Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
12.01.2022 08:00

Sprawdź, kiedy rusza tegoroczna kwalifikacja wojskowa


Sprawdź, kiedy rusza  tegoroczna kwalifikacja wojskowa


4 kwietnia rusza tegoroczna kwalifikacja wojskowa. Już teraz warto zapisać tę datę w kalendarzu jako pierwszy - formalny krok do wstąpienia w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej.
 

Co jest obecnie atrybutem dorosłości? Wiek 18 lat? Świadectwo maturalne? Dla nas – żołnierzy oczywistym atrybutem dorosłości jest książeczka wojskowa. Ten wojskowy dokument tożsamości jest na wyciągnięcie ręki dla wszystkich młodych Polaków, którzy wchodząc w dorosłe życie chcą wziąć odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale też za innych, za Ojczyznę. Kwalifikacja wojskowa to dobry moment by wykonać ten krok w dorosłość, a jej symbolem będzie otrzymanie książeczki wojskowej.
 

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa rozpocznie się 4 kwietnia i potrwa do 8 lipca obejmując blisko 300 tys. młodych Polaków. W tym roku obowiązek stawienia się przed powiatowymi komisjami lekarskimi mają 19-latkowie, czyli osoby urodzone w 2003 roku. Wezwanie otrzymają także urodzeni w latach 1998-2002, którym do tej pory nie została określona kategoria zdolności do czynnej służby wojskowej.
 

Przyjdź na kwalifikacje – poznaj WOT!
 

Tegoroczna kwalifikacja, podobnie jak poprzednie jest znakomitą sposobnością do dowiedzenia się więcej na temat służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Zachęcamy, aby była ona pierwszym – formalnym krokiem do zostania naszym żołnierzem!
 

Przy każdej komisji powiatowej będzie można spotkać rekruterów WOT, którzy opowiedzą o służbie ochotniczej i zawodowej oraz korzyściach i wymaganiach. Taki bezpośredni kontakt z naszymi żołnierzami umożliwi zdobycie wiedzy u źródła i rozwianie wszelkich wątpliwości u osób, które myślą o wstąpieniu do Wojsk Obrony Terytorialnej.
 

Książeczka wojskowa – atrybut dorosłości!
 

Kwalifikacja wojskowa to dobry moment dla młodych ludzi, by rozważyć kierunki swojego życiowego rozwoju. Żołnierze OT mogą uczyć się, pracować lub studiować i jednocześnie służyć, zdobywając w ten sposób nowe doświadczenia. Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej umożliwia pogodzenie dotychczasowej aktywności ze służbą ojczyźnie i lokalnej społeczności.
 

Decyzja o założeniu munduru to wyraz ogromnej odpowiedzialności, a ta czyni dorosłość rzeczywistą. Kwalifikacja wojskowa to dobry moment by wykonać ten krok. W tym roku, przy komisjach kwalifikacyjnych spotkacie żołnierzy w oliwkowych beretach, który doradzą co zrobić by wziąć odpowiedzialność za innych zakładając mundur żołnierza Wojska Polskiego

– mówi gen. dyw. Wiesław KUKUŁA, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej.  
 

Uproszczony system naboru
 

Stając na komisję w jednym miejscu i czasie można uzyskać kategorię zdrowia, założyć ewidencję wojskową i otrzymać książeczkę wojskową.  Co ważne, stawiennictwo na kwalifikacji wojskowej i uzyskanie kategorii zdrowia powoduje, że nie trzeba stawać na komisji lekarskiej przy podjęciu decyzji o zostaniu żołnierzem.
 

Wojska Obrony Terytorialnej już od pięciu lat funkcjonują jako piąty rodzaj Sił Zbrojnych. Obecnie w WOT służy ponad 32 tys. żołnierzy. Struktury formacji są rozwinięte w każdym województwie. Służba w WOT daje możliwość zdobycia unikalnego doświadczenia i kwalifikacji. Bardzo ważnym aspektem służby w WOT, szczególnie dla młodych osób, jest możliwość zdobycia kompetencji miękkich takich jak praca w zespole czy kierowanie ludźmi.
 

Wszystkich zainteresowanych służbą w WOT zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi rekruterami, których z łatwością można znaleźć tutaj: https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/.

 

płk Marek Pietrzak
Rzecznik prasowy WOT


Artykuły powiązane

:

Panieńska: Działka pod parking ponownie wystawiona na sprzedaż
Panieńska: Działka pod parking ponownie wystawiona na sprzedaż (6)
Teren przy ul. Żuławskiej wystawiony na sprzedaż. Miasto chce za niego 5 mln zł
Teren przy ul. Żuławskiej wystawiony na sprzedaż. Miasto chce za niego 5 mln zł (2)

Komentarze (3):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
12.01.2022, 21:59 Rambo11: Jeśli masz platfusa niepełne uzębienie~lubisz dłubać w nosie i potem to zjadać to zn że jeste# najlepszym kandydatem do zbieraniny św Jadwigi
13.01.2022, 09:05 Truso: Odezwał się Rambo,puknij się w swoją pustą łepetynę i nie obrażaj prawdziwych patriotów.
13.01.2022, 11:15 Rambo11: Patryjoci???? Nieudacznicy borze broń przed takimi obrońcami po pierwszym piardnięciu ruska wiali by gdzie oczy poniosą zresztą ich widok jest porażający harcerze 20 lat temu bardziej groźnie wyglondali


Inne artykuły:

Przypominamy kierującym o nowym taryfikatorze mandatów
Przypominamy kierującym o nowym taryfikatorze mandatów (1)
Koronawirus: Minionej doby zmarło 4 elblążan
Koronawirus: Minionej doby zmarło 4 elblążan (1)
Elbląg: Pokłócili się przed budynkiem o… parkowanie
Elbląg: Pokłócili się przed budynkiem o… parkowanie (9)
Elżbieta Gelert, dyrektor WSZ: Po raz pierwszy zaczynam się autentycznie bać o ten szpital
Elżbieta Gelert, dyrektor WSZ: Po raz pierwszy zaczynam się bać o ten szpital (53)
Starosta wydał pozwolenie na budowę hali produkcyjnej
Starosta wydał pozwolenie na budowę hali produkcyjnej (7)
Studniówki w Elblągu? Są szkoły, które zrezygnowały z balu maturalnego
Studniówki w Elblągu? Są szkoły, które zrezygnowały z balu maturalnego (10)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.