Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
01.04.2022 16:00

Dwieście lat, Pani Heleno!


Dwieście lat, Pani Heleno!


Helena Pilejczyk, Honorowa Obywatelka Elbląga i nasza olimpijka w łyżwiarstwie szybkim, dzisiaj obchodzi 91. urodziny. Z tej okazji wizytę i życzenia Dostojnej Solenizantce złożył Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak.

 

Helena Pilejczyk urodziła się 1 kwietnia 1931 r. W Elblągu, gdzie został odkryty jej talent do łyżwiarstwa szybkiego, zamieszkała w 1950 roku. Jej kariera sportowa była pełna sukcesów. Ten najcenniejszy odniosła 21 lutego 1960 r. w amerykańskiej miejscowości Squaw Valley, gdzie na igrzyskach olimpijskich wywalczyła brązowy medal w wyścigu łyżwiarek szybkich na 1500 metrów. Poza tym trzydzieści siedem razy zdobywała tytuł mistrzyni Polski, ustanowiła 48 rekordów Polski, była medalistką mistrzostw świata.


Po skończeniu czynnej kariery zawodniczej nadal była związana z łyżwiarstwem szybkim. Jako trener wychowała wielu znakomitych zawodników, którzy, idąc w jej ślady, zdobywali medale i ustanawiali kolejne rekordy. Jej dokonania były wielokrotnie nagradzane, została odznaczona m.in. Srebrnym i Brązowym Medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe oraz Krzyżem Kawalerskim i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W czerwcu 2002 roku Rada Miejska w Elblągu nadała pani Helenie Pilejczyk tytuł Honorowego Obywatela Elbląga.

 

Urząd Miejski w Elblągu


Artykuły powiązane

:

Dziś Olimpia podejmuje zespół z Kaszub Radunię Stężyca
Dziś Olimpia podejmuje zespół z Kaszub Radunię Stężyca (1)
ZUS: "trzynastki" trafiły już do ponad 900 tys. emerytów i rencistów
ZUS: "trzynastki" trafiły już do ponad 900 tys. emerytów i rencistów

Komentarze (4):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
01.04.2022, 18:27 Ryszard Klim: Rok temu z okazji 90 rocznicy posłanka Monika Falej gratulowała Pani Helenie tego Jubileuszu. I zdjęcie chyba pochodzi z tej wspaniałej dla wszystkich uroczystości. Oczywistą była więc pamięć o 91 urodzinach. Zdrowie nieco się pogorszyło, ale wobec szczególnego święta sprawy organizmu zeszły na plan dalszy. Posłanka odwiedziła Jubilatkę, krótkie z zamiaru spotkanie przedłużyło się, bo wspomnień moc, a Pani Helena jak zawsze ze swoją energią wracała do nich. Do treningów na zamrożonym basenie, fetowania po sukcesach, a szczególną radość do dzisiaj daje pamięć elblążan. Życzenia były ciągłe, urodzinowy tort był doskonały, był jednak zagrożony, bo ja byłem w jego zasięgu, a tortom nie darowuję. Żegnając się życzyliśmy spotkania w zdrowiu za rok.
01.04.2022, 20:00 Mkkkkk58: Redakcjo...jeśli ktoś obchodzi urodziny, to jest Jubilaten ,a nie Solenizatem,to tak dla ścisłości. Pani Heleno wszystkiego najlepszego życzę
02.04.2022, 09:16 Obywatelka: Zdrowia i uśmiechu 200 lat Pani Helenko
02.04.2022, 14:46 Jędek: Dołączam się do życzeń dla jubilatki a nie jak mylnie napisano solenizantki.


Inne artykuły:

Elblążanka ukarana mandatem 1500 zł! "Skróciła sobie drogę do posesji i przejechała po przejściu dla pieszych"
Elblążanka ukarana mandatem 1500 zł! (16)
Kandydat bezpartyjnego Komitetu wygrywa w pierwszym sondażu przedwyborczym
Kandydat bezpartyjnego Komitetu wygrał nasz pierwszy sondaż przedwyborczy (43)
„Bing i opowieści o zwierzątkach” w Multikinie – wielki powrót przygód niesfornego króliczka!
„Bing i opowieści o zwierzątkach” w Multikinie
Dotacje dla działkowców. Do podziału jest 25 tys. zł
Dotacje dla działkowców. Do podziału jest 25 tys. zł (5)
Elbląg: Poszukiwani dyrektorzy 21 placówek oświatowych. W których szkołach szykują się zmiany? 
Elbląg: Poszukiwani dyrektorzy 21 placówek oświatowych. (19)
„Dzwoni oszust! Rozłącz się!” - policyjne porady nie tylko dla seniorów
„Dzwoni oszust! Rozłącz się!” - policyjne porady nie tylko dla seniorów
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.