Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
30.04.2022 16:00

Ogólne zasady korzystania z infrastruktury Parku Dolinka


Ogólne zasady korzystania z infrastruktury Parku Dolinka


Dnia 6 grudnia 2021r. do użytku oddany został nowoczesny plac zabaw wraz z odnowionym amfiteatrem usytuowany w Parku Dolinka.

 

Plac zabaw został wyposażony w urządzenia dla różnych grup wiekowych oraz wydzielone zostały strefy:

 

 

Ponadto teren został wyposażony w urządzenia siłowni plenerowej oraz stojaki na rowery. Przed placem zabaw umieszczone zostały tablice informacyjne z Regulaminem, z którego m.in dowiemy się dla której grupy wiekowej przeznaczony jest plac, godziny otwarcia placu oraz ogólne zasady bezpieczeństwa i odpowiedzialności za wyrządzone na placu szkody.

 

Na specjalnie przygotowanych stanowiskach zainstalowane zostały dla elblążan odwiedzających Park Dolinka grille.Należy pamiętać, aby z grilla korzystać zgodnie z jego przeznaczeniem, używać odpowiedniego opału (np. węgiel, brykiet).W grillach nie wolno spalać odpadów (zielonych, plastiku itp), gdyż możemy narazić się na odpowiedzialność z art. 191 ustawy o odpadach.

 

Nigdy nie wolno dopuścić do rozprzestrzeniania się ognia, gdyż zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów zabronione jest wykonywanie czynności, które mogą spowodować pożar lub jego rozprzestrzenienie się.

 

Przy rozpalonym grillu zawsze musi czuwać osoba dorosła, a po skończonym grillowaniu należy uprzątnąć teren wokół siebie. Za grillowanie mandatu nie dostaniemy,  jednak kiedy wystąpią inne nieprawidłowości, które wynikają z tej czynności, np. zakłócanie porządku, używanie nieprzyzwoitych słów, spożywanie alkoholu, zaśmiecanie czy spalanie odpadów odpowiedzialności karnej nie unikniemy.

 

Wszelkie zauważone uszkodzenia infrastruktury parku należy zgłaszać bezpośrednio do Zarządu Zieleni Miejskiej, a nieprawidłowe zachowania do Straży Miejskiej lub Policji.

Straż Miejska w Elblagu

 


Artykuły powiązane

:

Piekarczyk pobiegnie w koszulce
Piekarczyk pobiegnie w koszulce (1)
Co Polacy lubią robić w trakcie weekendów? Wyniki badania
Co Polacy lubią robić w trakcie weekendów? Wyniki badania (5)

Komentarze (6):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
30.04.2022, 16:35 yaroslaw007: Najbardziej Eko jest grill gazowy nie węglowy panie Wróblewski. Miasto niby stawia na ekologię a tu każecie ludziom palić trującym węglem i jego pochodnymi :(
30.04.2022, 17:23 Gusstaff.: Nadal w parkach miejskich nie są przestrzegane regulaminy korzystania. Nigdy nie widać tam strażników miejskich lub policjantów, którzy reagowaliby na nieprawidłowości. Szczególnie dotyczy to osób, które nie sprzątają po swoich psach czy rowerzystów nie stosujących się do zasad regulaminowych. Przykładowo w Parku Kajki w części tzw. rozarium mimo zakazu wprowadzania tam psów oraz poruszania się rowerem przepisy te są nagminnie łamane, a reakcji służb nie widać. A akurat ta część parku to naprawdę jest super zakątek i szkoda, aby nieodpowiedzialni ludzie dewastowali ten skrawek oazy miejskiej.
30.04.2022, 19:14 A idź pan w CH....: Troglodytom trzeba wpajać zasady korzystania z parku. Dno! Zdziczenie.
30.04.2022, 22:36 mieszkaniec: Niech SM zrobi porządek z parkującymi na trawie przy parkingu od strony ul.Kościuszki . Parking jest duży miejsc dosyć ,a bydło wjeżdża na trawę.
01.05.2022, 10:01 embefi: i gdzie sa toalety ..chociażby ToiToi :)
03.05.2022, 06:36 Zatorz: Byłam wczoraj z rodziną w Parku. Przepiękne miejsce, pełne atrakcji. Obyśmy tylko wszyscy potrafili to uszanować i o nie zadbać. Ps. Była straż miejska pilnująca porządku.


Inne artykuły:

Pójść za ciosem. Olimpia zawalczy o punkty w Grodzisku Mazowieckim
Pójść za ciosem. Olimpia zawalczy o punkty w Grodzisku Mazowieckim (2)
Srogi rewanż na Polonii. Concordia znów wygrywa na Krakusa i odskakuje w tabeli [GOLE Z MECZU]
Srogi rewanż na Polonii. Concordia znów wygrywa na Krakusa i odskakuje w tabeli (4)
1 maja Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy
1 maja Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy (9)
Od 1 maja ZKM wprowadza korekty
Od 1 maja ZKM wprowadza korekty (7)
Trwa Festiwal Food Trucków. "Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania" - zobacz zdjęcia
Trwa Festiwal Food Trucków. "Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania" (13)
Od 1 maja do końca miesiąca utrudnienia w ruchu drogowym
Od 1 maja do końca miesiąca utrudnienia w ruchu drogowym (3)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.