Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
13.01.2022 16:00

Elbląg: Strażacy od 2 lat czekają na przeprowadzkę do nowej komendy. Kiedy inwestycja się zakończy?


Elbląg: Strażacy od 2 lat czekają na przeprowadzkę do nowej komendy. Kiedy inwestycja się zakończy?


Elbląscy strażacy jeszcze dłużej poczekają na przeprowadzkę do nowej komendy przy ul. Łęczyckiej. Była ona planowana już pod koniec 2020 r. Tak się nie stało. - Miejmy nadzieję, że uda nam się to w tym roku - mówi bryg. Robert Licznerski, zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu.

Przeprowadzka strażaków do nowej komendy po raz kolejny przesuwa się w czasie. Przypomnijmy. Na jej budowę, a tym samym polepszenie warunków pracy, czekają już od dawna. Ich obecna siedziba przy ul. Bema, nieremontowana od lat, obecnie jest już w nie najlepszym stanie. W 2019 roku ruszyła budowa strażnicy przy ul. Łęczyckiej.

Prace związane z pierwszym etapem całego projektu postępowały dosyć szybko, więc początkowo optymistycznie zakładano, że przeprowadzka do nowego obiektu odbędzie się pod koniec 2020 roku. Później pojawił się kolejny termin - koniec 2021 roku (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ). Tak się jednak nie stało. Kolejne etapy nadal nie zostały zrealizowane w stu procentach. Jak tłumaczy zastępca komendanta sytuacja na rynku się zmieniła, ceny materiałów i robocizny poszły w górę i okazało się, że za pieniądze, elbląska komenda otrzymała, można zrobić dużo mniej. Na jakim etapie inwestycja jest obecnie?


 

Do wykonania została jeszcze instalacja techniczna, instalacja odsysania spalin w garażu i sprężonego powietrza. Brakuje nam również jeszcze trochę wyposażenia. To wszystko trzeba zrobić, aby przeprowadzka była możliwa. Obecnie czekamy na zatwierdzenie planu finansowego na ten rok. Dopiero gdy to się stanie, będziemy mogli rozpisać przetarg na wykonanie instalacji technicznej budynku

 

- dodaje bryg. Robert Licznerski.
 

Jakie są aktualne plany dotyczące przeprowadzki do nowej komendy?

 

Miejmy nadzieję, że jeszcze w tym roku uda nam się przeprowadzić do nowej strażnicy. Wszystko jednak zależy od tego, jak przebiegnie postępowanie przetargowe i w jakim terminie wykonawca zrealizuje prace

 

- dodaje zastępca komendanta.

NJ

Artykuły powiązane

:

Elblążanie potrzebują profesjonalnej siłowni plenerowej? Tak uważa radny
Elblążanie potrzebują profesjonalnej siłowni plenerowej? Tak uważa radny (24)
Elbląg: Pokłócili się przed budynkiem o… parkowanie
Elbląg: Pokłócili się przed budynkiem o… parkowanie (9)

Komentarze (9):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
13.01.2022, 16:39 Kolo: No to niech zazdroszczą policji. Policjanci później zaczęli budować a już pracują w nowym budynku...z nowym sprzętem.
13.01.2022, 17:07 A zatem: Gdzie są posłowie, senatorzy z P O i PSL i SLD i PiS. Na co czekacie. A na co czeka olsztun by przekazać nowy sprzęt, pojazdy do elbląskiej straży pożarnej.
13.01.2022, 17:50 hgjk: Nowa remiza stoi pusta od 2 lat. W nieogrzewanych pomieszczeniach zaraz na ścianach zacznie się rozwijać grzyb.
13.01.2022, 19:59 Jarosław: nie dziwię się ,że idzie tak opornie skoro Komendantem elblaskiej straży jest czlowiek PiS .
13.01.2022, 21:30 Machupichcę: Czym później się przeprowadzą, tym dłużej będzie bezpieczniej, bo najszybszy dojazd np. na ulicę Saperów będzie prowadził przez Grottgera, Grunwaldzką i Komeńskiego.
14.01.2022, 08:52 kiki: Ale najważniejsze że komendant - z kapitana - awansował i już nie będzie zazdrościł zastępcy?
14.01.2022, 11:00 Tadd: "Kolejne etapy nadal nie zostały zrealizowane w stu procentach. Jak tłumaczy zastępca komendanta sytuacja na rynku się zmieniła, ceny materiałów i robocizny poszły w górę i okazało się, że za pieniądze, elbląska komenda otrzymała, można zrobić dużo mniej." A sztandarowa inwestycja pisowa podobno buduje sie według starych cen :-) Jak wierzą wyznawcy.
14.01.2022, 17:21 Hans: A straż będzie wyposażona w drony czy się teleportuje do mniejsza zdarzenia? Życzę jak najmniej interwencji i to dla mieszkańców nie straży bo nie zdąży.
15.01.2022, 00:23 jan-49: lokalizacja do bani ciekawe kto byl pomyslodawca zeby straz byla tak daleko od centrum miasta


Inne artykuły:

43-letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży gołębi wartych 2000 złotych
43-letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży gołębi wartych 2000 złotych (5)
Przybędzie 100 nowych fotoradarów. Będą jeszcze lepiej kontrolować kierowców!
Przybędzie 100 nowych fotoradarów. Będą jeszcze lepiej kontrolować kierowców! (6)
Koronawirus: Zmarło 2 elblążan, 36 nowych zakażeń
Koronawirus: Zmarło 2 elblążan, 36 nowych zakażeń
327 tys. osób korzysta z Małego ZUS plus
327 tys. osób korzysta z Małego ZUS plus
Elbląg: Powyżej setki w mieście i 2000 złotych mandatu
Elbląg: Powyżej setki w mieście i 2000 złotych mandatu (7)
Emocjonujące mecze 3x3
Emocjonujące mecze 3x3
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.