Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
23.03.2022 16:00

Młodzi elblążanie wybierają swoich radnych. "Elbląg nie musi być miastem, w którym nic się nie dzieje"


Młodzi elblążanie wybierają swoich radnych. "Elbląg nie musi być miastem, w którym nic się nie dzieje"


Wczoraj (22 marca) w elbląskich szkołach odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Wyniki głosowania poznamy pod koniec miesiąca. O mandat radnego stara się 75 kandydatów.

 

Po ponad dwóch miesiącach kampanii wyborczej, we wtorek (22 marca) w kilkudziesięciu elbląskich szkołach odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Uczniowie oddali swoje głosy. 31 marca poznamy wyniki wyborów i dowiemy się kto w nowej, dwuletniej kadencji zasiądzie w MRM.

 

Młodzieżowa Rada Miasta maksymalnie może liczyć 66 radnych. Tym razem, chętnych na to stanowisko było 75, w niektórych placówkach kandydowało nawet cztery, czy pięć osób. 

Polityka nigdy specjalnie mnie nie interesowała. Zdecydowałem się wystartować w wyborach do MRM, bo chciałbym coś zrobić dla swojej szkoły, dla miasta. Myślę, że w Elblągu brakuje wydarzeń organizowanych z myślą o młodzieży, koncertów, eventów na świeżym powietrzu. Jako młodzieżowi radni moglibyśmy coś z tym zrobić

- mówi Wiktor Szerszeń, kandydat do młodzieżowej rady z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.

 

Elbląg ma spory potencjał na bycie czymś więcej, niż tylko miastem, w którym "nic się nie dzieje". Często słyszymy takie określenia, to jest przykre. Tutaj naprawdę da się zrobić dużo rzeczy. Myślę, że również w MRM można sporo zrobić w tym kierunku. Jako uczniowie szkoły muzycznej, młodzi artyści moglibyśmy trafić np. do komisji kultury i starać się o organizację dodatkowych imprezy np. w odnowionej muszli koncertowej w Bażantarni. Od zawsze interesowałem się polityką, widziałem siebie w sejmie, z teką ministra. Interesuję się również moim miastem. Lubię chodzić po Elblągu, poznawać historię poszczególnych budynków. Połączyłem to i stąd pomysł na kandydowanie do MRM

- dodaje Mateusz Szapański z elbląskiej szkoły muzycznej.  

 

Młodzieżowa Rada Miasta Elbląga funkcjonuje od kilku kadencji. - Jednym z głównych celów młodzieżowej rady jest nawiązanie dialogu między przedstawicielami władz lokalnych a młodzieżą, a także zwiększenie zrozumienia potrzeb i problemów przez władze i zapoznanie się młodych elblążan z zasadami działania samorządu. Warto podkreślić to, że MRM nie jest związana z żadną partią polityczną ani ugrupowaniem politycznym - dodaje Monika Dwojakowska, elbląska radna, przewodnicząca komisji wyborczej do MRM.

NJ

Artykuły powiązane

:

Senator Wcisła: Wojna Rosji w Ukrainie czy wojna Rosji z NATO? A jeżeli z NATO, to gdzie?
Senator Wcisła: Wojna Rosji w Ukrainie czy wojna Rosji z NATO? (51)
Co nowego na budowie przekopu Mierzei Wiślanej? - zobacz film
Co nowego na budowie przekopu Mierzei Wiślanej? - zobacz film (1)

Komentarze (8):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
23.03.2022, 18:21 być i dalej już nic: Obserwuję istnienie i funkcjonowanie MRM w Elblągu ponad 30 lat i nie znam jakiejkolwiek inicjatywy dla mieszkańców (w tym młodzieży) która została zrealizowana na wniosek MRM. MRM polega na szumnych kampaniach przy całkowitym niezrozumieniu miejsca i możliwości, a po kampanii napompowane "sesje" bez efektów. Nie ma tu zaskoczenia, bo młodzież wzoruje się na starszej siostrze - RM - która jedynie czego nauczy MRM , to podległości "najważniejszemu" i obaleniu szkolnych teorii o państwie demokratycznym i trójpodziale władz.Na początku będzie klepanie po plecach, paluszki i woda na "sesji", nawet drukarka i papier, no i dużo wazeliny. Po wakacjach nie będzie nic, nawet zwłok MRM. Ale próbujcie . Kto z aktualnej rady miasta was poprowadzi? Jest tam kto?
23.03.2022, 18:33 Marysia : Nic w tym mieście się nie dzieje. Wieje smutkiem i ponurą atmosferą. Z resztą co się dziwić jaki pan taki kram
23.03.2022, 18:50 Stagnacja : Jest tak smutno i ponuro i ta pustka bijąca z ulic! Przykre czasy i zadna rada mloda czy stara nic tu juz nie wskrzesi ! Pracowano na to ostro i zapracowano ! Taki wlasnie jest teraz Elbląg!
23.03.2022, 21:57 no cóż: Szkoda, że młodzież nie dorosła do demokracji. W niektórych szkołach wybory wygrywają błazny, które nie mają, żadnych pomysłów, oprócz zrobienia z siebie d...Wszystko dla beki
24.03.2022, 09:35 wszoku: obserwujac dzisiejsza mlodzierz stwierdzam ze polska za max 20lat przestanie istniec. starzy samorzadowcy z PZPRowskimi korzeniami zostawia tym mlodym zgliszcza. Takiego dziadostwa jakie mamy od 10 lat w elblagu to jeszcze nie bylo. buta arogancja kolesiostwo i bylejakosc. byle do wyborow byle do wyboow. to wszystko sprawnie podtrzymywane i pielegnowane przez elblaskie media. gdy sie na to z boku patrzy to jednoczesnie cyrk i tragizm. i to wy za to mieszkancy odpowiadacie bo to wy wybieracie dziadostwo argumentujac ze to mniejsze zlo. do ostatnich wyborow szliscie z haslem szatan byle tylko nie pis. no to teraz macie co chcieliscie.
24.03.2022, 10:45 kkk: No tak Elbląg ma potencjał, nawet w kabaretach od czasu do czasu pada nazwa ... Elbląg, tylko że jest to wypowiedziane dla beki, czyż nie tak?
24.03.2022, 11:06 Fiki Miki: Ta dłoń na zdjęciu należy do 16-19 letniej osoby? Uuuu, mocno spracowane dzieciątko
24.03.2022, 11:08 W(f) spaniale: Robią młodym ludziom złudne nadzieje, że o czymś mogą stanowić i decydować. Próba zdobycia poparcia nowego elektoratu. Naciski i robienie sieczki pod przykrywką akceptacji młodych, bez doświadczenia życiowego osób.


Inne artykuły:

Niedokończona budowa od lat szpeci starówkę. Inwestycja znów została odłożona w czasie
Od lat szpeci starówkę. Inwestycja znów została odłożona w czasie (7)
Policja poszukuje kontaktu z pokazanymi na filmie mężczyznami
Policja poszukuje kontaktu z pokazanymi na filmie mężczyznami (4)
Koniec z maseczkami i obostrzeniami
Koniec z maseczkami i obostrzeniami (4)
Miasto sprzedaje kolejną nieruchomość. Na Modrzewinie powstanie osiedle?
Miasto sprzedaje kolejną nieruchomość. Na Modrzewinie powstanie osiedle? (3)
Minister Grzegorz Witkowski odwiedził plac budowy II etapu drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską
Minister Grzegorz Witkowski odwiedził plac budowy II etapu drogi wodnej (6)
Koronawirus: Ponad 30 nowych zakażeń SARS-CoV-2 w Elblągu i powiecie
Koronawirus: Ponad 30 nowych zakażeń SARS-CoV-2 w Elblągu i powiecie (1)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.