Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
07.05.2022 07:00

Za nami elbląskie obchody 30-lecia PSP. „Zawód, których wybraliśmy to rodzaj misji”


Za nami elbląskie obchody 30-lecia PSP. „Zawód, których wybraliśmy to rodzaj misji”


Jubileusz 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej obchodzili wczoraj (6.05.) elbląscy strażacy. Dwa dni po Międzynarodowym Dniu Strażaka w Centrum Spotkań Europejskich Światowid odbył się finisaż wystawy, a na Placu Jagiellończyka festyn strażacki (zdjęcia z festynu TUTAJ).


Wystawa zdjęć z okazji 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej można było zobaczyć w CSE Światowid od 1 kwietnia. - Minęło 30 lat od uchwalenia przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej uchwały umożliwiającej powołanie do życia profesjonalnej formacji  jaką jest Państwowa Straż Pożarna - mówił podczas wczorajszego finisażu mł. bryg. Łukasz Kochan, komendant PSP w Elblągu.

 

Te 30 lat, które dzieli nas od momentu powołania (PSP – przyp. red.) było czasem wytężonej pracy, ale także czasem dynamicznego rozwoju naszej formacji. Polscy strażacy są dziś uznawanymi na całym świecie specjalistami z dziedziny ratownictwa, co potwierdza mnogość misji ratowniczych i humanitarnych, w których bierzemy udział

 

– podkreślił Łukasz Kochan.Komendant PSP w Elblągu zaznaczył, że zawód strażaka ma wielowiekową tradycję i cieszy się szacunkiem. - Jest przy tym trudny i wymaga szczególnie wysokich kwalifikacji oraz odpowiedniego stanu zdrowia – stwierdził Łukasz Kochan.

 

Zawód, których wybraliśmy to rodzaj misji, prawdziwe, życiowe powołanie. Służba wymaga od nas strażaków specjalnych predyspozycji fizycznych, ale także i psychicznych. Także fachowej wiedzy, którą wciąż pogłębiamy. Powiem to z przekonaniem – tylko wartościowi strażacy pod względem  moralnym, intelektualnym i fachowym mogą wywierać we wszystkich przejawach życia i działalności naszej służby dodatni wpływ na dalsze kształtowanie się naszej formacji

 

– mówił Łukasz Kochan.


Tak, jak zapowiadano wystawa prezentowała wydarzenia i ludzi, którzy tworzyli Państwową Straż Pożarną w Elblągu przez ostatnie trzydzieści lat. - Ostatnie lata to również czas, w którym swoje miejsce w ramach regulacji prawnych znalazła Ochotnicza Straż Pożarna, organizacja społeczna na bazie, której powstała wcześniej Zawodowa Straż Pożarna, a w dzisiejszych realiach Państwowa Straż Pożarna. Prezentowana wystawa przestawia naszą wspólną służbę – strażaków PSP w Elblągu i ochotników – stwierdził komendant PSP w Elblągu.
 

Łukasz Kochan podziękował przybyłym na uroczystość gościom za wspieranie PSP w Elblągu. - W sposób symboliczny chcielibyśmy Państwu podziękować pamiątkami z wydarzenia 30-lecia PSP – dodał Łukasz Kochan.


Po wręczeniu statuetek nadszedł czas na życzenia i gratulację. A ich nie brakowało.

 

W odbiorze społecznym działalność straży pożarnej oceniana jest najwyżej ze wszystkich służb, a na prezentowanych dzisiaj zdjęciach dokładnie widać, dlaczego

 

- napisał Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego w liście, który odczytał Edward Pietrulewicz dyrektor elbląskiego biura Urzędu Marszałkowskiego.

 

KJ

Artykuły powiązane

:

Łoś wrócił do lasu - zobacz zdjęcia i film
Łoś wrócił do lasu - zobacz zdjęcia i film
Łoś biegał po dachu CH Ogrody!
Łoś biegał po dachu CH Ogrody! (13)
Pożar budynku jednorodzinnego przy ul. Komeńskiego - zobacz zdjęcia
Pożar budynku jednorodzinnego przy ul. Komeńskiego - zobacz zdjęcia (11)
Traugutta: Pożar samochodu. Kierowcy udało się w porę uciec
Traugutta: Pożar samochodu. Kierowcy udało się w porę uciec (8)

Komentarze (0):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:


Inne artykuły:

W morzu możliwości ciężej trafić na złotą rybkę. O kremach dla kobiet w ciąży słów kilka
W morzu możliwości ciężej trafić na złotą rybkę. O kremach dla kobiet w ciąży sł
Kierujący z ciężką nogą na gazie
Kierujący z ciężką nogą na gazie (1)
Elblążanka potrzebuje pomocy! Śmiertelny guz w główce 7-letniej Lilianki
Elblążanka potrzebuje pomocy! Śmiertelny guz w główce 7-letniej Lilianki (1)
Umowa na Tor Wodny podpisana! "Parametry toru wodnego mają wpłynąć na wzrost przeładunków w Porcie Elbląg"
Umowa na Tor Wodny podpisana!  (6)
Podejrzani o sprzedaż środków odurzających zatrzymani przez policjantów. Zobacz zdjecia i film
Podejrzani o sprzedaż środków odurzających zatrzymani przez policjantów - film (5)
Strażacy świętowali wspólnie z mieszkańcami. Na piknik przyszły tłumy - zobacz zdjęcia
Strażacy świętowali wspólnie z mieszkańcami. Na piknik przyszły tłumy (zdjęcia) (5)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.