Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
01.04.2022 19:00

Kandydat bezpartyjnego Komitetu wygrywa w pierwszym sondażu przedwyborczym


Kandydat bezpartyjnego Komitetu wygrywa w pierwszym sondażu przedwyborczym


Za  1,5 roku elblążanie ponownie staną przed wyborem włodarza miasta. Komu tym razem zaufają? Spośród jakich kandydatów będą wybierać i komu ostatecznie powierzą urząd prezydenta miasta? Znamy wyniki naszej pierwszej przedwyborczej sondy. Należy zauważyć, że sonda cieszyła się bardzo dużym zaintereowaniem, co przełożyło się na ilość osób głosujących i komentujących. Udział w głosowaniu wzięło 1481 osób.Czy po dwóch kadencjach Witold Wróblewski ponownie będzie kandydował i będzie mógł liczyć na poparcie elblążan? A może mieszkańcy naszego miasta będą chcieli powierzyć ster komuś nowemu?

Kto, po śmierci Jerzego Wilka, będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości? Czy obecny wiceprezydent Michał Missan (Platforma Obywatelska), który raz już walczył o stanowisko włodarza naszego miasta, ponownie spróbuje swoich sił? A może na elbląskiej scenie politycznej pojawi się ktoś nowy?

Jakie obecnie panują nastroje polityczne w naszym mieście? Jakie ugrupowanie cieszy się największym zaufaniem społecznym? O to zapytaliśmy naszych czytelników w pierwszej przedwyborczej sondzie.

Zadaliśmy pytanie: „Na kandydata której formacji politycznej zagłosowałbyś w najbliższych wyborach na Prezydenta Elbląga?”. Głosowanie trwało od 27 marca, od godz. 18.00 do 31 marca, do godz. 20.00.

Wyniki pokazały, że nasi czytelnicy są podzieleni, co do tego na kogo oddadzą swój głos w nadchodzących wyborach, ale łączy ich jedno – chcą zmian.

Do ostatniej chwili nie było wiadomo, kto wygra w naszej przedwyborczej sondzie.  W głosowaniu wzięło udział 1481 osób.  33 proc.  z nich przyznało, że zagłosowałoby na Kandydata bezpartyjnego Komitetu. Tyle samo procent głosów (33 proc.) zdobył Kandydat Platformy Obywatelskiej. Jeśli jednak przyjrzymy się dokładnej ilości oddanych głosów to bezpartyjny Kandydat w tym starciu wygrałby o włos. Otrzymał on w sumie 490 głosów, a Kandydat PO – 483 głosy.

Na Kandydata Prawa i Sprawiedliwości zagłosowało 25 proc. (372 głosy).

Kandydat Nowej Lewicy zdobył poparcie zaledwie 6 proc. głosujących (90 głosów), Kandydat innej partii politycznej – 2 proc. (28 głosów), a obecny Prezydent Elbląga Witold Wróblewski tylko 1 proc. (18 głosów!).

Nasi czytelnicy również w komentarzach wyrażali swoje zdanie na temat elbląskiej sceny politycznej.


„Zmęczony” stwierdził:

 

Grunt, żeby w końcu przestać głosować na mniejsze zło! Tak jest od lat, może po prostu czas to zmienić, bo inaczej kręcimy się wokół osi Mi już obojętne, może być nawet z PiS-u byle nowy, po prostu zmiany są potrzebne


„Obserwator zdarzeń” zaznaczył: „To, że jeden taki zniszczył SLD wiedzą wszyscy. On czego się dotknie to upadek. Teraz czas na ciepełko. PO i PiS już ich mają mieszkańcy dość. Ale dla stołka SLD, PO i PiS zejdą się razem. Dlatego zagłosuję teraz na niezależnych"

Kolejny internauta napisał: "Na Pisiorów Elbląg nie zasłużył niech dalej ludzie słońca Peru rządzą z lewakami, bo nie będziecie mieli kogo krytykować"

Pojawił się także komentarz od „Zmiany zmiany” o treści: „Na pewno nie PO i PSL i SLD to przez nich Elbląg stał się wsią. GNAĆ i to daleko".

Inny nasz czytelnik zauważa:

 

Mieszkańcy ocenili Wróblewskiego. Ocena wymowna. PO pomimo głosów poza elbląskich rady nie dało. Elblążanie pokazali jak zamierzają wybierać. Ważne że chcą pożegnać obecnych.


 

Za nami pierwsza (ale na pewno nie ostatnia) przedwyborcza sonda. Jak oceniacie wyniki?

 

 

 

Redakcja

Artykuły powiązane

:

Elblągiem rządziły różne ugrupowania. Komu tym razem należy powierzyć miasto? - weź udział w głosowaniu
Elblągiem rządziły różne ugrupowania. Komu tym razem należy powierzyć miasto? (125)
Młodzi elblążanie wybierają swoich radnych. "Elbląg nie musi być miastem, w którym nic się nie dzieje"
Młodzi elblążanie wybierają swoich radnych (8)

Komentarze (43):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
01.04.2022, 20:25 No to klops z musztardą.: Jam, kandydat bezpartyjny, nie wystartuje. Nie mam ochoty brać udziału w lokalnym,politycznym bagnie. Ci co gnoju narobili w mieście i podpisywali się pod wszelkimi dokumentami, niech teraz poniosą odpowiedzialność Zarząd komisaryczny w Elblągu i komisarz , jedyne wyjście .
01.04.2022, 20:26 Witia, pakuj walizki: ...i na pośredniak :)
01.04.2022, 21:08 W koncu : I bardzo dobrze! To pokazuje oczekiwane i pożądane juz zmiany! Czas na to !
01.04.2022, 21:55 SYLWIA: PO PROSTU CZAS NA ZMIANY ELBLĄGIEM MUSI RZĄDZIĆ MŁODY BEZPARTYJNY CZŁOWIEK NIE MAJĄCY NIC WSPÓLNEGO Z ŻADNĄ PARTIĄ POLITYCZNĄ ANI SPONSOROWANY PRZEZ JAKĄŚ PARTIE POLITYCZNĄ ZWYKŁY CZŁOWIEK ELBLĄŻANIN
01.04.2022, 22:10 apeluje: Tylko Witek, nikt tak wspaniale nie zarządza miastem jak młodszy Słonina
01.04.2022, 22:25 Nadzieja : Miejmy nadzieję, ze to jakis dobry początek czegos dobrego! Cos juz drgnęlo w tym mieście, bo przeciez nic nie moze wiecznie trwać! A tu juz trwa wyjatkowo za długo! Ciekawe jak zachowa się PO, czy straci czy zyska? Bo najpierw ktytykuje , a potem popiera! Czas jednak na męską postawę bez falszywych zaklaman
02.04.2022, 06:03 obserwator: akurat słonina był najlepszym prezydentem elbląga,a wróblewski niczego sie od niego nie nauczył i nie dorasta mu do pięt.
02.04.2022, 08:00 Profesjonalny zespół : Każdy sukces bądź porażka dla kazdego dyrektora, szefa, menadzera zaczyna się od wlasciwie dobranej asystentki i zastępców , tak więc w przypadku prezydentów od właściwie dobranych najblizszych doradców! To oni nakreślają kierunek w którym podąża, musi ufać im bezgranicznie ! To oni nasłuchują, oceniają i patrzą i podpowiadają! Potem są juz tylko decyzje, dobre lub złe, a na końcu jest ocena ludzi czy sukces czy porażka ! Teraz juz tylko weryfikacja i przemyślenia ! Ludzie juz nie są ani głupi ani ślepi ! Bo to oni wybierają! Czas to zrozumieć i zastanowić się nad konsekwencjami !
02.04.2022, 08:04 Do Witia, pakuj walizki: Zapomniałeś o pozostałej trójce : narcyz, nieświeży, taneczny.
02.04.2022, 08:16 Do madzieja: A czym różni się PO teraz od WW niczym, sprzedali się za stołek, teraz przyklepują wszystko, skoro tam są to znaczy ze realizują i popierają politykę rządzenia miastem. Amnezja wcześniej świeży wyrażał się bardzo negatywnie o prezedydncue teraz mówi chyba dobrze. Czyli wybierając już nieświeżego mamy kontynuacje HS, WW i będzie to samo. Co do bezpartyjnych, ludzie obudźcie się takich nie ma! Zawsze z kimś się sympatyzuje nie ma bezpartyjności, nie zaklinacie rzeczywistości.
02.04.2022, 08:22 Powtórka z rozrywki: Jerzy Wcisła- 05.09.2018- "Zdaniem przewodniczącego elbląskiej PO, przez cztery lata kadencji Witolda Wróblewskiego koalicja „w zasadzie nie funkcjonowała”. - Nigdy nie spotkałem się z zaproszeniem od prezydenta, aby chciał ze mną porozmawiać o konkretnych sprawach. To zawsze my inicjowaliśmy spotkania. A przecież koalicja jest po to, by wspólnie rozwiązywać poszczególne problemy. Prezydent decyzje podejmował sam, bez konsultacji". A na czym ta koalicja polega po 3 kolejnych beznadziejnych latach? Sondaż coś nauczy?
02.04.2022, 08:38 Coś za coś : Racja , patologia zachowań, zaklamywania rzeczywistosci, udawania, nawet pajacowania dla koryta jest ogromna! Ale kto na to pozwolil? Kto wybral na radnych tych którzy potem bezczelnie masowo rezygnowali? To byl juz bezczelny policzek dla swoich wyborców! Tu trzeba bylo robic porządki od poczatku, a teraz rozpęzła się pajęczyna i trudno zapanować! Tu winę ponosi PO bo tez po negatywnych i niemilych ocenach nagle popadli w nieszczery zachwyt ! Wiadomo coś za coś i tak tu zyjemy lub dziś juz raczej wegetujemy ! A ci udają ,ze są bleszczaci na oczy i nic nie widzą i nic nie slyszą ! Natomiast mieszkancy widzą juz , słyszą i oceniają!
02.04.2022, 09:05 ZAKANALAK: Tu tylko Pisiory piszą,WILKA wspominają Żenada.
02.04.2022, 09:08 Ryszard Klim: Pani Kamilo, chylę czoła przed niepodległością dziennikarską. Pozdrawiam.
02.04.2022, 09:35 kij: A czy jakiś bezpartyjny w Elblągu to jest? A może utopista z NE 2.0?
02.04.2022, 13:41 Mmmm: 1 % to i tak za duzo dla obenego. Najwieksza tragedia naszego miasta. Lata zeby to odrobic
02.04.2022, 13:48 ola: do SYLWIA PO PROSTU CZAS NA ZMIANY ELBLĄGIEM MUSI RZĄDZIĆ MŁODY BEZPARTYJNY CZŁOWIEK NIE MAJĄCY NIC WSPÓLNEGO Z ŻADNĄ PARTIĄ POLITYCZNĄ ANI SPONSOROWANY PRZEZ JAKĄŚ PARTIE POLITYCZNĄ ZWYKŁY CZŁOWIEK ELBLĄŻANIN Tacy są , ale albo wyjechali z naszego miasta , albo nie interesuje ich kandydowanie . Jedyny ratunek to ludzie z dawnego Alstom , czy obecnego GE
02.04.2022, 14:35 Interpretacja wlasna : PO podaje ze ma najlepszy wynik na kandydata, dziwne bo wy podajecie ze niezalezny kandydat więc kto mowi prawdę,? A w ogole PO co to podaje bo przeciez oni nie postawili na swojego kandydata z PO, postawili na kandydata z najmniejszą ilością głosów,! Ktoś tu coś rozumie dlaczego PO się chwali ? Oni naprawdę mają mieszkańców za intelektualnie ograniczonych !
02.04.2022, 14:39 Zmiany już : Młody, zdolny spoza miasta Elbląg. Był już tu z Gdańska wart tego by rządzić Elblągiem. Syn zabitego w Smoleńsku.
02.04.2022, 15:30 Bz : PO ostatnim numerze wyborczym juz PO nie uwierzę! Tylko niezalezny ,nowy kandydat ma szansę, wtedy PO przeleje głosy na niego, a jak nie to będą te same dziady więc z czego ta radość?
02.04.2022, 15:34 ***** ***: i znowu po . niech jeszcze pani Ela g. opowie co wyprawia się w tym szpitalu powiatowym jak redukuje stanowiska aby miała skąd kraść razem z tym zlodziejem finansowym
02.04.2022, 15:34 żuj ynaimZ: Jego ojciec nie został zabity w Smoleńsku, a zginął tam w katastrofie lotniczej. Więc jeśli kwestie wyborów mają być rzetelne, wręcz konkretne to i kandydaci muszą spełniać takie warunki i nie ma potrzeby dopisywać im nieprawdziwych cech.
02.04.2022, 17:24 stefan: Pan poseł Leonard Krasulski to bardzo dobry kandydat , ale gdyby nie ten wiek emerytalny.
02.04.2022, 18:57 ha ha ha: poseł krasulski ma dużo bardziej odpowiedzialne stanowisko.dba o to aby łupież nie spadał na buty prezesa.
03.04.2022, 08:09 Bez złudzeń: ci rządzący niby w naszym imieniu nie mają żadnej idei, są bezprogramowcami, ongiś niektórzy prezydenci przed swoimi przynajmniej zwolennikami zdawali jakieś sprawozdania czy oceny programów wyborczych, dzisiaj mają oni tylko unię personalną, prezydent ich dopuścił, aby mieć spokój. I ma spokój, a oni nie mają charakterów. Chcą się tylko rozprowadzić na naszych karkach. Po co z PO został wice, po to, aby w wyborach do sejmu wymienić dyrektor szpitala, i tak dalej, na jego miejsce kolejny
03.04.2022, 08:41 śpij Wituś bezpiecznie: Nadal brak rozgarnięcia "redakcyjnych" tuzów - nie było głosowania na kandydatów! Wyraziliśmy poparcie lub jego brak do partii politycznych i to w ciemno, bez osób kandydujących i programów tych ugrupowań. Można by powiedzieć "jaka redakcja, taki sondaż". Skoro proponuje się takie sondaże, to warto podać mini program i kandydatów poszczególnych ugrupowań. to co zrobiła redakcja ma się do sondażu politycznego tak jak muszla klozetowa do muszli koncertowej - też są dźwięki, ale...
03.04.2022, 08:56 kana galilejska: Taki jest elektorat elbląski. Missan miał podać program PO dla miasta. Nie ma programu i Missana , a w "sondażu " prowadzi PO. W Elblągu wybory można przeprowadzić na targowisku i każdy właściciel skrawka straganu ędzie lepszy od tych co teraz są w UM i RM, a na pewno od Wróblewskiego i jego "załogi". Tak poważny defekt elektoratu wynika z tego że w mieście aktywni politycznie są "myślący" i wolący podobnego do siebie niż zarządcy. Stakan, kiszka i ogórec - swój chłop.
03.04.2022, 09:58 Wyborczy rachunek: nie wybaczymy "im" jednego, wnuki wyjechały studiować, bo Elblag jest ograniczonym w tym zakresie, i po roku mówią, dziadkowie -my do Elbląga już nie wrócimy, tam jesteśmy w innym świecie, pod każdym względem,
03.04.2022, 11:08 kompromitacja władzy: Mocny 1% (18 głosów) to ocena dla prezydenta jego zastępców i przy ***sów. Pora na refleksję i honorowe zachowanie.
03.04.2022, 11:27 menel: BEZPARTYJNY to takie lelum polelum.
03.04.2022, 13:05 fred: Teraz ciekawy jestem komentarza do tego wyniku : Wróblewskiego ,Nowaka, Misana, Czyżyka , posłów, senatora i radnych. To może być ciekawe.
03.04.2022, 13:28 Nowe pokolenie : Ja postawię na kandydata PO tylko jeśli będzie to ktos typu Trzaskowski, w dobrym wieku, inteligentny, kulturalny, obyty , z szacunkiem do ludzi , taki dostosowany do obecnych czasów!
03.04.2022, 14:49 Do Canossy: zniszczone centrum miasta, ongiś deptak 1-Maja,pusty, lokale do wynajęcia. Więc wynajmę w wyborach kogoś, kto zapewni odtworzenie tych miejsc i klimatu, a ci za karę, powinni przynajmniej raz dziennie w pokucie przejść obok NBP z obfajdanymi ścianami i chodnikiem
03.04.2022, 14:54 do Nowe pokolenie: A czy w PO w Elblągu ktoś taki jest ?
04.04.2022, 07:11 Za zmianą!: nie wiem ilu tam pracuje, ale to muszą być setki ludzi, prawie nikt z nich nie dał głosu za, jaka to musi być atmosfera pracy, kto zna najlepiej swoich bonzów, to oczywista nieufność wobec pracodawców. I oni chcą być naszymi pracodawcami, nigdy
04.04.2022, 09:13 Ft : Nie głosujcie na koalicję platformy i nowoczesnej oni wszyscy byli przeciwni budowie boiska przy Szkole 23
04.04.2022, 09:35 mis: jak cos ma sie zmienic w elblagu jak znow zaglosuja na tomczynskiego albo tołwinskiego a to przeciez zwykle choragiewki mlodzi wyksztalceni z elblaga wyjechali a tutaj przedstawiciele wszystkich parti nadaja sie tylko do wora a wor do jeziora ale znajac zycie pozminiaja nazwy ugrupowac i po wyborach obudzimy sie tymi samymi nazwiskami przy korycie
04.04.2022, 10:14 jan-49: jezeli nic sie nie zmieni w ordynacji wyborczej to nic sie nie zmieni bo jezeli znow wejda do zarzadu miasta partie polityczne to po wyborach z central dostana wytyczne kogo maja wsadzic na stolki ibedzie po staremu a cwaniaki jak tolwinski np. udaja niezalnego a to przeciez lipa bo kazdy ma jakies poglady i tylko rznie glupa powinnismy glosowac na konkretne nazwiska a nie jak dotychczas bo znow wsadza do koryta takich jak nasz slynny lonka ktory nadaje sie tylko do strzepywania lupierzu z marynarki prezesa a bierze dobra kase i ma gdzies elblag i jego mieszkancow
04.04.2022, 19:10 kompromitacja władzy: Wynik 11% i 18 głosów to odzwierciedlenie atmosfery w podległych prezydentowi instytucjach. Panowie Wróblewski ,Nowak , Missan, Czyżyk ta ryba już smierdzi. Pewnie to ok 1000 podległych pracowników bo oprócz UM to jeszcze spółki, zakłady budzetowe ,oświata itd i tylko 18 głosów. Panowie czekam na Wasz komentarz . Brak komentarza to lekceważenie elblążan. A to już byłby koniec nawet wazelina przestał już pisać
04.04.2022, 20:28 Hipokryt: faktycznie, p. Czyżyk, Nowak, Missan wspólnie wypracowali te 18 głosów, jeżeli jesteście przedstawicielami swoich partii, to już was nie powinno być, biegiem zostawiać rady nadzorcze w spółeczkach. Jeżeli fuchy wygrywają, to topicie swoich , już wystarczy manipulacji o dobru Elbląga
06.04.2022, 08:10 Kończ waść: prawie współczuję temu pracodawcy, który wprawdzie rzadko już wychodzi z gabinetu, chyba że na przecięcie wstęgi przy 10 m ścieżki rowerowej, gdy spotyka prawie każdego pracownika, wie, że nie ma u niego autorytetu. Pozostało mu 3 klakierów i kilku uzależnionych. Warto było?
06.04.2022, 16:18 btw: Czy w pracy trzeba być trzeżwym?
07.04.2022, 19:35 Zmiana!: czy my mamy polityków, czy rzemiochów, którzy bez żadnej zasługi przykleili się do foteli. Obrażają swoje zaplecze tchórzostwem i brakiem głosu. Ich tok myślenia, to tak jak w 2018, na dwa miesiące przed wyborami. Teraz znowu p. Missan powie to co poprzednio p. Wcisła- z panem 1% nie da się współpracować, p. Nowak powie z kolei dziadkom, że pan 1% jest zbawieniem dla świata i tylko z nim. Ale ... my się w konia nie damy zrobić


Inne artykuły:

„Bing i opowieści o zwierzątkach” w Multikinie – wielki powrót przygód niesfornego króliczka!
„Bing i opowieści o zwierzątkach” w Multikinie
"Wielkanocne ozdoby na stół i nie tylko” - warsztaty w Światowidzie
"Wielkanocne ozdoby na stół i nie tylko” - warsztaty w Światowidzie
ZUS: "trzynastki" trafiły już do ponad 900 tys. emerytów i rencistów
ZUS: "trzynastki" trafiły już do ponad 900 tys. emerytów i rencistów
Elblążanka ukarana mandatem 1500 zł! "Skróciła sobie drogę do posesji i przejechała po przejściu dla pieszych"
Elblążanka ukarana mandatem 1500 zł! (16)
Dwieście lat, Pani Heleno!
Dwieście lat, Pani Heleno! (4)
Dotacje dla działkowców. Do podziału jest 25 tys. zł
Dotacje dla działkowców. Do podziału jest 25 tys. zł (5)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.