Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
02.05.2022 16:00

Kolejny radny apeluje: Potrzebny jest remont ul. Matejki


Kolejny radny apeluje: Potrzebny jest remont ul. Matejki


Kolejny radny zwraca uwagę na zły stan elbląskich ulic. Juliusz Giewałtowski-Gintowt apeluje o remont ul. Matejki. - To bardzo zniszczona ulica – podkreślił.
 

O złym stanie technicznym ul. Matejki wnioskował już dwa lata temu radny Rafał Traks. - W zeszłym roku dziury zostały zaklejone, niestety po zimie ubytki ponownie się pojawiły – twierdził w 2020 r. Rafał Traks.
 

Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak zapewniał wówczas, że: „Na podstawie przeprowadzonych przeglądów dróg zaplanowano do realizacji niezbędne remonty cząstkowe na poszczególnych ulicach Elbląga. Zakres prac, o który wnioskuje radny zawarty jest również w tegorocznym planie, a jego realizacja przewidziana jest do wykonania w miesiącu wrześniu bieżącego roku”.


Temat ul. Matejki powrócił. Tym razem poruszył go radny Juliusz Giewałtowski-Gintowt.

 

Ulica Matejki ma bardzo zniszczoną nawierzchnię. Liczne, utrudniające przejazd przełomy. Wnioskuję o remont tej krótkiej, ale bardzo zniszczone ulicy

 

– podkreślił  Juliusz Giewałtowski-Gintowt.


W ramach „Odnowy nawierzchni dróg w Elblągu” zaplanowanej na 2022 r. przygotowywane jest postępowanie przetargowe dotyczące wyłonienia robót budowlanych. Czy ul. Matejki jest brana od uwagę?


Prezydent odpowiedział na interpelację dot. ul. Matejki tak samo, jak w przypadku ul. Wyspiańskiego (pisaliśmy o tym TUTAJ). - W założeniach do tego postępowania przetargowego, z uwagi na zły stan techniczny, zaplanowano między innymi remont nawierzchni jezdni i chodników ul. Matejki – stwierdził Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.


Czy to oznacza, że ul. Matejki zostanie niebawem naprawiona?

 

W związku z planowanymi zmianami wprowadzanymi przez Rząd skutkującymi zmniejszeniem dochodów samorządów, zweryfikuję ich wpływ na zaplanowane zadania budżetowe i w przypadku możliwości finansowania Miasta remont ul. Wyspiańskiego zostanie zrealizowany

 

– dodał Witold Wróblewski.

 

 

 

 

 

 

KJ

GALERIA ARTYKUŁU
Artykuły powiązane

:

Ul. Matejki doczeka się remontu? "Taki zły stan techniczny może powodować uszkodzenie pojazdów"
Ul. Matejki doczeka się remontu? (20)
Ulica Jana Matejki zostanie wyremontowana? "Obecna nawierzchnia jest w bardzo złym stanie technicznym"
Matejki zostanie wyremontowana? "Obecna nawierzchnia jest w bardzo złym stanie" (4)

Komentarze (22):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
02.05.2022, 13:37 Do_pomorskiego: Haha. Dokładnie, jak przewidziałem. Władze swoją nieporadność finansową będą zrzucać na to, że..PiS im nie dał :) Odnoszę wrażenie, że ostatnie decyzje PiS-u są dla nich zbawieniem, bo teraz mogą zwalić na "zły Ps" wszystko :) Oni juz tak się uzależnili od środków z zewnątrz, że chyba nie wyobrażają sobie, że miasto moze samo na siebie zarabiać. A tymczasem inwetycje, bądź, co bądź PiS-owskie, jak przekop Mierzei wladze traktują z alergią, jak jakąś karę, bo.. wreszcie Elbląg ma szansę się rozwniąć. No, bo jak tłumaczyć to, że przez wiele lat wladze miasta nie zrobiły nic, aby zdobyć środki na port, a teraz probują wmówić, że to inwestycja rządowa, więc niech rząd placi. To mentalność na zasadzie "pokaraliście nas możliwością rozwoju miasta to teraz nam to finansujcie". Kiedy referendum?
02.05.2022, 14:02 Wyborca : Szkoda,że to nie rok wyborów bo droga byłaby zdobione od ręki
02.05.2022, 14:06 RI: radni mogliby się zebrać do kupy i napisać wniosek o remont całego miasta naraz, a nie indywidualne "wytryski".....
02.05.2022, 14:25 Losowanie : Ilu jest tych radnych jeszcze? Bo jak kazdy po kolei będzie pisal o 1 uliczce to potrwa to miesiące, akurat do wyborów ! A technicznie jak to wygląda? Kazdy losował ulicę, o której będzie pisał -:) a dzis odpowiedz to wina Pis , a4, 5 , 6 lat temu czyja? Tak się zastanawiam tylko!
02.05.2022, 14:55 Yyt: Oooo kolejny radny nieporadny się obudził. Tyle lat siedzą nic nie robią na darmowych laptopach i tylko kasę biorą. Wstyd
02.05.2022, 15:02 Tyt: Nie ma pieniędzy na drogi za to jest na podwyżka dla Prezydenta
02.05.2022, 16:06 Mieszkaniec ul. Jana Matejki: Widocznie zarobki prezydenta są zbyt mało motywujące do podjęcia zdecydowanych i konkretnych działań. Kolejna kadencja też nie grozi , więc ogólnie brak motywacji do większego zaangażowania w pracy.
02.05.2022, 16:12 koliński nierób: oj tam , oj tam nie narzekać , na Białorusi mają gorsze rozjechane przez KACAPSKIE czołgi i nie płaczą , atu wielkie halo
02.05.2022, 16:50 Mieszkanka: Trzeba radnych bezpeartyjnych!
02.05.2022, 18:27 jonasz: A co ci radni- bezradni nagle wzięli się tak do roboty...jak do tej pory to siedzieli i ***zieli w krzesła.
02.05.2022, 18:30 ...: Szkoda , że radny nie pofatygował sie aby skręcić z Matejki na Topolową , ulicę która na odcinku do Obr. Pokoju jest pozbawiona chodnika , za to brakuje jej studzienek burzowych , a dziur też dostatek . Gdyby dotarł do Obr. Pokoju mógłby podziwiać stan torowiska , jego profile i spawy , a także zorganizowanie i stan przystanków tramwajowych Obr. Pokoju /Dąbka (w kierunku Ogrody) ,czy Obr. Pokoju /Batorego (w obu kierunkach) . W ogóle spacery po Elblągu mogą być bardzo pouczające , wystarczy chcieć .
02.05.2022, 19:25 Wiosna, budzi się radny: Do licha, stan ulic powinien zreferować dyrektor Dróg, a obudzony radny niech się zajmie totalnym brakiem inwestorów
02.05.2022, 19:34 Zainteresowany : To prawda. Stan nawierzchni fatalny. MICHAŁ powinien się zainteresować, w końcu mieszkał na Topolowej!Mieszkańcy zaczną w końcu przynosić faktury napraw samochodu do urzędu. Czas się tym zająć rado miasta!
02.05.2022, 20:54 Phi: A mnie sie marzy remont dziurawych i powykrecanych chodnikow na terenie tej wsi.Jak ci dziury przeszkadzaja,to tramwajem jezdzij.
02.05.2022, 22:39 Uber: Matejki i Topolowa to chyba najgorsze ulicę w Elblągu pod względem jakości nawierzchni. To jest dramat, ta drogi powinny zostać zamknięte na stałe do czasu remontu.
03.05.2022, 09:20 rozwolnienie wyborcze: Działania radnych są ośmieszającego RM i UM, bo na palcach ręki wymienimy ulice jeszcze nie wymagające remontu. Radny koalicji apeluje, Wróblewski z Nowakiem zatwierdzają - kampania wyborcza w toku. 4 lata milczenia i nagle wysyp "widzenia" i akceptacji. Przyzwoitość, to dla wielu obca cecha.
03.05.2022, 11:07 Roman: Bezwzględnie ul. Matejki wymaga naprawy i to jak najszybciej. Byłem tam kilka lat temu. Już wówczas była w złym stanie, a teraz wręcz w tragicznym.
03.05.2022, 14:02 Gość: UL.Żeglarska wygląda tak od 30-lat,z chodnikami włacznie(od 60-lat nie było kapitalnego remontu).
03.05.2022, 14:58 Kefas: Proponuję te ulice oznaczyć jako osiedlowe i będzie problem zarządcy osiedla. Czyż to nie genialne ? Wtedy grubemu jeden problem z bani. Kiedy referendum?
03.05.2022, 17:55 Za referendum: Coraz głośniej mówi sie w miescie o referendum, i przed terminowym zakończeniem ,,starań" o miasto tej władzy. Moze to jest przyczyną obudzenie się wielu radnych i próbą walki o głosy ulicy. Podwyżki pensji władzy, podwyzki diet radnych , szkoda było by sie z tym pożegnać. Podobno jest już mocny kandydat na prezydenta miasta. Przebiera już nóżkami. Czyżby powtórka z rozrywki? Taki wstyd dla władzy Elblaga. Władza z PO PSL znowu przed całym krajem, znowu na 1,5 roku przed wyborami stanie do referendum. Przedwyborcza próba sił w Elblągu przed wyborami samorządowymi w kraju. To chyba już wiadomo, która z opcji jest za i kto wyłoży pieniadze na ulotki.
04.05.2022, 10:23 Obywatelka: Nie tylko matejki bo i też topolowa po długości
05.05.2022, 22:08 Bożena : Zapraszam na ulicę Morszyńską. Od lat ten sam problem. Bez odzewu. Drogowe słupki ostrzegające przy zapadniętej jezdni i chodniku stoją rok! Gratuluję wytrwałości.


Inne artykuły:

Chcesz prowadzić bardzo zdrowy styl życia? Wybierz dietę DASH!
Chcesz prowadzić bardzo zdrowy styl życia? Wybierz dietę DASH!
Pożary w elbląskich lasach
Pożary w elbląskich lasach
"Dajemy wam skrzydła...". O 70-leciu "Medyka" rozmawiamy z dyrektor Mariolettą Borkowską
"Dajemy wam skrzydła...".Przed nami 70-lecie Medyka. Rozmowa z dyr. M. Borkowską (1)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 150)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 150) (9)
Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza do piwnic. Sąd aresztował go na 3 miesiące
Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza do piwnic. Sąd aresztował go na 3 mie (2)
2 maja to Dzień Flagi RP
2 maja to Dzień Flagi RP (2)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.