Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
10.05.2022 12:00

Za nami 77. rocznica wyzwolenia Obozu Koncentracyjnego Stutthof (Podobóz w Elblągu)


Za nami 77. rocznica wyzwolenia Obozu Koncentracyjnego Stutthof (Podobóz w Elblągu)


Dziś pod pomnikiem przy ul. Lotniczej, upamiętniającym Podobóz w Elblągu, odbyły się obchody 77. rocznicy wyzwolenia Obozu Koncentracyjnego Stutthof.


Hołd więźniom obozowym oddali m.in. przedstawiciele władz miasta z Michał Missan - Wiceprezydent Miasta Elbląg i Antoni Czyżyk RM Elbląg przewodniczącym Rada Miejska w Elblągu na czele, wojsko stacjonujące w Miasto Elbląg, delegacje służb mundurowych, kombatanci oraz młodzież szkolna.
 

Urząd Miejski w Elblągu

 

 

 

 

Galeria zdjęć: 77. Rocznica wyzwolenia Obozu Koncentracyjnego Stutthof (Podobóz w Elblągu)
Artykuły powiązane

:

Elbląg: Tym razem bez maseczek i limitu wiernych. Rozpoczął się sezon pierwszych komunii
Tym razem bez maseczek i limitu wiernych. Rozpoczął się sezon pierwszych komunii (4)
Za nami elbląskie obchody 77 rocznicy zakończenia II wojny światowej
Za nami elbląskie obchody 77 rocznicy zakończenia II wojny światowej (6)

Komentarze (11):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
10.05.2022, 12:56 reguła: Znowu ci sami i tłumy mieszkańców. Jest postęp wobec wczorajszego - dzisiaj "com miał czytać, powiedziałem". Można. Dziwne obchody, bo ten obóz wyzwolili ci sami Rosjanie,których nie należy czcić w Elblągu. No, ale okazja do pokazania się kusi. Nie mieliście odwagi i honoru uczcić poległych za to byście mogli paradować w tym mieście, ale macie na tyle hipokryzji by czcić wyzwolenie przez tego samego, nielubianego politycznie, wyzwoliciela, bo jest okazja do pokazania się. Czerepak robi minę jak łoś na rykowisku, a i ubrał się jak na działkę.
10.05.2022, 13:16 rozjaśnienie: Czyli w kolejnych "wyborach" pozostaje PO i czerepak do parlamentu. Wróblewski i Nowak zostali poinformowani , że są na trybunach. Ale funkcję v-ce mogą dosta nich Michałka lub Antka.
10.05.2022, 13:21 Bracki grób żołnierski.: Od lat przy tych rocznicach są powtarzane te same teksty tak upowszechnione przez skrajną prawicę, że Armia Czerwona to bandyci. Zapomina się o poległych, a artykułuje się każdy negatywny fakt, który zresztą jest obecny na każdej wojnie i w każdej armii. Oto w dniu wczorajszym jakaś "nawiedzona baba", przepraszam kobiety za ten epitet, ale ona wam przyniosła wstyd, oblała czerwoną farbą Ambasadora Rosji, który czcił jego poległych rodaków. Ta kobieta, gdyby dokonała taki sam czyn w końcu sierpnia 1939 roku na osobie polityka III Rzeszy to Adolf Hitler nie musiałby wymyślać ataku na Radiostację w Gliwicach, bo miałby rzeczywisty powód do usprawiedliwienia wywołania wojny. Teraz chuligański wyczyn tej kobiety, zamiast ukarania zgodnie z prawem, będzie nagłaśniany jak przykład patriotyzmu i cywilnej odwagi. A to zdarzenie zaszło nie w tym miejscu i nie w tych okolicznościach. Ot po prostu taka polska głupota, w stylu ja mam powód i nie interesuje mnie nawet chrześcijańska zasada szacunku wobec zmarłych, a w tym przypadku poległych nie z własnej winy. No cóż to jest Polska właśnie, gdzie Kiepscy i Badziewiakowie są bohaterami.
10.05.2022, 13:29 Yha: @regula- czytaj że zrozumieniem. "Hołd więźniom obozowym" nie tzw wyzwolicielem którzy natychmiast po wyzwoleniu zapelniali je innymi więźniami. Czyt Oswiecim
10.05.2022, 13:35 yha: @bracki- że poszukasz, przeczytasz nie wierzę. Włącz choć tvn i zobacz. Ukrainka go farba oblała.. Pewnie ze powinni ja ukarać. Myślę że mandat 50 zł byłby zwuenczeniem szacunku wobec dokładnie tego ambasadora który jest dumny ze swego prezydenta a jak mówi a Buczą to fejk..
10.05.2022, 16:18 rozwolnienie: ~Yha - hołd więźniom oddaje się w całym okresie istnienia obozu i każdego dnia po wyzwoleniu. 10 maja obchodzony jest dzień wyzwolenia obozu. Uleganie retoryce Ukraińców, lub będąc Ukraińcem tworzenie relatywnej dla nich historii, to zwykłe pętactwo. Kupa nie jest papu. Nawet w skrajnych emocjonalnie sytuacjach warto zachować przyzwoitość, bo emocje opadną a świństwo zostanie. Wkrótce dowiemy się, że polskie niemowlaki i kobiety na Wołyniu zagrażały populacji Ukraińców mordując ich masowo i stąd banderyzm broniący ukra. Swoją drogą , współcześni Ukraińcy depczą pamięć o swoich rodakach w Armii Czerwonej na berlińskim szlaku. taka to nacja - geszefcik. Ukraińcy leżą na Agrikola i wyzwalali Stutthof.
11.05.2022, 00:37 Yha: @rozwolnienie-sam Twój nick pisząc go dostaje. Ale owsze czemu nie.. Możesz czcić, hołd oddawać każdego dnia, choć nie wierzę że choćby pamietasz... Tu jednak uroczystość zorganizowano by oddać "hołd ofiarom obozu" bez podtekstów. Swój szowinizm z mlekiem matki Rosjanki wyssałeś jak rozumiem? Mieszać wiezniow Stutthoff i Wołyń? Możesz jakikolwiek związek wykazać? Zmień pieluchę.. Odetchnij głęboko. Luźno poślady..
11.05.2022, 08:58 kij: Zdjęcie nr 6, pan idący obok dyrektora biura marszałkowskiego nie wie w jaki sposób trzymać wiązankę? Żal ...
11.05.2022, 09:14 zbrodnia i fałsz: ~Yha - Maryjuszku, jednak bierz te tabletki, albo jedź do braci stepowych. Pogorszenie widać, słychać, czuć okropnie. Oczywiście, wg ciebie Wołynianie odbywali ukraińskie turnusy oll inclusiv. Genetyki stepowej i psiego charakteru nie zmienisz.
11.05.2022, 15:08 żenada: Jednym z negatywnych skutków dziwnej wojny ukraińskiej jest wysyp użytecznych idiotów gotowych tarzać się w ukraińskim whyno byle płynąc na fali fetoru. To dotyczy nie tylko "polskich" Ukraińców ale też wielu "patriotycznych" Polaków podążających z falą zapachu bąka szefa. Relatywizm tego Yha jest przykładem na to, że chcący być w nurcie zrobi każde świństwo a zaczyna od relatywizowania historii i ustalanie jej pod potrzeby rodaków znad Dniepru. Wojna jest naturalnym złem, ale służenie za ochłap lub poklepanie, to świństwo narodowe, bo i wojnę można prowadzić honorowo z obu stron. Yha - będziesz wymarzonym atamanem w miejsce Azowa. Poczytajcie jakie problemy z Ukraińcami ma Zachód, a u nas braterska, przyjacielska cisza.
12.05.2022, 08:04 Zenua: @zenada- przeczytałaś artykuł który komentujesz? Wydaje się że tylko komentarze a i to lektura tak Cię pochłonęła że nic nie zrozumiałaś?


Inne artykuły:

Premiera specjalnie dla Dzieci!
Premiera specjalnie dla Dzieci!
Noc Muzeów w morskich klimatach
Noc Muzeów w morskich klimatach
Zatrzymali podejrzanego o kradzieże m.in. w drogeriach CH Ogrody
Zatrzymali podejrzanego o kradzieże w drogeriach (3)
"1047 dla Pawełka” - charytatywny spływ kajakowy weteranów
"1047 dla Pawełka” - charytatywny spływ kajakowy weteranów
Ratusz zaoszczędzi. EPGK operatorem mostów zwodzonych
Ratusz zaoszczędzi. EPGK operatorem mostów zwodzonych (5)
Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne 2022
Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne 2022
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.