Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
18.02.2022 16:00

Po naszej interwencji. Miasto odpowiada: Remonty cząstkowe nawierzchni dróg wykonywane są sukcesywnie


Po naszej interwencji. Miasto odpowiada: Remonty cząstkowe nawierzchni dróg wykonywane są sukcesywnie


Pod jednym z naszych artykułów pojawiło się wiele komentarzy, w których elblążanie podawali konkretne przykłady elbląskich ulic wymagających natychmiastowej naprawy. Sprawdziliśmy niektóre z nich. Kiedy dziury znikną z tych miejsc?

Nasi czytelnicy wielokrotnie podkreślali w komentarzach, że w naszym mieście ciężko znaleźć ulice, które nie wymagają remontu. Sprawdziliśmy i zaprezentowaliśmy na zdjęciach aktualny stan ulic: Artyleryjska, Ogrodowa, Plac Wolności, Janowska, Andrzeja Struga, Okrzei, Rechniewskiego, Szucha, Metalowców, Sucharskiego. Robotnicza, Pionierska, Kopernika, Wiślicka, Pomorska, Kumieli, Gdyńska, Próchnika i Chopina.

Zapytaliśmy Urząd Miasta o plany związane z tymi ulicami. Kiedy dziury znikną z tych miejsc? - W odpowiedzi na pytania oraz liczne artykuły na temat stanu nawierzchni, publikowane na Państwa portalu informujemy, że w okresie zimowym i wiosennym zawsze występują ubytki nawierzchni jezdni i nie jest to jedynie elbląski problem – stwierdziła Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa Prezydenta Elbląga.
 

W ramach środków z bieżącego utrzymania dróg zlecone zostały i wykonywane są sukcesywnie remonty cząstkowe nawierzchni dróg w niezbędnym zakresie – tak, aby ubytki nie stwarzały bezpośredniego zagrożenia. Jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne zakres prac drogowych zostanie zwiększony

 

– zapewniła Joanna Urbaniak.

Rzeczniczka zaznaczyła, że począwszy od roku 2015, poza przebudową dróg, Prezydent sukcesywnie realizuje także działania w zakresie szybkich remontów ulic, prowadzonych w ramach zadania inwestycyjnego pn. Odnowa nawierzchni dróg w Elblągu. - Od tego okresu wykonane zostały kompleksowe remonty nawierzchni jezdni i chodników następujących ulic: Czerniakowska, Korczaka, Kościuszki (od Bema do 13 Elbląskiego Pułku PLOT), Płk. Dąbka (od Królewieckiej do Obrońców Pokoju), Nitschmana, Obrońców Pokoju (od Robotniczej do Płk. Dąbka), Robotnicza (od Piłsudskiego do Węgrowskiej), Królewiecka (od Fromborskiej do Okrężnej), Zielona, Trybunalska, Warszawska (od Wyszyńskiego do Orlej), Orla, Al. Odrodzenia, Kościuszki (od Marymonckiej do rzeki Kumieli wraz z rondem na skrzyżowaniu z Królewiecką),  Al. Tysiąclecia i Pl. Grunwaldzki (od Hetmańskiej do Polnej), Szarych Szeregów (od Al. Odrodzenia do Gen. Andersa), Kochanowskiego, Piechoty, Wspólna, Warszawska (odc. DW 500, obręb skrzyżowania przy moście kard. Wyszyńskiego) – wymieniała Joanna Urbaniak. - Realizacja tego zadania będzie kontynuowana.
 

W roku bieżącym na ten cel w budżecie Departamentu Zarząd Dróg zaplanowano kwotę ok. 3,05 mln zł. Wybór oraz kolejność ulic klasyfikowanych do tego rodzaju prac wynika z przeprowadzanych w każdym roku przeglądów stanu nawierzchni wszystkich ulic w Elblągu. Najbliższy taki przegląd wykonany zostanie na wiosnę bieżącego roku

 

– dodała Joanna Urbaniak. Poniżej pokazujemy aktualny stan ulic, które odwiedziliśmy:


 

ul. Artyleryjska

 


ul. Ogrodowa

 

 


ul. Plac Wolności

 

ul. Janowska

 


ul. Andrzeja Struga

 


ul.Okrzei

 


ul. Rechniewskiego
 


ul. Szucha
 

ul. Metalowców

 

ul.Sucharskiego

 


ul.Robotnicza

ul.Pionierska

 


ul. Kopernika

 


ul. Wiślicka

 


ul. Pomorska

 


ul.Kumieli

 


ul.Gdyńska

 


 Skrzyżowanie ul. Próchnika / ul. Donimirskich

 


ul.Chopina

KJ

Artykuły powiązane

:

Internauci nie kryją oburzenia stanem niektórych ulic - zobacz zdjęcia
Internauci nie kryją oburzenia stanem niektórych ulic - zobacz zdjęcia (24)
Dojazd do Poradni Medicus przy Królewieckiej doczeka się remontu? Znamy stanowisko Urzędu
Będzie remont nawierzchni przy Poradni Medicus? Znamy stanowisko Urzędu (11)
Lista ulic, które wymagają naprawy stale rośnie. Sprawdziliśmy stan 10 z nich – zobacz zdjęcia
Lista ulic, które wymagają naprawy stale rośnie. Sprawdziliśmy stan 10 z nich (51)
Ul. Saperów: "Jezdnia pełna dziur, zaczyna przypominać poligon"
Ul. Saperów: "Jezdnia pełna dziur, zaczyna przypominać poligon" (13)
Dziury na ulicy Legionów. Czytelnik: Ktoś je wreszcie załata?
Dziury na ulicy Legionów. Czytelnik: Ktoś je wreszcie załata? (20)

Komentarze (15):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
18.02.2022, 16:21 erra: Zapraszam pracowników urzędu do kontroli tego co wczoraj wykonała ekipa remontująca ul. Matejki. To zwykła fuszerka.Za miesiąc mogą przybyć ponownie, bo już asfalt wczoraj zaklejony, dziś się wykrusza. Po za tym, zaklajstrowano tylko niektóre, dziury, inne pozostawiono!!!! Oczywiście parking nie został tknięty, a tu można urwać koło......Za nim zapłacicie z naszych podatków, pofatygujcie się by zobaczyć.
18.02.2022, 16:21 jak tacy się dobrali?: Zdaje się, że urzędnicze nieróbstwo w Elblągu dostanie zaszczytną nazwę - "wróblowatość". Urzędasy oznajmiają radośnie, że będą przeglądać ulice. Jest ich tylu ***zistołków a nie mają żadnego rozeznania. Popatrzcie na te fotki - zobaczycie tam swoją twarz i twarz "prezydenta ". Do znudzenia - trzeba mieć przyzwoitość i wstyd i nie wygłaszać takich oracji. wystarczy powiedzieć że traktor ze smołą wyjechał. Lekką ręką Wróblewski daje kasę np. kopaczom, a gdy trzeba zabezpieczyć potrzeby społeczne, to nie ma. Posadźcie Marysię na drukarce albo na traktorze ze smołą i coś pożytecznego zrobi. Przed wyborami, czyli za rok, ulice będą naprawiane nawet przy wietrze i zamieci śnieżnej.
18.02.2022, 16:40 Elblążanin : Miasto ostatnio dużo zrobiło w zakresie dróg i zrobi. Przypomnijcie sobie wiadukt w Lotniczej. Dużo zrobiono też ścieżek rowerowych. A atakują Prezydenta przeciwnicy polityczni a nie kierowcy. Dziury są łatane.
18.02.2022, 16:46 Ludziom nie dogodzisz: Ludzie nie pamiętają co kiedyś było. Nie łatają źle , łatają źle. Skąd tyle hejtu. PiS wynajął ludzi ? Rząd zabrał kasę samorządom i jeszcze krytykuje ? Kampania wyborcza się zaczęła ?
18.02.2022, 18:54 Do Elblazanin: Odbilo ci -:)
18.02.2022, 19:14 Śródmieście : Co się stało w tym Elblągu?? Te drogi naprawdę wygladają tragicznie. Ktoś tu przespał właściwy czas na naprawy. Zima nie ma tu nic do tego. Warto by było zastanowić się nad wyborem firm naprawczych bo to co jest robione to jakieś nieporozumienie
18.02.2022, 20:23 ul. Chopina : A nie przewidywałem. Znów ul.Chopina ale w obrębie sklepu VaBank. A częśc ulicy tej z poczatkowymi numerami, nadal zapomniana. Pozapadane chodnii. Tego UM nie widzi, tylko wie kiedy raz w roku wyslać wezwania do zapłaty podatków.
18.02.2022, 20:40 banda: Kiedy Kopernika i Chopina. Piszę o tym co rok od wielu lat i nic.
18.02.2022, 21:35 Upadły Harley: Asfalt przy torach na bema robili w pazdzierniku a już na wiosnę są DZIURY większe niż przed "remontem".
19.02.2022, 09:16 kuk: Nie ma planu, nie ma ... wykonawstwa. Za co ratuszowi i jego spółki biorą pieniądze?
19.02.2022, 09:17 Adolf: U nas to taka fuszerka jest robiona że nawet ślepy by zauważył co za łatanie w deszcz lub mróz zamiast całą nawierzchnie kłaść asfalt to robią same placki zasypują co za robota kto ich tak nauczył masakra
19.02.2022, 12:33 otóż: ~Adolf (gratuluję, "dostojne" imię) - Wszystko można zrobić w każdym momencie. Problem polega na olewatorstwie - wybój trzeba odkuć do zdrowego, miejsce oczyścić, . Jeżeli wrzuca się "asfalt" w otwór z błotem i wodą, to się nic nie przyklei, nawet whyno. tak zarabiają spółki wróblewskiego - byle dzisiaj było a jutro kasa za poprawianie, bo wróblewski jeszcze nie wymusił na nikim napraw gwarancyjnych lub kar za nieróbstwo. Ryba cuchnie od łba. jeżeli wysocy urzędnicy UM są w radach nadzorczych miejskich spółek, to o czym mowa - spółki działają jak UM, czyli udają że cokolwiek robią.Twój imiennik zmusił by ich do minimum pracy.
19.02.2022, 14:52 Nieśmiały : Zapraszam na parking przy Topolowej, w dół Matejki
20.02.2022, 12:10 Sławek: Widziałem na Mazurskiej jak łatali dziury w czasie ulewy!!!!!!!!!
21.02.2022, 12:54 uiyIK: Można tylko cześciwo pozamiatać u pana wróblewskiego ,będzie OK .


Inne artykuły:

Karnet MOSiR. Wygoda i oszczędność
Karnet MOSiR. Wygoda i oszczędność (3)
Uwaga na silny wiatr!  W powiecie elbląskim wprowadzono trzeci stopień ostrzeżenia meteorologicznego
Uwaga na silny wiatr! W powiecie elbląskim wprowadzono 3 stopień ostrzeżenia
Maleje liczba chorych w szpitalach. Utrzymuje się wysoka liczba zgonów
Maleje liczba chorych w szpitalach. Utrzymuje się wysoka liczba zgonów
Po raz piąty elbląskie przedszkolaki zmierzą się w konkursie wokalnym „Moja Ukochana Piosenka”
Elbląskie przedszkolaki zmierzą się w konkursie wokalnym„Moja Ukochana Piosenka" (1)
Czas wolny elblążan w XIX i u progu XX wieku
Czas wolny elblążan w XIX i u progu XX wieku
28-letnia Bogna walczy z ostrą białaczką szpikową. Córka elblążanina prosi o pomoc
Bogna walczy z ostrą białaczką szpikową. Córka elblążanina prosi o pomoc
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.