Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
10.05.2022 11:00

"1047 dla Pawełka” - charytatywny spływ kajakowy weteranów


"1047 dla Pawełka” - charytatywny spływ kajakowy weteranów


„1047 dla Pawełka” to przedsięwzięcie, które ma zwrócić uwagę na zorganizowanie pomocy dla Pawełka Mackuna – syna żołnierza.


Zainicjowana przez Damiana „Ligo” Ligockiego Akcja „1047dla…” organizowana przez Fundację SPRZYMIERZENI z GROM jest inicjatywą grupy weteranów i ich przyjaciół, zakładająca pokonanie pieszo, na rowerze i w kajakach całej długości Wisły (1047 km) w szczytnym celu, by podziękować weteranom za ich służbę oraz pomóc tym, którzy z różnych przyczyn znaleźli się w trudnej sytuacji. W 2019 roku wydarzenie było dedykowane Mariuszowi „Tasiorowi” Tkaczykowi, żołnierzowi 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, w 2020 roku weteranowi 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, a w 2021 roku Arkowi Urbańskiemu – synowi weterana, który służył w Iraku i Libanie, dla których zbierano środki na leczenie.


W 2022 roku akcja organizowana jest dla Pawełka Mackuna. Pawełek to uśmiechnięty i pogodny jedenastolatek. Niestety jego szanse na normalne życie pokrzyżowały współistniejące choroby. Rodzice robią wszystko, aby wyrównać szanse na normalne dzieciństwo i życie. Pawełek przeszedł ostatnio kosztowną operację w Paley European Institute. Wciąż potrzebne są znaczne środki na leczenie pooperacyjne i rehabilitację. Głównym celem operacji było wydłużenie nogi o prawie 7 cm, aby zapobiec dolegliwościom ortopedycznym, neurologicznym i skrzywieniu kręgosłupa. Rodzice Pawełka nie są w stanie sami udźwignąć wszystkich kosztów. Ich marzeniem jest wyrównać szanse synowi i postawić go na dwie RÓWNE nogi.


Kiedy Pawełek miał sześć miesięcy, wskutek wystąpienia objawów neurologicznych i skórnych został poddany diagnozie w kierunku choroby Recklinghausena(nerwiakowłókniakowatość). Oprócz objawów skórnych pojawiły się inne schorzenia, między innymi to, że Pawełek widzi tylko na jedno oko. Dodatkowo w rdzeniu kręgowym widoczne są powiększające się nerwiakowłókniaki, które mogą doprowadzić w przyszłości do skrzywień kręgosłupa. Kolejna diagnoza to zespół NOONAN, którego efektem jest nierówny wzrost kości. Stąd ciągle powiększająca się różnica w długości nóg. Konsekwencją tych chorób jest to, że w chwili obecnej lewa noga jest znacząco krótsza i nie rośnie. Różnica pomiędzy nóżkami cały czas się powiększa. Ma to wpływ na postawę ciała, sprawność fizyczną, w tym chodzenie i bieganie.


Występują bóle mięśni i stawów. Mimo że Pawełka obciążają choroby genetyczne i związane z tym dolegliwości, jest dzieckiem, które każdego dnia walczy o swoją sprawność i sukces w życiu. Należy do drużyny piłkarskiej o nazwie Futbolowa Banda - https://www.facebook.com/FutbolowaBanda/ zrzeszającej i aktywizującej dzieci i osoby z niepełnosprawnością ruchową i nie tylko. Czuje się tam w pełni akceptowany, co podwyższa jego samoocenę i wiarę we własne możliwości. Trenuje judo w Uczniowskim Klubie Judo 82 - https://www.facebook.com/search/top?q=uczniowski%20klub%20judo%2082. Tego rodzaju zajęcia to wspaniała rehabilitacja dla naszego podopiecznego. Fundacja SPRZYMIERZENI z GROM prowadzi zbiórkę na leczenie i rehabilitację Pawełka. Pomoc można kierować również bezpośrednio na konto fundacji: Fundacja SPRZYMIERZENI z GROM ul. Świętokrzyska 32 lok. 1U-95 Warszawa 00- 116 Santander Bank Polska: 72 1090 0088 0000 0001 4308 7205. W tytule: PAWEŁ MACKUN NR 056.

https://www.facebook.com/FundacjaSprzymierzeni/
https://fundacja-sprzymierzeni.pl/
https://www.facebook.com/1047dla/
https://1047dla.pl/ #fundacja_sprzymierzeni_z_grom

SPRZYMIERZ SIĘ Z NAMI W WALCE O POMOC!

PIESZO, NA ROWERZE I W KAJAKU – IV EDYCJA ”1047DLA…” Całość trasy objętej akcją podzielono na 3 etapy. Pierwsze dwa odbędą się 29 kwietnia br. Uczestnicy akcji zaczną marszobiegiem z Baraniej Góry, źródłem do punktu, w którym swój bieg zaczyna Wisła. Tam przesiądą się na rowery i brzegiem Wisły przejadą około 50 km do miejscowości Zabrzeg, z której to 30 kwietnia rozpoczną spływ do Bałtyku. W tym roku poprzeczka została podniesiona i dystans spływu zaplanowany jest nie jak do tej pory na piętnaście dni, ale na dziesięć. Całą trasę kajakarzy będzie asekurowała łódź motorowa „Stary Kaszub”.


9 maja ekipa płynących dotrze do morza w Gdańsku Świbno, a 10 maja pokona odcinek do Gdańska Górki Zachodnie. Oficjalnie zostanie zakończony spływ będzie miało miejsce w Olivia Centre przy al. Grunwaldzkiej 472C w Gdańsku o godz. 17:00 na 32 piętrze wieżowca.

Trasa objęta akcją:
1. Marszobieg z Baraniej Góry – 29 kwietnia br.
2. Przejazd rowerem do Zabrzegu – 29 kwietnia br.
3. Spływ kajakowy Zabrzeg - Gdańsk – start 30 kwietnia br.

Osoby do kontaktu:
Grzegorz Wydrowski – Prezes Zarządu Fundacji SPRZYMIERZENI z GROM, tel. 531 340 962,
e-mail: g.wydrowski@fundacja-sprzymierzeni.pl
Agnieszka Robakowska – Wiceprezes Zarządu Fundacji SPRZYMIERZENI z GROM, tel. 782 280 893, e-mail: a.robakowska@fundacja-sprzymierzeni.pl
Damian Ligocki – tel. 883 732 305, e-mali: d.ligocki@1047dla.pl SPRZYMIERZ SIĘ Z NAMI W WALCE O POMOC!
 


Artykuły powiązane

:

Od 25 lat wspierają w walce z rakiem piersi. O Elbląskim Stowarzyszeniu Amazonek rozmawiamy z Danutą Tchorowską
Elbląskie amazonki od 25 lat wspierają kobiety w walce z rakiem piersi
Elblążanka potrzebuje pomocy! Śmiertelny guz w główce 7-letniej Lilianki
Elblążanka potrzebuje pomocy! Śmiertelny guz w główce 7-letniej Lilianki (1)

Komentarze (0):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:


Inne artykuły:

Za nami 77. rocznica wyzwolenia Obozu Koncentracyjnego Stutthof (Podobóz w Elblągu)
77. roznica wyzwolenia Obozu Koncentracyjnego Stutthof (Podobóz w Elblągu) (11)
Premiera specjalnie dla Dzieci!
Premiera specjalnie dla Dzieci!
Noc Muzeów w morskich klimatach
Noc Muzeów w morskich klimatach
Ratusz zaoszczędzi. EPGK operatorem mostów zwodzonych
Ratusz zaoszczędzi. EPGK operatorem mostów zwodzonych (5)
Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne 2022
Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne 2022
"Kryzys powołanych". W Olsztynie święceń kapłańskich nie będzie po raz pierwszy od 72 lat, a w Elblągu?
W Olsztynie święceń nie będzie po raz pierwszy od 72 lat, a w Elblągu? (15)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.