Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
11.01.2022 13:30

Studniówki w Elblągu? Są szkoły, które zrezygnowały z balu maturalnego


Studniówki w Elblągu? Są szkoły, które zrezygnowały z balu maturalnego


Studniówki w czasie pandemii? Tylko część elbląskich maturzystów czeka w tym roku bal. Niektóre szkoły zrezygnowały z ich organizacji.Rok temu z powodu pandemii studniówki w elbląskich szkołach się nie odbyły. Jak będzie tym razem? Zakazu organizacji takich wydarzeń nie ma. Muszą się one jednak odbywać zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami i najlepiej z certyfikatem szczepienia przeciw COVID-19. Ostateczna decyzja, czy bal się odbędzie, czy też nie, należała do komitetów studniówkowych.
 

W elbląskich szkołach nie były one zgodne. Część z nich zrezygnowała z organizacji balów maturalnych. Tak jest np. w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, Zespole Szkół Gospodarczych, czy Zespole Szkół Mechanicznych.

 
Komitet studniówkowy, w skład którego wchodzą uczniowie, ich rodzice i wychowawcy, podjął decyzję o rezygnacji ze studniówki w tym roku. W naszej szkole po raz pierwszy to się zdarzyło, ale też nie ma się co dziwić, że w tak niepewnej sytuacji, zapadła akurat taka decyzja
 
- mówi Jerzy Kawiecki, dyrektor ZSEiO w Elblągu.


W wielu elbląskich szkołach średnich zabawy się jednak odbędą, choć ich organizatorzy zastrzegają, że to może się jeszcze zmienić. Na tę chwilę studniówki planują m.in. II Liceum Ogólnokształcące, III Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół i Placówek Sportowych, Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług oraz Zespół Szkół Technicznych.
 

Pomysły były różne, nawet taki, żeby przełożyć studniówkę na maj, po maturze. Ostatecznie zaplanowano ją na 21 stycznia. To będzie zabawa w pełnym reżimie sanitarnym. Mamy tylko 3 klasy maturalne, sala w którym odbędzie się studniówka, ma miejsce na 300 osób, więc to obostrzeniem spełniamy. Dodatkowo 80 - 90 proc. tegorocznych maturzystów jest zaszczepionych przeciw COVID-19. Zaszczepieni są również wszyscy nauczyciele, którzy wezmą udział w studniówce, a dodatkowo ograniczyliśmy ich liczbę do minimum. Robimy, co możemy, aby ta studniówka się odbyła. Decydujące będą te najbliższe tygodnie. Pandemia nas już nauczyła, że nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć i sytuacja może się zmienić z dnia na dzień. Obecnie jest duża szansa, że ta studniówka odbędzie się, w bezpiecznych warunkach
 
 
- wyjaśnia Hanna Szuszkiewicz, dyrektorka Zespołu Szkół i Placówek Sportowych w Elblągu.
 
Przymierzamy się również do sprawdzania certyfikatów szczepionkowych - dodaje dyrektorka szkoły sportowej. - Uczniowie już wcześniej zostali uprzedzeni, że powinni się szczepić, chociażby ze względu na perspektywę studniówki. Wiedzieli o tym, że ten warunek również będzie brany pod uwagę. W tej chwili jesteśmy jeszcze w trakcie rozmów z rodzicami. Analizujemy całą sytuację.
 
Nasza studniówka odbędzie dosyć późno, bo dopiero 12 lutego. Na razie jest aktualna. Oczywiście będziemy na bieżąco reagować na ewentualnie zmiany wytycznych. W ubiegłym roku nie udało się zorganizować studniówki. Bal był kilkakrotnie przekładany, a ostatecznie się nie odbył. Liczymy na to, że w tym roku to się uda
 
- mówi Agnieszka Jurewicz, dyrektorka II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Elblągu.
 
NJ

Artykuły powiązane

:

Kolejna interwencja dot. budynku ZBK: „Dach przecieka, przy ulewach trzeba podkładać miski”
Kolejna interwencja dot. budynku ZBK: „Przy ulewach trzeba podkładać miski" (21)
Media w obronie TVN. Stacja dziękuje za wsparcie m.in. naszej redakcji
Media w obronie TVN. Stacja dziękuje za wsparcie m.in. naszej redakcji (19)

Komentarze (10):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
11.01.2022, 14:08 inc: traci troche szantazem pani dyrekrot ,,,uczniowie powinni sie zaszczepic bo inaczej nie bedzie balu
11.01.2022, 14:34 Elleonora: A ZSTI? Nikt z dziennikarzy nie zapytał o sytuacje w tej szkole? Czy to mało istotne?
11.01.2022, 14:39 powodzenia: Jeżeli studniówka organizowana jest poza szkołą, to szkole nic do tego i szczepieniami zajmuje się organizator (komitet lub rada rodziców) oraz właściciel miejsca organizacji, np. restauracja. Wybór jednak pozostaje - zrezygnować i nie mieć wyrzutów sumienia, że bliźni zachorował, albo zorganizować "Studniówkę Marzeń" jak Kurski . Bez studniówki trudno się żyje, ale z C-19 jeszcze trudniej. Może letni "Bal Absolwentów"?
11.01.2022, 15:00 Bolo: Zespół szkół sportowych ma maturzystów???
11.01.2022, 15:25 dobrowolne!!!!: Bolo- pochłonęli 4 LO. Ale szantaż idealny- albo szpryca, albo nie ma balu.
11.01.2022, 15:49 Byl czas: Od początku gdy była możliwość szczepienia jako pierwsi mieli być oświata, służba zdrowia. I co nadal niezaszczepieni. To won z ROBOTY na posredniak.
11.01.2022, 18:07 Zamordyzm: Ty był czas a ty zaszprycowany? Hulajnoga wygrana? Na 4,5 ....10000000...dawkę zapisany? To się od ludzi odczep hybrydo
11.01.2022, 21:33 Gggg: A miała być ostatnia prosta, a nadal jest zakręt. Przyszli maturzyści udanej zabawy i zdrowia!
12.01.2022, 08:09 Te pytania: Dość znamienne, że zrezygnowały - i słusznie - szkoły najmądrzej zarządzane w tym mieście - natomiast bananowcy i oszołomstwo chcą się jednak dalej bawić kosztem społeczeństwa. Jak świadczy to o odpowiedzialności obywatelskiej władz tych placówek? Czy może zatem reforma min. Czarnka dot. nadzoru kuratorskiego nad takimi władzami nie ma racji bytu?
12.01.2022, 09:31 kjm: Jak to brzmi " Zespół Szkół i Placówek Sportowych" i nie dziwota że ino 3 klasy są w tym dziwolągu? I do tego dyrektorka z awansu wewnętrznego?


Inne artykuły:

Starosta wydał pozwolenie na budowę hali produkcyjnej
Starosta wydał pozwolenie na budowę hali produkcyjnej (7)
Elżbieta Gelert, dyrektor WSZ: Po raz pierwszy zaczynam się autentycznie bać o ten szpital
Elżbieta Gelert, dyrektor WSZ: Po raz pierwszy zaczynam się bać o ten szpital (53)
Sprawdź, kiedy rusza  tegoroczna kwalifikacja wojskowa
Sprawdź, kiedy rusza tegoroczna kwalifikacja wojskowa (3)
KAS uderzyła w grupę organizującą nielegalny hazard
KAS uderzyła w grupę organizującą nielegalny hazard (1)
Co zrobić, aby uniknąć zaczadzenia?
Co zrobić, aby uniknąć zaczadzenia?
Na COVID-19 zmarło już ponad 100 tys. Polaków
Na COVID-19 zmarło już ponad 100 tys. Polaków (4)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.