Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
14.01.2022 19:30

Czym czytelnicy info.elblag.pl żyli w 2021 r.? Zobacz najbardziej poczytne tematy


Czym czytelnicy info.elblag.pl żyli w 2021 r.? Zobacz najbardziej poczytne tematy


Czym żyli nasi czytelnicy w 2021 r.? Sprawdziliśmy, które artykuły publikowane w minionym roku na łamach info.elblag.pl cieszyły się największym zainteresowaniem.


W styczniu elblążan wstrząsnęła informacja o wypadku samochodowym, w którym zginęła 22-letnia druhna OSP Markusy. Do zdarzenia doszło 15 stycznia w Żurawcu. Druhowie z OSP Markusy opublikowali na łamach naszego dziennika kondolencje: "Z wielkim bólem i żalem w sercu informujemy o śmierci naszej druhny Marty Gereluk. Nikt nie opisze słów oraz emocji, jakie odczuwa teraz najbliższa rodzina, znajomi oraz my... W głębi serca wciąż wierzymy, że jest to tylko zły sen... Marta pozostanie nam w pamięci jako uśmiechnięta dziewczyna, która od momentu dołączenia do jednostki dawała z siebie wszystko. Uczestniczyła w wielu akcjach ratowniczych, ratowała mienie i życie ludzkie... Nie byłoby sytuacji, w której powiedziałaby sobie, że nie da rady. Gdy tylko ktoś wpadał na pomysł jakiegokolwiek przedsięwzięcia, z uśmiechem na twarzy przystępowała do działania... Marta, dziękujemy za to, że zawsze mogliśmy na Ciebie liczyć. Dziękujemy Ci za ten radosny uśmiech, pomoc oraz włożone serce w życie naszej jednostki... Rodzinie składamy najszczersze kondolencje. Druhowie z OSP Markusy"

Autokarem pod prąd na S7 koło Elbląga” - to tytuł kolejnego najpoczytniejszego artykułu 2021 r. Do kolejnej bardzo niebezpiecznej sytuacji drogowej na trasie S7 pod Elblągiem na Węźle Elbląg – Wschód doszło w lutym.  Kierowca autokaru, 63-latek, jadąc S7 pomylił zjazdy i wjechał na drogę pod prąd. Na miejsce wezwany został patrol z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, który przeprowadził kontrolę kierowcy autokaru. Cała sytuacja została utrwalona na nagraniu przez kierowcę jadącego w kierunku Gdańska.

W marcu czytelników zainteresował temat związany z AstrąZeneką - szczepionką przeciw COVID-19. Szczepionka ta od lutego 2021 r. podawana była nauczycielom. Bardzo szybko w mediach pojawiły się głosy pedagogów uskarżających się na dotkliwe skutki uboczne po takim zastrzyku.  O bólu, gorączce i ogólnym osłabieniu mówili również pedagodzy z Elbląga (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ). Czy te doniesienia wpłynęły na zmniejszenie zaufania do tego preparatu? O tym w materiale „Kontrowersje wokół AstraZeneki. Nauczycielka z Elbląga: Nie wiem, czy dziś zdecydowałabym się na szczepienie
Uwagę dużej ilości naszych czytelników przykuła historia 3-letniego Mikołaja, którzy zakrztusił się winogronem. 9 lutego 2021 r. podczas drugiego śniadania w przedszkolu Mikołaj zakrztusił się winogronem. Doszło do zatrzymania akcji serca. Po ok. 20 minutach udało się udrożnić górne drogi oddechowe chłopca. Od tego czasu trwa walka o zdrowie małego elblążanina. Odbywają się różnego rodzaju zbiórki charytatywne, o których również informujemy na łamach naszego dziennika.

fot. nadesłaneNajchętniej odwiedzanym artykułem był też ten, dotyczący nietypowego zdarzenia na Placu Dworcowym. Tym razem nasz materiał dotyczył autobusu miejskiego, który wjechał w ścianę stacji diagnostycznej. Sprawca zdarzenia, 54- letni kierowca autobusu Mercedes, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w tył innego autobusu typ Autosan, stojącego przed myjnią. Mercedes odbił się od Autosana i wjechał w ścianę stacji diagnostycznej. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał. Obaj kierowcy autobusów byli trzeźwi.
W Elblągu nakręcono odcinek programu „Złomowisko PL”. To program nadawany w Polsce od 2015 r., na kanale Discovery Channel. W styczniu br. ekipa telewizyjna tego programu odwiedziła nasze miasto, by jeden z odcinków nakręcić na działce przy ul. Częstochowskiej 17. Emisja „elbląskiego” odcinka odbyła się w kwietniu. Informacja o tym zdarzeniu była najbardziej poczytnym artykułem w tym miesiącu.

fot. nadesłane


Duże emocje wzbudziło pojawienie się elblążanki w programie” Mam talent”. W 13. edycji programu o swoje marzenia postanowiła zawalczyć Izabela Demska. Nagranie z występu elblążanki pojawiło się w sierpnia, m.in. na facebookowym profilu "Mam talent!" i fanpage'u Agnieszki Chylińskiej. Iza podczas castingu do programu zaśpiewała utwór "Kiedy powiem sobie dość" Agnieszki Chylińskiej, z czasów jej działalności w O.N.A. Jej wykonanie spodobało się jurorom i wzruszyło samą Agnieszkę Chylińską, która potem zaśpiewała "Kiedy powiem sobie dość" w duecie z nią.
Naszych czytelników zainteresowała również informacja o sklepie Biedronka, który od grudnia działa w Regal Parku. W Elblągu funkcjonowało już 16 Biedronek: przy ul. Warszawskiej, Armii Krajowej, Grunwaldzkiej, Czerniakowskiej, Nowowiejskiej, Generała Kazimierza Pułaskiego, Stefana Żeromskiego, Odzieżowej, Malborskiej, alei Odrodzenia, Jana III Sobieskiego, Węgrowskiej, Rawskiej, Donimirskich, Fromborskiej i na Królewieckiej. W grudniu ubr. została otwarta kolejna placówka przy ul. Królewieckiej. Tym razem zdecydowano się na lokalizację sklepu w jednym z dwóch nowo powstałych 13-piętrowych brył, na parterze. Co ciekawe na budynku, nad wejściem do sklepu, pojawiło się inne niż zwykle logo. Tym razem jest czarno-białe.

 

 

 

 

 

 

KJ

Artykuły powiązane

:

Budowa Przekopu Mierzej Wiślanej. Podsumowanie roku 2021! Zobacz aktualne zdjęcia
Budowa Przekopu Mierzej Wiślanej. Podsumowanie roku 2021.Zobacz aktualne zdjęcia (14)
Podsumowanie 2021 roku. Najważniejsze sportowe sukcesy i porażki
Podsumowanie 2021 roku. Najważniejsze sportowe sukcesy i porażki (2)
Co działo się w POLITYCE w 2021 roku?
Co działo się w POLITYCE w 2021 roku? (15)
Miejskie inwestycje. Podsumowanie 2021 roku
Miejskie inwestycje. Podsumowanie 2021 roku (9)

Komentarze (0):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:


Inne artykuły:

Elblążanie upamiętnili Pawła Adamowicza. Trzecia rocznica tragicznej śmierci prezydenta Gdańska
Elblążanie pamiętają! Trzecia rocznica tragicznej śmierci Pawła Adamowicza (38)
Multikino rozpoczęło przedsprzedaż biletów na film „Gierek”!
Multikino rozpoczęło przedsprzedaż biletów na film „Gierek”! (1)
Kolizja dwóch aut na skrzyżowaniu Nowowiejskiej z 12 Lutego
Kolizja dwóch aut na skrzyżowaniu Nowowiejskiej z 12 Lutego (9)
Co działo się w Elblągu? (materiał filmowy)
Co działo się w Elblągu? (materiał filmowy) (8)
Ul. Armii Krajowej: Drzewo przewróciło się i uszkodziło dwa auta
Ul. Armii Krajowej: Drzewo przewróciło się i uszkodziło dwa auta (11)
Wodny fitness z MOSiR-em
Wodny fitness z MOSiR-em (3)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.