Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
01.05.2022 18:00

24 godziny na rowerze dla hospicjum. Pan Jacek po raz drugi pojedzie z Elbląga na Jasną Górę


24 godziny na rowerze dla hospicjum. Pan Jacek po raz drugi pojedzie z Elbląga na Jasną Górę


Jacek Lemierski zamierza w ciągu 24 godzin pokonać ponad 500 km trasę z Elbląga do Częstochowy. Społecznik po raz drugi połączy rowerowy maraton ze szczytnym celem - wsparciem elbląskiego hospicjum. 

 

Pierwszy rajd rowerowy dla hospicjum odbyłem w ubiegłym roku. Wtedy to była bardzo spontaniczna decyzja. Przed tamtym wyjazdem tak naprawdę miałem tylko dwa dni przygotowań, jednego dnia zrobiłem 16 km, drugiego 19, a trzeciego o 9 rano wsiadłem na rower i pojechałem na Jasną Górę. Nie powiem, na trasie trochę odczułem ten brak przygotowań. Na 100 metrów przed Częstochową miałem bardzo mocny kryzys, zrobiło mi się słabo, myślałem, że już nie wsiądę na rower. Zjechałem na poboczę, zjadłem kabanosa, trochę wypiłem i pomyślałem: jadę dalej. Uważam jednak, że cel był wart tego wysiłku. W tym roku zamierzam ponownie pojechać dla elbląskiego hospicjum

- mówi Jacek Lemierski z Lisowa (gmina Elbląg).

 

Pan Jacek w trasę wyruszy 3 maja od godz. 10.00 sprzed Hospicjum im. Aleksandry Gabrysiak. W ciągu 24 godzin zamierza pokonać ponad 500 km trasę z Elbląga do Częstochowy. Na pierwszym etapie będzie mu towarzyszyła grupa rowerzystów z Elbląga. Rowerowy maraton jest jednym z elementów tegorocznych Pól Nadziei, akcji organizowanej przez elbląskie hospicjum od lat.

 

Cel w tym roku się nie zmienił. Nadal chodzi o solidarność i wsparcie elbląskiego hospicjum. Wszystkie pieniądze zebrane w trakcie akcji przeznaczone na jego funkcjonowanie. Ten element charytatywny całego wydarzenia jest dla mnie bardzo ważny. Pochodzę z rodziny społeczników, więc chyba wyniosłem to z domu. Nie pomagam, aby czerpać z tego korzyści, czy się promować. Każda złotówka zebrana w trakcie tego wydarzenia zostanie przekazana na hospicjum. Wiele firm, osób prywatnych wspiera tą akcję. Cieszę się, że te udało nam się stworzyć prawdziwy łańcuch pomocy

- dodaje pan Jacek.

 

Tym razem jednak społecznik poświęcił na przygotowania do rajdu kilka miesięcy. - Trenuję od końca ubiegłego roku. Ostatnie miesiące nawet trochę ostrzej, jeżdżę te 140 -160 km dziennie. Myślę, że będę w dużo lepszej formie. W ubiegłym roku pokonanie 520 km zajęło mi 25,5 godz. Myślę, że tym razem zajmie mi to mniej czasu - dodaje. 

 

Rowerowy maraton to dla pana Jacka możliwość pomocy hospicjum i prawdziwe wyzwanie. Mężczyzna sam zmaga się z problemami zdrowotny. 

 

Jestem po operacji kręgosłupa. W tej chwili mam 96 proc. uszkodzenie lewej nogi, stopa praktycznie bezwładnie mi opada. Pobiec bym nie na rowerze, ale na rowerze mogę zrobić i 500 km. Jestem z małej miejscowości, tą akcją chciałbym pokazać, że pomagać może każdy, trochę zachęcić innych do podobnych działań

- wyjaśnia. 

NJ

Artykuły powiązane

:

Budowa przy ul. Węgrowskiej. Czytelnik: Czy wiadomo już, co tu powstanie?
Budowa przy ul. Węgrowskiej. Czytelnik: Czy wiadomo już, co tu powstanie? (35)
Autor felietonu "Kto odebrał rozum Ratuszowi w Elblągu?" reaguje na sprostowanie Urzędu Miasta
Autor felietonu "Kto odebrał rozum Ratuszowi w Elblągu?" reaguje na sprostowanie (23)

Komentarze (0):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:


Inne artykuły:

Powracają demony przeszłości. Olimpia wraca bez punktów
Powracają demony przeszłości. Olimpia wraca bez punktów (8)
2 maja to Dzień Flagi RP
2 maja to Dzień Flagi RP (2)
Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza do piwnic. Sąd aresztował go na 3 miesiące
Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza do piwnic. Sąd aresztował go na 3 mie (2)
Strażacy w obiektywie
Strażacy w obiektywie (3)
Komunia na kredyt – co czwarty rodzic wyprawi przyjęcie za pożyczone pieniądze
Komunia na kredyt – co czwarty rodzic wyprawi przyjęcie za pożyczone pieniądze (10)
OKAZJA!  Do sprzedaży w niskiej cenie domena zulawy.com wraz z serwisem i zdjęciami
OKAZJA! Do sprzedaży w niskiej cenie domena zulawy.com z serwisem i zdjęciami
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.