet emerytowanych inspektorów zaprzyjaźnionych z Tarnopolem i "panem szuchewyczem". komendant powinien do was wysyłać stójkowego który nie nadaje się na dyżur "węchowy".
31.12.2021, 15:55 Bandzior : Ja wam powiem co zrobi miasto: 1. rozpisze przetarg na budowę parkingu i w 100% pokryje koszty takowej budowy 2. czarnym przypomni się, że to ich teren 3. miasto bezradnie odda parking katabasom 4. kieckowi będą pobierać opłaty za parkowanie Dobranoc
31.12.2021, 17:15 Kabanos : W Elblagu jest wiele do zrobienia, zeby mniej mlodych ludzi stad uciekalo. Nie maja w tej dziurze zadnych perspektyw. Tworzy sie w tym niescie patola, jest jej coraz więcej.
31.12.2021, 21:24 Bezproblemowy: Gdyby parafia miała prawdziwego gospodarza za proboszcza, to natychmiast plac by opustoszał...
01.01.2022, 15:03 kolko: To tak jak w całym Elblagu parkuje bo .
05.01.2022, 15:14 koko: Panie radny .Tu potrzebne jest standardowe rozwiązanie dostępne w każdym cywilizowanym mieście, nawet w tym kraju . Od kilku lat na Starówce powinien obowiązywać zakaz ruchu z wyjątkiem właścicieli nieruchomości i prowadzących na tym terenie działalność gospodarczą . Tak jak w każdym cywilizowanym miejscu .


Inne artykuły:

Elbląg: Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęcia
Elbląg: Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęcia (7)
Spada liczba osób hospitalizowanych na COVID-19. Nadal wysoka liczba zgonów
Spada liczba osób hospitalizowanych na COVID-19. Nadal wysoka liczba zgonów (2)
My strzelamy dla zabawy, one cierpią. Fajerwerki są ogromnym stresem dla zwierząt - zobacz film
My strzelamy dla zabawy, one cierpią.Fajerwerki są ogromnym stresem dla zwierząt (20)
Rozmowy z Miastem zakończyły się fiaskiem. Protest w żłobkach trwa
Rozmowy z Miastem zakończyły się fiaskiem. Protest w żłobkach trwa (9)
Skrzyżowanie Bema i Saperów. Awaria sygnalizacji świetlnej
Skrzyżowanie Bema i Saperów. Awaria sygnalizacji świetlnej (5)
Fajerwerki tylko w Sylwestra. Za ich wcześniejsze używanie grozi mandat 500 zł
Fajerwerki tylko w Sylwestra. Za ich wcześniejsze używanie grozi mandat 500 zł (2)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.