Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
07.05.2022 14:00

Elblążanka potrzebuje pomocy! Śmiertelny guz w główce 7-letniej Lilianki


Elblążanka potrzebuje pomocy! Śmiertelny guz w główce 7-letniej Lilianki


PILNE! Lilianka walczy z nowotworem złośliwym pnia mózgu. Jedyna nadzieja to leczenie w klinice w Szwajcarii! Lilianka jako drugie dziecko z Polski rozpoczęła innowacyjną terapię w Zurychu, która ma dać jej szansę na pokonanie guza mózgu, którego nie pokonało jeszcze żadne dziecko - wielopostaciowego glejaka pnia mózgu. To szansa jedyna na milion. I szansa, które kosztuje ponad milion złotych.

 

 

Niewinny ból głowy, od którego wszystko się zaczęło. Początkowo kojony w czułych objęciach mamy, chwilę później łagodzony lekami przeciwbólowymi. W momencie, gdy dolegliwości nie mijały, wręcz przeciwnie pojawiały się kolejne, nie czekaliśmy i udaliśmy się na wizytę u lekarza. Podejrzenie choroby, skierowanie do szpitala, początkowo nic nie wskazywało na nadchodzącą tragedię. Szykowaliśmy się do wyjścia ze szpitala, gdy spadła na nas lawina potwornych wiadomości. Diagnoza: rozlany guz pnia mózgu o wymiarach 4x4 cm. Guz całkowicie nieoperowalny. Rokowania: kilka miesięcy życia. Szanse na przeżycie: 0. 

 

Rodzicom udało się opłacić pierwsze pół roku terapii. Niestety, całe leczenie powinno potrwać dwa lata. Żeby dziewczynka mogła kontynuować terapię, musimy jak najszybciej zebrać pozostałą kwotę. W Polsce Lilianka została poddana operacji zniwelowania ucisku wewnątrzczaszkowego, biopsji (z badaniem histopatologicznym tkanek guza w Niemczech). Następnie wzorowo przeszła cykl radioterapii w Warszawie. Leczenie w Zurychu rozpoczęliśmy 04.04.2022r., zaś 2 dawkę leków Lilianka otrzymała 26.04.2022r.

 

Szukając pomocy po całym świecie, przechodząc szereg badan, jako 2 dziecko z Polski Lilianka została zakwalifikowana do trialu PNOC007 w Universitäts-Kinderspital Zürich w Szwajcarii, gdzie wraz ze szpitalem w San Francisco prowadzone są innowacyjne badania i wdrażane są najnowocześniejsze leki na świecie.

 

Próbujemy ratować życie naszej jedynej, najukochańszej córeczki Lilianki. W dniu 03.04.2022 pierwszy raz przylecieliśmy do Szwajcarii na badania i pierwsze podanie leków. Pierwsza wizyta trwała tydzień. Następnie co 3 tygodnie przez 2 lata musimy stawiać sie w Szwajcarii na kontynuację leczenia i podawanie leków. Leczenie – immunoterapię,

 

Lila będzie otrzymywać podskórnie iniekcje syntetycznego peptydu H3. 3K27 oraz iniekcje poly - ICLC. Ostatnim elementem będzie podanie dożylnie leku Nivolumab. Leczenie zaplanowane jest na 96 miesięcy. Co 3 tygodnie musimy meldować się w Szwajcarii na kilka dni na podanie leków. Szczepionki mają za zadanie pokonać barierę, tarczę guza a Nivolumab doprowadzić do zmniejszenia guza, wstrzymania rozrostu lub jego obumarcia."

 

W Polsce nikt nie daje nam nadziei. W Szwajcarii przynajmniej nikt nam tej nadziei nie odbiera, a próbuje uratować naszą córeczkę najnowocześniejszymi lekami. Walczymy o uśmiech i radość życia naszej 7-letniej córeczki Lilianki!

 

WESPRZYJ

 

siepomaga.pl

 

 


Artykuły powiązane

:

36-letni elblążanin ma teraz 3 miesiące przerwy w jeżdżeniu motocyklem
36-letni elblążanin ma teraz 3 miesiące przerwy w jeżdżeniu motocyklem (4)
Elblążanie pomagają uchodźcom od początku wojny. Kiedy sami doczekają się wsparcia?
Elblążanie pomagają od początku wojny. Kiedy sami doczekają się wsparcia? (16)

Komentarze (1):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
07.05.2022, 19:35 Kasia: Kochana Nasza Wojowniczka! Walczymy z Tobą maleńka!


Inne artykuły:

Duża inwestycja przy ul. Okólnik. Co tam powstaje?
Duża inwestycja przy ul. Okólnik. Co tam powstaje? (6)
Zrób to sam! O samodzielnych remontach we własnym mieszkaniu
Zrób to sam! O samodzielnych remontach we własnym mieszkaniu
Od 25 lat wspierają w walce z rakiem piersi. O Elbląskim Stowarzyszeniu Amazonek rozmawiamy z Danutą Tchorowską
Elbląskie amazonki od 25 lat wspierają kobiety w walce z rakiem piersi
Kierujący z ciężką nogą na gazie
Kierujący z ciężką nogą na gazie (1)
W morzu możliwości ciężej trafić na złotą rybkę. O kremach dla kobiet w ciąży słów kilka
W morzu możliwości ciężej trafić na złotą rybkę. O kremach dla kobiet w ciąży sł
Za nami elbląskie obchody 30-lecia PSP. „Zawód, których wybraliśmy to rodzaj misji”
Za nami elbląskie obchody 30-lecia PSP. „Zawód, których wybraliśmy to rodzaj mis
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.