Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
05.05.2022 19:00

Czy w Elblągu ponownie dojdzie do referendum?


 Czy w Elblągu ponownie dojdzie do referendum?


Coraz częściej pod artykułami publikowanymi na łamach naszego dziennika pojawiają się stwierdzenia o konieczności zorganizowania w Elblągu referendum. Czy rzeczywiście elblążanie chcą, aby ponownie doszło do referendum?

 


Od roku nasi czytelnicy wspominają w komentarzach o referendum. W maju 2021 r. internauta o nicku „Kat Na Idiotów” pisał „Proste pytanie i nie oceniam tej decyzji ale...Gdzie dziś jest Totalna Opozycja, Totalna Koalicja i Platforma Obywatelska, która wyjaśni mi innym tu cytuję "...bo zapisał się złotymi zgłoskami w dziejach tej ziemi..."?! Tylko konkretnie i rzeczowo jak nie będę namawiał każdego aby popierał i głosował na PIS, który dba o swoich. Nie tak jak Tusk i cała świta PO która nawoływała do odwołania Prezydenta Grzegorza Nowaczyka. Kiedy rozliczenie Referendum 2013 roku?!"


To nie jedyny wpis, w którym nasi czytelnicy pytają o "rozliczenie poprzez referendum 2023 r.". Początkowo komentarze były krótkie i wyrażały ogólne niezadowolenia. - To może referendum i odwołać nieudacznika prezydenta i jego radnych wszystkich !!!!!!!!!!!!!! - napisał internauta o nicku „wkur....”

- A może by tak referendum i odsunąć tą WŁADZĘ od koryta? - pytał internauta o nicku „poldek”


Od miesiąca komentarze na temat referendum pojawiają się częściej. - O proszę, to jednak kij ma dwa końce bo słyszałem ze ostatnio harley pozywał elblążan którzy krytykowali jego władzę, a tu widać że pożar w burdelu. czyli duchy buty i arogancji nadal górują nad ratuszem. kiedyś na butę i arogancje wymyślili bardzo skuteczny sposób jakim jest referendum. czyżby historia zataczała kolo? - pytał w marcu br. nasz czytelnik o nicku „niewiara”.

 

Władze miasta nie szanują mieszkańców , to może powinni się ich bać. Referendum wisi w powietrzu

 

– stwierdził internauta o nicku „Referendum”.


- Mieszkańcy powinni zrobić referendum . Wtedy może władza zacznie rozmawiać – dodał nasz czytelnik o nicku „Jezus”.


W niektórych komentarzach internauci zapowiadają tworzenie się grupy referendalnej. - Czy to nie jest tak, że pod koniec maja pojawi się grupa referendalna i zacznie zbierać podpisy, aby we wrześniu odbyło się referendum? Zastanawia mnie fakt dlaczego na rok przed wyborami może ktoś mnie oświeci – dopytywał internauta o nicku „Ciekawostki”.


- Do Ciekawski A jesteś pewien, ze za rok będą jakieś wybory? A może stan wyjątkowy albo wojenny i po wyborach. Jak długo mamy tolerować arogancję władz Elbląga w temacie braku troski mieszkańców o ich zdrowie i życie ? Na arogancję władzy odpowiada się referendum! - odpowiedział ktoś o nicku „Za referendum”.
 

Coraz głośniej mówi się w mieście o referendum, i przed terminowym zakończeniem ,,starań" o miasto tej władzy. Może to jest przyczyną obudzenie się wielu radnych i próbą walki o głosy ulicy. Podwyżki pensji władzy, podwyżki diet radnych, szkoda było by się z tym pożegnać. Podobno jest już mocny kandydat na prezydenta miasta. Przebiera już nóżkami. Czyżby powtórka z rozrywki? Taki wstyd dla władzy Elbląga. Władza z PO PSL znowu przed całym krajem, znowu na 1,5 roku przed wyborami stanie do referendum. Przedwyborcza próba sił w Elblągu przed wyborami samorządowymi w kraju. To chyba już wiadomo, która z opcji jest za i kto wyłoży pieniadze na ulotki

 

– napisał 3 maja br. czytelnik o nicku „Za referendum”.


Internauta o nicku „Poinformowany” dodał: „Termin wyborów samorządowych nie jest jeszcze znany, bo wynikać to będzie z terminów wskazanych w ustawie z dnia 15 września 2000 r. o referendum lokalnym. Prawdopodobnie odbędą się one jesienią ale tego roku tj. 2022. Chodzą słuchy, że decyzja już zapadła i tworzony jest komitet referendalny. Podobno w prawyborach PIS stanie ze swoim kandydatem w szranki z Panem wicewojewodą. Pożyjemy, zobaczymy.”


Czy rzeczywiście w naszym mieście znowu może dojść do referendum? O zdanie pytamy naszych czytelników za pomocą ankiety. Głosowanie rozpoczyna się dziś, 5 maja, o godz 19.00 i potrwa do 12 maja, do godz. 20.00. Weź udział w głosowaniu i wyraź swoją opinię. 


Pytamy „Czy w Elblągu powinno zostać zorganizowane referendum lokalne w sprawie odwołania Prezydenta Miasta?”

Zachęcamy do głosowania!

 

 

Ankieta dostępna jest w pełnej wersji serwisu
Przejdz do pełnej wersji
Redakcja

Artykuły powiązane

:

Kandydat bezpartyjnego Komitetu wygrywa w pierwszym sondażu przedwyborczym
Kandydat bezpartyjnego Komitetu wygrał nasz pierwszy sondaż przedwyborczy (43)
Elblągiem rządziły różne ugrupowania. Komu tym razem należy powierzyć miasto? - weź udział w głosowaniu
Elblągiem rządziły różne ugrupowania. Komu tym razem należy powierzyć miasto? (125)

Komentarze (75):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
05.05.2022, 19:24 Jezus: Zaraz trzeba będzie zebrać 300 osób do komisji referendalnej .
05.05.2022, 19:24 ELBŁONG stan umysłu: Ludzie bardzo potrzebuja i chca poważnej rozmowy o mieście. Ale władza żyje własnym życiem od wyborów do wyborów. Przyspieszone wybory w miescie powinny odbyc sie nawet jutro. Jak długo mozna rolowac długi i trwać do następnych wyborów. Trwac aby trwać. Najwazniejsza dla tej władzy była podwyzka pensji i diet rządzacych w miescie. Na nic innego w miescie pieniędzy nie ma. Środków na kulture brak. Ta władza to jedna wielka porazka. Nie ma na co czekać. Czym prędzej odwołanie tej władzy. Komisarz kosztuje o wiele mniej niz ta władza. Nie ma co sie zastanawiac a i robota dla mieszkańców się przy referendum znajdzie.
05.05.2022, 19:25 Jedno już było: I co to da jak za rok wybory. Czy nie ma ważniejszych wydatków? Najpierw covid, teraz wojna na Ukrainie. Inflacja jakiej nie pamiętają najstarsi górale.
05.05.2022, 19:32 Radek: No ale po co te referendum ? Mi ten prezydent w niczym nie przeszkadza . Nie rozumiem o co chodzi Elblążanom.
05.05.2022, 19:35 Jasnowidz : Czy ja dobrze widziałem w swoich przepowiedniach
05.05.2022, 19:40 Czytelniczka: Jestem jak najbardziej za. Z całą rodziną pójdę głosować
05.05.2022, 19:40 moja ocena: 1% to jest juz ocena. Jestem zwolennikiem korzystania z demokratycznych narzędzi. Referendum tak
05.05.2022, 19:54 Jaksa : Czy to znaczy ,że dobrze ćwierkały wróbelki ? Trochę się nazbierało tej władzy ,ale to będzie Hit na cały kraj . Coś czuję ,że TVP1 będzie gościć częściej w Elblągu .
05.05.2022, 20:01 Ha, Ha, Ha: Tak tak referendum w Elblągu to byłaby promocja miasta. Przecież UM jest za promocją.
05.05.2022, 20:13 marek23: Po co ? Referendu, kosztuje .Lepiej wydać te pieniądze np.na dziurawe drogi
05.05.2022, 20:21 Do marek 23 : Jak by drogi naprawiali to i referendum ,by nie było .
05.05.2022, 20:24 Referendum to statystyka: Do ważności tego referendum w Elblągu najważniejsza jest frekwencja. W/g moich wyliczeń wystarcza 23.100 oddanych razem za lub przeciw głosów elbążan. Nie jest to wynik, który we wrześniu 2022 byłby w mieście nie osiągalny. Tym bardziej, że własnie w tym czasie mamy otwarcie przekopu i telewizję ogólnopolską zainteresowaną Elblągiem. Myślę, że do Elbląga w tym okresie przyjedzie wielu przedstawicieli władz, którym z prezydentem Wróblewskim nie jest po drodze. To moze się udać !!!
05.05.2022, 20:31 Boże : Znowu? Po co? Co niby zmieniło poprzednie referendum?
05.05.2022, 20:53 Czarna: Ciekawe jak się to rozwinie władze mają trochę za uszami . Ostatnio ogłoszony przetarg na ponad dwa miliony zł jest ciekawy .
05.05.2022, 20:58 Alojzy: Mój śp.ojciec mawiał :-"cóz to znaczy taka zmiana gdy inny go zastąpi pies". Pamietacie referendum z 2013 roku ?Było skuteczne, poległa cała rada miasta z byłym prezydentem Nowaczykiem. Punktem zapalnym do tego było: 100 % podwyżki czynszów w ZBK oraz próba likwidacji tramwajów w mieście, w tym uparcie dążył zlikwidować "2". .Zajumał Grześ 1 miion złotych na nowy stadion, który nigdy nie powstał, czym pokazał gdzie ma kibicow a więc i Elblązan , oraz Olimpię Elbląg. A tak mu cukrowali. I co się stało po referendum? Zmieni się prezydent , zosta nim śp.Jerzzy Wilk, ale RM została ta sama, przesiedli się tylko z drugiej strony stołu. potem ...znów został wybrany towarzysz Harley, namaszczony z poprzedniego systemu, z socjalistyczną mentalnością , że władza wie lepiej. Uff...I
05.05.2022, 21:00 RM: Hi ,ha, ho może teraz dowiemy się gdzie są schrony .
05.05.2022, 21:00 Alojzy: A , że wybory już blisko, towarzysz "na motorku"zaczął robić sobie czystki i zaczął pozywać do sądu Elblązan za krytykę jego nieudolnych rządów w mieście. Wzorem ukaszeni z Białorusi. , kreując zasadę - władza wie lepiej, a kto przeciwko władzy to....dokończcie sobie sami.
05.05.2022, 21:01 POlitolog: Po co referendum na rok przed wyborami? Znowu się wyda kilkaset tysięcy z biednej miejskiej kasy, żeby rządził Elblagiem do kolejnych wyborów samorządowych pisowski Komisarz? No i trzeba pamiętać, że będą wstrzymane wszystkie miejskie inwestycje na ooło 2 lata!!!
05.05.2022, 21:04 Alojzy: Mój śp.ojciec mawiał :-"cóż to znaczy taka zmiana gdy inny go zastąpi pies". Pamiętacie referendum z 2013 roku ?Było skuteczne, poległa cała rada miasta z byłym prezydentem Nowaczykiem. Punktem zapalnym do tego było: 100 % podwyżki czynszów w ZBK oraz próba likwidacji tramwajów w mieście, w tym uparcie dążył zlikwidować "2". .Zajumał Grześ 1 milion złotych na nowy stadion, który nigdy nie powstał, czym pokazał gdzie ma kibiców a więc i Elblążan , oraz Olimpię Elbląg. A tak mu cukrowali. I co się stało po referendum? Zmieni się prezydent , został nim śp.Jerzy Wilk, ale RM została ta sama, przesiedli się tylko z drugiej strony stołu. potem znów został wybrany towarzysz Harley, namaszczony z poprzedniego systemu, z socjalistyczną mentalnością , że władza wie lepiej.
05.05.2022, 21:18 Do POlitolog: Twoja wypowiedź pachnie mi urzędowym stołkiem i co się stanie ,że nie będzie inwestycji teraz też ich brak . Komisarz przynajmniej oszczędności przyniesie miastu ,a samo referendum utrze nosa bezradnym i preziom głos mieszkańców jest im obojętny . Myślę ,że mieszkańcy będą mogli wyrazić swoją opinię .
05.05.2022, 21:21 Pietrek : Kiedy to referendum
05.05.2022, 21:28 Czarna przodem: No to teraz urzędnicy Urzędu Miejskiego w Elblągu i pracownicy jednostek organizacyjnych Gminy Miasto Elbląg prawda na stół. ,,Czarna" była pierwsza odważna. Co jeszcze ta władza ma za uszami? Nie można się całe życie bać. Przychodzi czas, że trzeba wyłożyc karty na stół. Zachecamy do publikacji pod niniejszym artykułem. Można podpisać się nickiem w Elblaskim Dzienniku Internetowym info.elblag.pl
05.05.2022, 21:29 precz z takim prezydentem: Wróblewski nic nie robi, on wywala kasę w błoto np. remont zaniedbanego gwarancyjnie mostu koło tortugi 600 tysięcy, olimpia 200 + 400 tysięcy, zbyteczny pomnik zachcianka Koseckiej 160 tysięcy, zrobienie pasa na Warszawskiej (był wcześniej szeroki zjazd) 200 tysięcy a zaraz remont drugiego mostu na bulwarze tego większego i pewnie znów wywalone kilkaset tysięcy a może nawet ponad 1 milion. Siedzi już dwie kadencje a wcześniej był o zgrozo naczelnikiem od strategii rozwoju miasta.!
05.05.2022, 21:32 Kiszka : Boże jaki wstyd ! Sam fakt pisania o tym to juz świadczy o smutnym zakończeniu! Ale cóż nic nie bierze się bez przyczyny ! Na stare lata takie rzeczy , ale nic nie trwa wiecznie i warto mieć to na uwadze ! To przede wszystkim ocena doradców tego sukcesu! !
05.05.2022, 21:33 upadłe miasto: parodia i żenada tych z ratusza radnych nieporadnych i tego Wróblewskiego z jego świtą, no nic tylko paplają a rezultatów z tego nie ma, tylko gadka i lansowanie siebie, to już rzygać się chce od tego udawania ich że pracują, powinny być taczki pod ratusz i wyjazd natychmiast.! tyle lat siedzą i tylko kasę biorą.! Za co bierze niemałą pensję dyrektor zarządzania kryzysowego w ratuszu strażak emeryt Świniarski? a dodatkowo pełno tam emerytów na stołkach. Wróblewski weź ty się nierobie do pracy, siedzisz i pie.r.dzisz w stołek już kupe lat i nic ale to nic pożytecznego nie robisz, tylko lans i lans w mediach albo po cichu jak w 2018 r podnosisz opłaty za wieczyste użytkowanie albo sobie podnosisz pensje po 9 tysięcy za lenistwo. Wstydu nie masz!
05.05.2022, 21:55 Jezus : Bardzo ciekawie wygląda ankieta , jutro komputery w urzędzie będą się grzać . Panie prezydencie może jakaś konferencja,może spotkanie z mieszkańcami . 😉 Pan Nowaczyk takie robił pamiętam ,bo mandat dostałem od straży za złe parkowanie .
05.05.2022, 21:59 Zainteresowany : Czy znowu Kaziu Falkiewicz ??? Panie Kazimierzu ratuj Pan Elbląg trzymam kciuki . Pomogę z podpisami jak kiedyś.
05.05.2022, 22:09 Zaskoczony : Ale jaja
05.05.2022, 22:35 UM : DZP.271.7.2022.PL Usługa doradztwa podatkowego w zakresie opodatkowania obiektów budowlanych podatkiem od nieruchomości dla Urzędu Miejskiego w Elblągu Informacja o kwocie, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, udostępniana zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp: 2 403 227,70 zł.
05.05.2022, 23:18 elblążanin: Do Radek. (Nie rozumiem o co chodzi Elblążanom.) To nie ważne, że Ty nie rozumiesz, o co nam chodzi!... Ważne, że my wiemy.
05.05.2022, 23:24 laskipaa: No i kogo wy wybierzecie po tym referendum? Pewnie 90% tych co chce, zacznie o tym myśleć na kilka dni przed wyborami. Przecież nie ma nikogo sensownego. Najlepiej to może wszędzie organizować referenda, gdzie władza nam się nie podoba?
06.05.2022, 01:49 ilikeelblag: Jestem za referendum i odwołaniem Władz, Prezydent od 30 lat pełniący różne ważne dla Miasta funkcje i NIC, kompletnie nie ma wizji na rozwój, jedynie trwanie (na przetrwanie) a przy tym buta, arogancja władzy. Szczególnie drażni NIELICZENIE się z głosami obywateli w żywotnych dla Elbląga sprawach jak np. droga przez Bażantarnię (ponad 3100 głosów przeciw). Równie złe jest chodzenie na pasku PATO - DEWELOPERÓW, fundujących nam wszechobecną betonozę (zobaczcie jak wyglądają nowe osiedla powstałe przy Sadowej czy Łęczyckiej?) przy zerowych inwestycjach w komunikację zbiorową i rozbudowę układu komunikacyjnego Elbląga
06.05.2022, 06:14 Analiza wskazana: Wszyscy spinają się na Prezydencie, a przeciez na jego sukces lub porażkę pracuje dobrze lub źle dobrany sztab najbliższych ludzi , tu należy analizować ten proces , a potem całą resztę! Kazdy szef wyciąga ma tak samo w kazdej w nawet malej firmie!
06.05.2022, 06:36 ELBŁONG stan umysłu: Ja grzecznie w sprawie urzędowych przetargów na usługi zewnętrzne dla Gminy Miasto Elbląg. Około 400 pracowników zatrudnionych w Urzędzie Miejskim w Elblągu a Prezydent ogłasza przetarg na usługę doradztwa podatkowego zewnętrzną za prawie 2,5 mln PLN. Poniża tym merytorycznych pracowników . Gdyby te pieniądze przeznaczyc na wynagrodzenia dla pracowników UM w Elblągu (Departament Skarbnika Miasta, a szregowi pracownicy tego Departamentu nie zarabiają dużo) to myślę, że robota była by zrobiona a szacunek dla Prezydenta tych pracowników ogromny. Tak zarobi ten co ma zarobić a Prezydent u pracowników dalej będzie miał cienko. I czego nie rozumiesz?
06.05.2022, 07:15 Do Analiza ...: To prezydent zatrudnia doradców i to on dostaje za nich cięgi . W prywatnej firmie tracisz swoje pieniądze nie publiczne . Na bruk .
06.05.2022, 07:24 Do @ UM: Ocho, pączki zjedzone, kawą popite i już urzędowe , ratuszowe ,miejskie komputerki poszły w ruch i się grzeją ;)
06.05.2022, 07:45 Piekarz : Piekarczyków nowych pięć ,a w mieście dziur sześć. Kto zbiera podpisy i gdzie .
06.05.2022, 07:57 Zosia: Referendum TAK. W komitecie/zarządzie tego refefendum proponuję: Misana, Gelert, Czyżyka i oczywiście Wcisłę. Wtedy, po referendum w Elblągu będzie praworządność i rozkwit gospodarczy niczym pączki wiosną na drzewach. Jeżeli znajdzie się odważny-niezależny około 40 lat (może być blondynka), to ma mój głos. Jednak pod jednym warunkiem - w ciągu pierwszych 6 miesięcy zwalnia wszystkich urzędników na kierowniczych stanowiskach.
06.05.2022, 09:19 Fredek: Cały ten zastój w Elblągu to wina partii rządzącej w Polsce , a szczególnie wojewody pochodzącego który nie wspiera swoich ziomków. Na przyszłego prezydenta proponuje wybitnego posła L. Krasulskiego wtedy znajdą się inwestycje i pieniądze.
06.05.2022, 09:29 pop: ludzie bez sensu pod koniec 2023 lub na początku 2024 maja być wybory samorządowe po co wydawać kasę jeszcze trochę i pogoni się tych urzędasów. Tylko trzeba będzie wyrać mądrze i tylko tyle i aż tyle.
06.05.2022, 09:30 ZMIANA!: gdyby już założyć konto referendalne, bo przecież to też kosztowna sprawa, to deklaruję comiesięczne wpłaty
06.05.2022, 09:31 Do_pomorskiego: Referendum powinno się odbyć już dawno temu za takie traktowanie Elblążan i miasta. To wladze, ktore oscylują na poziomie 20-tysiecznych miasteczek, bo do takich na porównują, gdy tworzą inwestycje i ...każą sie cieszyć, jakby to byla łaska, że coś mamy. Elbląg z blisko 800-letnią hisotrią, zasluguje na prezydenta, a nie soltysa. Sczególnie teraz, w dobie przekopu. Ci ludzie zachowują się, jakby przekop byl dla nich kulą u nogi, jakby zawalił im się caly plan degradacji miasta, bo wreszcie mamy szansę na rozwój :) No, ale jak prezydent miasta kiedyś stwierdził, że "Elblag nigdy nie byl bogatym miastem" to czego tu oczekwiać po takiej mentalności. Z nie do końca jasnych powodów ci ludzie probują nas przyzywaczajać do "minimalizmu i kameralności", żeby Elblażanin nie chciał "za dużo".
06.05.2022, 09:44 Do @Ferdek: Lonia łupieżtrzepca ? Toż to dopiero ten to będzie spał. I przy tym z niepełnosprawnym wykształceniem podstawowym , no to żeś wskazał super kandydat, będą niezłe jaja
06.05.2022, 20:56 Bolo: Zobaczymy ,co zrobi władza teraz ich ruch .
06.05.2022, 22:50 Do@Bolo : Przecież to jasne jak ****misia na miarę naszych czasów, co zrobi? Pozwie wszystkich do sądu tu piszących łącznie z redakcją.
07.05.2022, 10:49 Jaaa: Nie powinno być referendum. Ktoś pytał po co referendum- po to by mieli czym się nakręcać miejscowi ciężko pracujący przed komputerem narzekacze, którym nigdy nic się nie podoba, ci co wiecznie chcą więcej, nie dokładając grosza do wspólnej kasy. Lokalnie źle gospodarują pieniędzmi? A w skali kraju już jest ok? Dlaczego UM nie powinien sobie dawać podwyżek, skoro przykład idzie z góry. Przecież za nowy , polski czy jak go nazwać ład też sobie przyznali. Cytuję: bo nam się należy.
07.05.2022, 14:16 Do Jaaa: To znaczy ,że jak Ziobro łamie konstytucję to inni też mogą ? Jak jeden kradnie ,to inni też mogą ? Jak gwałcą i zabijają na Ukrainie ,to u nas też można? Usprawiedliwianie swoich czynów czynami innych jest słabe ,bardzo słabe . Gdzieś w świecie jest plemię zjadające ludzi ,to my też mamy zjadać ?
08.05.2022, 10:42 Jaaa: Podawanie przykładów z innych rejonów świata jest "słabe". Jesteśmy w Polsce i mowa o stylu rządzenia tu i teraz, a taki został wprowadzony przez aktualną władzę centralną. Mówisz o czynach karalnych jak kradzieże i gwałty- a ja o tym co legalne, akceptowane, stosowane na co dzień przez rząd, który wybraliście. Centralnie jest ok, a lokalnie boli? Obłuda.
08.05.2022, 18:54 Do Radka: Radku,pewnie nie jesteś z Elbląga i masz jakieś biznesy w naszym mieście,czyż nie?
08.05.2022, 19:26 Prot: Elbląg nie POtrzebuje przyniesionego w tecce tego z Olsztyna.Olsztyn się POzbyl a Elbląg w darzej przyjął
09.05.2022, 07:05 spoko: Za Nowaczyka zrobili referendum i wybory wygrał Wilk musiał wziąć 30mln zł kredytu żeby skończyć remont dróg które rozkradli.A propaganda pisała przyszedł i Elbląg zadłużył na 30mln wygrał Wróbel i mamy jak mamy. Wygra PO,PSL, SLD i te same nazwiska wrócą szkoda zachodu
09.05.2022, 07:19 jan-49: ciekawe kto zaplaci za kolejna zadyme(referendum) na rok przed wyborami powinni organizatorzy z wlasnej kieszeni bo juz przebieraja nozkami co zrobic zeby zalapac sie do koryta bo tylko o to chodzi nastepna banda cwaniakow bo takie tzw.referendum niczego nie zmieni zmienia tylko nazwe a beton zostanie
09.05.2022, 08:17 Referendum. - TAK: Jestem za referendum. Wróblewski i jego świta "wczorajszych" emerytów nie wymyśli już nic nowego i nic ciekawego temu miastu nie zaoferuje. Miasto się uwstecznia pod rządami milośnika Harleya. Pytanie kto miałby te referendum zorganizować? Opozycja czyli PiS jest w mieście bardzo słaba.
09.05.2022, 08:35 Do Jan 49: A kto zapłaci za nieudolność ,zadłużenie ,wynagrodzenia ? Czy policzyłeś ile kosztuje nas nieudolna władza ? Ile kosztuje nas rolowanie zadłużenia ? Wynagrodzenia ? Referendum przy tych kosztach to pikuś w dodatku uczy innych ,że nie są bezkarni .
09.05.2022, 16:45 a to Wolska własnie: najgorsze że gdy zniknie jeden matoł pojawi się w jego miejsce następny niemal identyczny
09.05.2022, 17:56 Ciekawski : Słyszałem na mieście ,że PiS już ma ułożony scenariusz referendalny . Podobno Elbląg będzie na ustach całej Polski za sprawą TV . Ktoś bliżej poinformowany może więcej zdradzić w tym temacie .
09.05.2022, 22:14 Do Ciekawski: Nie kocham PiS, ale poprę ich, bo może tak dojdziemy do normalności, będę miał swojego kandydata, nie z elbląskiego "kręgu" swojaków
10.05.2022, 08:16 poldek: A czemu tak późno ???
10.05.2022, 13:00 stefan: Tylko Leonard albo inny PISIOR . Tylko oni nas "uratują"
10.05.2022, 13:14 Elblążanka: Pojdę zaglosuje ;)
10.05.2022, 13:28 ZAKANALAK: Co Pisiora chcecie Ciemnogrody.????
10.05.2022, 19:02 demokrata : Referendum to jedno ze świąt demokracji. Powinno się z tego korzystać cęsto. Jestem na tak
10.05.2022, 22:08 mieszkanka: Chcecie referendum a czy w naszym mieście jest jakiś konkretny kandydat na naszego włodarza bo ja nie widzę .Ponoć Traks jest chętny ale ja bym mu naszego miasta nie powierzyła .Wiec najpierw trzeba miec mocnego kandydata ?
11.05.2022, 06:18 Spokojną wasza rozczochrana : Nie dojdzie do referendum, to pokazuje tylko nastroje spoleczne i tyle, lub aż tyle ! Nowaczyka zgubila arogancja , zadufanie oraz jego towarzystwo !
11.05.2022, 13:10 tak na koniec: Oczywiście żadnego referendum nie będzie. Ale popatrzmy na wynik który jest oceną prezydenta i rady. Ten 1% nie był przypadkim. A ocena dla RM no cóz sami widzicie.
11.05.2022, 13:26 Kizi: AROGANCJA władzy w Elblągu poraża.
11.05.2022, 16:50 Jezus : Pożyjemy zobaczymy jak będzie z tym Referendum ,ale osoba mało wie co się dzieje w mieście .
11.05.2022, 17:16 BEZ ŚCIEM proszę: Już raz mieliśmy referendum. Po nim kompletny zastój. Komisarz z Olsztyna, który tylko pilnował aby ludzie w Urzędzie Miasta przychodzili do pracy. Wróblewski nie jest być może wyśnionym prezydentem miasta ale swoje robi. A żadnego lepszego tutaj nie ma. O zmianie niech zdecydują wybory a nie zadymy w rodzaju referendum.
12.05.2022, 06:24 Sukces lub klapa : Dla kazdego kandydata na fotel najwazniejsze zasady to otaczac się ludzmi ktorzy podnoszą jego prestiż i instytucji ,bo to droga do sukcesu !
12.05.2022, 06:45 Do -bez ściemy proszę : Z Twojego rozumowania wynika jak ktoś jest kapitanem okrętu i ten kapitan doprowadza świadomie lub nie do tego iż okręt tonie to wszyscy pasażerowie łącznie z załogą muszą grzecznie czekać i nie wolno odebrać sterów . Wybory maja to do siebie że wyborca może się pomylić i referendum jest w pewnym sensie naprawieniem pomyłki
12.05.2022, 09:41 BODZIO: Pisiory WILKA już nie ma.
12.05.2022, 10:28 JUREK51: LUDZIE opamiętajcie się do wyborów zostało niewiele i czas niepewny, miasto nie za bogate, szkoda kasy. Wybierzcie właściwie, aby po 2 latach nie marudzić i biadolić jak zwykle, większość tylko to potrafi.
12.05.2022, 12:07 wyborca PO: Referendum? Jestem na tak. Z chęcią pójdę i odwołam obecnie rządzącą ekipę. Zrobiłam błąd głosując na obecnie rządzących ale tak nam kazał głosować nasz mentor Jurij motorówka oraz Nissan. Mówili że to są ich ludzie. Niestety po raz kolejny pudło.
12.05.2022, 20:46 Jezus : Jurij motorówka Ha ha ha ha wpisze go tak w telefonie
12.05.2022, 21:04 Cóż : Gratulacje!


Inne artykuły:

Majowe rocznice - 8 i 9 maja
Majowe rocznice - 8 i 9 maja (1)
Oferty pracy dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy.
Oferty pracy dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy.
Za nami Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka
Za nami Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka
36-letni elblążanin ma teraz 3 miesiące przerwy w jeżdżeniu motocyklem
36-letni elblążanin ma teraz 3 miesiące przerwy w jeżdżeniu motocyklem (4)
Wieża widokowa czeka na gości
Wieża widokowa czeka na gości (2)
Krynica Morska bez burmistrza? Jest prawomocny wyrok dla włodarza miasta
Krynica Morska bez burmistrza? Jest prawomocny wyrok dla włodarza miasta (7)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.