Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
02.05.2022 18:40

Pożary w elbląskich lasach


Pożary w elbląskich lasach


W ostatnich dniach Lasy Państwowe Nadleśnictwa Elbląg nawiedziła duża ilość pożarów. W niedzielę 01.05.2022 spłonęło 15 arów pokrywy gleby, a w gaszeniu brało udział 6 zastępów straży pożarnej z PSP Nowy Dwór Gdański oraz OSP Stegna i Sztutowo. Dzięki sprawnemu działaniu strażaków udało się zapobiec dalszemu rozwojowi tego żywiołu. 

 


W minionym tygodniu zanotowaliśmy aż 4 pożary lasów, a od początku roku 6. Dla porównania w całym roku 2021 Nadleśnictwo Elbląg zanotowało 6 pożarów, a w 2020 r. tylko jeden. 

 

Sprzyjająca turystom aura nie sprzyja bezpieczeństwu pożarowemu. Wciąż jeszcze niewielkich rozmiarów roślinność zielna i pozostające po zimie suche części obumarłych roślin, w połączeniu z brakiem opadów i dość wysoką temperaturą sprawiają, że nie trudno o pożar. Aktualnie w dniu dzisiejszym (02.05.2022) wilgotność ścioły mierzona o godz. 9 rano osiągnęła wartość 13,5% natomiast na godzinę 13 już tylko 11,2 %  - co porównuje się do mniej więcej wilgotności kartki papieru

 

– informuje Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg. 


W trakcie pisania tej informacji dostaliśmy wiadomość o kolejnym pożarze, także na mierzei wiślanej. Niepokojące jest też to, że po raz kolejny znaleziono ślady palonego ogniska( w tym roku to już 3 taki przypadek) i pozostawione śmieci – dodaje Jan Piotrowski. W wyniku tego pożaru spaliło się kolejne 5 arów ścioły. Dzięki szybkiej reakcji OSP Jantar i OSP Stegna pożar jest już dogaszany. 


Prosimy wszystkie osoby przebywające w lesie o stosowanie zakazu używania ognia i zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania na terenach leśnych. Rozwijający się pożar bywa bardzo nieprzewidywalny, a jego działanie może okazać się katastrofalne w skutkach zarówno dla środowiska przyrodniczego jak i lokalnych miejscowości. Przypominamy też o trwającej w całych Lasach Państwowych akcji majówka 22, w trakcie której funkcjonariusze Straży Leśnej kontrolują przestrzeganie przepisów, między innymi związanych z bezpieczeństwem pożarowym. 

 

Nadleśnictwo Elbląg

 

 

 


Artykuły powiązane

:

Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza do piwnic. Sąd aresztował go na 3 miesiące
Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza do piwnic. Sąd aresztował go na 3 mie (2)
24 godziny na rowerze dla hospicjum. Pan Jacek po raz drugi pojedzie z Elbląga na Jasną Górę
24 godziny na rowerze dla hospicjum. Jacek Lemierski pojedzie na Jasną Górę

Komentarze (0):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:


Inne artykuły:

"Dajemy wam skrzydła...". O 70-leciu "Medyka" rozmawiamy z dyrektor Mariolettą Borkowską
"Dajemy wam skrzydła...".Przed nami 70-lecie Medyka. Rozmowa z dyr. M. Borkowską (1)
Święto Konstytucji 3 Maja
Święto Konstytucji 3 Maja (7)
OKAZJA! Agencja sprzeda domenę piekneplaze.pl
OKAZJA! Agencja sprzeda domenę piekneplaze.pl
Chcesz prowadzić bardzo zdrowy styl życia? Wybierz dietę DASH!
Chcesz prowadzić bardzo zdrowy styl życia? Wybierz dietę DASH!
Kolejny radny apeluje: Potrzebny jest remont ul. Matejki
Kolejny radny apeluje: Potrzebny jest remont ul. Matejki (22)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 150)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 150) (9)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.