Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
17.02.2022 19:00

Światowid ma już 60 lat. "Udało się w Elblągu stworzyć ulicę Światowida" (zagłosuj w ankiecie)


Światowid ma już 60 lat. "Udało się w Elblągu stworzyć ulicę Światowida" (zagłosuj w ankiecie)


Jubileusz 60-lecia istnienia CSE Światowid uczczono dziś (17.02.) otwarciem wystawy fotografii. Składa się ona z dwóch części - zdjęć z dawnych lat wybranych z bogatego archiwum Światowida oraz zdjęć współczesnych, które wykonali uczniowie z Zespołu Szkół Gospodarczych (z kierunku technik fotografii i multimediów).

Wystawa pt. "Światowid wczoraj i dziś" można obejrzeć w Światowidzie, w szczególnym miejscu. - Otwieramy wystawę i uroczyście odsłaniamy w tej przestrzeni ulicę Światowida - opowiadał Dyrektor CSE Antoni Czyżyk. - Jest to pomysł Juliusza Marka, który przyniósł mi tablicę z napisem "ulica Światowida", abyśmy mogli ją w jakiś sposób zagospodarować.

Udało się w Elblągu stworzyć ulicę Światowida. Na tej ulicy chcemy mówić o historii, ale również mówić o tym, co jest dzisiaj i co nas będzie czekało w przyszłości. Tak powstał pomysł, który został zrealizowany wraz z Zespołem Szkół Gospodarczych

- mówił Antoni Czyżyk.

W dzisiejszej uroczystości wzięła udział m.in. Sylwia Jaskulska, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

60 lat to dla niektórych dużo, a dla innych to złoty okres, w którym mogą w swoim życiu pięknie przeżyć. Ta instytucja kultury w Elblągu otwiera się na nowo. (...) To nowe otwarcie, nowa powierzchnia, nowy repertuar. Kultura ma cieszyć, wzruszać, ale musi uwierać, nas zastanawiać i dawać możliwości pobudzania do ciągłego myślenia

- stwierdziła.

Wystawę można oglądać do 30 września.


Czy w naszym mieście powinna powstać prawdziwa ulica Światowida? Skoro elbląski teatr znajduje się przy ul. Teatralnej, to może Światowid zamiast przy Placu Jagiellończyka powinien być przy swojej ulicy?

Co na ten temat sądzą nasi czytelnicy? Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej ankiecie.

 

Ankieta dostępna jest w pełnej wersji serwisu
Przejdz do pełnej wersji
KJ

GALERIA ARTYKUŁU
Artykuły powiązane

:

Z nami Wojewódzka Inauguracja Roku Kulturalnego. Marszałek: Obserwuję, że elblążanie żyją kulturą
Z nami Wojewódzka Inauguracja Roku Kulturalnego 2021-2022 (8)
Zmodernizowany „Światowid” oddany do użytku. Marszałek: Elbląg wchodzi w nową erę w kulturze
Zmodernizowany Światowid oddany do użytku."Elbląg wchodzi w nową erę w kulturze" (21)
Jak zmienił się Światowid? Zobacz galerię zdjęć z CSE
Jak zmienił się Światowid? Zobacz galerię zdjęć z CSE (7)
W Światowidzie praca wre. Wiemy, kiedy rozbudowa ma się zakończyć
W Światowidzie praca wre. Wiemy, kiedy rozbudowa ma się zakończyć (12)

Komentarze (12):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
17.02.2022, 20:01 GRATULACJE !: Panie Antoni, gratulacje dla pana i całego zespołu współpracowników. I moje życzenie na przyszłość. Więcej info w mediach ogólnopolskich , telewizji. Taka zacna impreza taneczna, ponoć na światowym poziomie Baltic Cup, a cisza o tym w telewizji, w mediach ogólnopolskich robi z tej imprezy wiejską potupaje. A tak jest , ok. Nastepnych 60 lat życzę i wiele więcej.
17.02.2022, 20:46 Ja też tu mieszkam: Oczywiście że uliczka powinna nosić imię Seoatowidda a nie jakiegoś ruska Karowa. Kim był ów Karow? Zapewne jakimś komuchem albo czerwonoarmistą. Wcale się nie dziwię że jakiś nasz patriota postawił na tej ulicy ohydny biiuriwiec w poprzek, żeby utrudnić kierowcom po to aby przeklinali tego Karowa a nie myśleli o nim pozytywnie.
17.02.2022, 21:45 Jakoś bez sukcesu : A jaki sukces Swiatowid swietuje dziś? Co do przeszlosci to zgoda ale ostatnie lata? Moze ktoś coś wymieni i nazwie sukcesami? Chętnie się dowiem,
17.02.2022, 21:47 To widać, słychać i czuć : Najgorsze połączenie to polityka z kulturą i wtedy sukces się kończy
17.02.2022, 22:08 To juz bylo i nie wroci więcej: Czasy świetności Światowida jak i Elbląga minęły juz dawno niestety
18.02.2022, 06:30 wstyd a nie rocznica: Antoni Czyżyk dostaje dyrektorską pensję w światowidzie jest przewodniczącym rady miejskiej wybranym nie przez ilość głosów mieszkańców bo akurat zdobył ich mniej niż niejeden radny tylko przez kolegów, po godzinach w pracy zostaje w światowidzie lub jedzie do promyka na lekcje tańca i na dodatek jeździ służbowym samochodem do domu, z domu gdzieś. Służbowym samochodem podwozi córkę do pracy. W promyku tanecznym zajecia prowadzi jego starszy syn z synową, jego młodszy syn z dziewczyną i jego córka z narzeczonym. Przez kilkanaście lat systematycznie pracowała żona ale jej jakoś mniej ostatnio widać. Niech w końcu PO zrobi z tym porządek. i na dokładkę zatrudnił Kluge w Światowidzie a jej tam nikt nie widzi
18.02.2022, 06:47 ziutek: Jakieś to siermiężne i pod Antka tylko. Skoro 60-cio lecie, to w tym czasie byli super pracownicy i dyrektorzy a nie tylko Antek. Gdyby to było tylko otwarcie galerii fotek, to ok, ale głosi się, że to 60 lecie za sprawą Antka, a to już pachnie.
18.02.2022, 07:07 milczy i pachnie: ~do "wstyd..." - Klakierzy piali że to "właściwy na właściwym...". jak na standardy elbląskie mieli rację co swoim wpisem (kolejny raz) potwierdzasz. Antek też potwierdza, że obca mu jest przyzwoitość i dbałośc o własną godność - człowiek nie popełniający tego co piszesz wydał by oświadczenie i zaprzeczył. Antek tego nie zrobił i nie zrobi, bo gdy w twarz pada whyno, to zainteresowany dziękuje za deszcz. Wystarczy zaprzeczyć lub uzasadnić, albo z czegoś zrezygnować , ale trzeba być a nie tylko gnać po "mieć". Sprzeczność interesów jak na patelni. A zatrudnianie martwych dusz, to norma - np. czerepak w szkole i "awans" "zatrudniającej". Dlatego miejski psl-po woła "rząd nas okradł. to stare zawołanie fachowców krawców). Antek, daj głos, bo w ten sposób obronisz swoją legendę.
18.02.2022, 08:16 kuk: Bo to są / ten Baltic Cup / spotkania towarzyskie więc TV nie jest tym "wydarzeniem" zainteresowane.
18.02.2022, 11:37 QUB@: CO ZA DZIADOWSKIE ZDJĘCIA
18.02.2022, 14:10 ukarac ich: Dlaczego te osoby nie mają maseczek do cholery.Wasza głupota nie ma granic.
18.02.2022, 16:07 Kefas: KOLESIE I PUSTOGŁOWIE, ulice dziurawe, dyskontów nas...ne, miasto się wyludnia i starzeje, brak inwestorów, brak perspektyw na godziwą pracę i wynagrodzenie, A WY BAWICIE SIĘ DALEJ, KOLESIE...


Inne artykuły:

Uczymy się pływać z MOSiR-em
Uczymy się pływać z MOSiR-em
Koronawirus w Elblągu: Ponad 100 nowych zakażeń, zmarła jedna osoba
Koronawirus w Elblągu: Ponad 100 nowych zakażeń, zmarła jedna osoba (2)
28-letnia Bogna walczy z ostrą białaczką szpikową. Córka elblążanina prosi o pomoc
Bogna walczy z ostrą białaczką szpikową. Córka elblążanina prosi o pomoc
Marzec z Cabaretem w Teatrze - wygraj bilety
Marzec z Cabaretem w Teatrze - wygraj bilety
Karnet MOSiR. Wygoda i oszczędność
Karnet MOSiR. Wygoda i oszczędność (2)
Elbląg: Sprawa Amber Gold wraca na wokandę. Sędzia Rutkiewicz nadal zawieszony?
Elbląg: Sprawa Amber Gold wraca na wokandę. Sędzia nadal zawieszony? (12)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.