Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
12.05.2022 16:00

Dofinansowanie do in vitro.  Zapisy trwają, liczy się kolejność zgłoszeń


Dofinansowanie do in vitro.  Zapisy trwają, liczy się kolejność zgłoszeń


Dofinansowanie procedury in vitro dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. W ubiegłym roku z podobnego wsparcia skorzystało 45 par, w tym 8 z Elbląga. Tym razem samorząd przeznaczył na ten cel 350 tys. zł, to starczy na 70 procedur zapłodnienia pozaustrojowego.

 

Zapisy do samorządowego programu dofinansowania do in vitro dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego potrwają do 17 maja. Liczba miejsc jest ograniczona, a o tym, kto się zakwalifikuje, przesądzi kolejność zgłoszeń. Pary, starające się o finansowe wsparcie, muszą jednak spełniać kilka kryteriów. M.in. określone ustawą o leczeniu niepłodności z dnia 25 czerwca 2015 roku warunki podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, lub przystąpienia do procedury dawstwa zarodka, a wiek kobiety powinien mieścić się w przedziale 20–42 lata według rocznika urodzenia. 

 

Co więcej, pary muszą zostać zakwalifikowane do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez realizatora programu zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii. Niezbędne jest także wyrażenie zgody przez pacjentów na samodzielne pokrycie kosztów przechowywania zamrożonych zarodków oraz ich ewentualnych kriotransferów, a także na ewentualne pokrycie kosztów kriokonserwacji oocytów.

 

Program dofinansowań in vitro dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego będzie realizowany do 15 grudnia tego roku. 

 

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego przeznaczył na ten cel 350 tys. zł, dzięki czemu możliwe jest dofinansowanie około 70 procedur in vitro - w wysokości do 5 tys. złotych w przypadku procedury zapładniania partnerskiego i innego niż partnerskie oraz do 2,5 tys. złotych w przypadku procedury adopcji zarodka

 

- informuje Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

Samorząd wybrał pięciu realizatorów programu. Wśród nich są ośrodki z Warszawy, Białymstoku, Sopotu i Gdyni. (Ich pełną listę, wraz ze szczegółowymi informacjami o programie znajdziemy TUTAJ). - Przy wyborze realizatora kierowano się przede wszystkim całkowitym kosztem podstawowej procedury in vitro, kwotą dopłaty wnoszonej przez parę oraz procentowym udziałem dopłaty wnoszonej przez parę w całkowitym koszcie procedury - dodają urzędnicy.

 

To druga edycja programu dofinansowań do in vitro dla mieszkańcow warmińsko-mazurskiego. W poprzedniej ze wsparcia finansowego skorzystały również pary z Elbląga i powiatu elbląskiego. 

 

Program Polityki Zdrowotnej w zakresie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego na 2021 rok realizowany był od 10 maja 2021 do 31 grudnia 2021 r. Na realizację Programu Samorząd Województwa przeznaczył kwotę 210 tys. zł i założono  wsparcie w wysokości 5 000 złotych dla 42 par. Ostatecznie z dofinansowania skorzystało 45 par z terenu naszego województwa, z czego 8 par z Elbląga i 8 par z powiatu elbląskiego. Dofinansowanie dla par z Elbląga i powiatu elbląskiego wyniosło ok. 80 tys. zł

 

- informuje Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

NJ

Artykuły powiązane

:

Pediatria w szpitalu miejskim zamknięta. Co z planem połączenia oddziałów?
Pediatria w szpitalu miejskim zamknięta. Co z planem połączenia oddziałów? (9)
W Krynicy Morskiej trwa bezkrólewie. "W tej chwili nikt nie pełni stanowiska burmistrza"
Krynica Morska. "W tej chwili nikt nie pełni stanowiska burmistrza" (4)

Komentarze (6):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
12.05.2022, 16:36 Szto: W końcu na ratunek ruszył Olsztyn. Jak żona pisała projekt o dofinansowanie z budżetu obywatelskiego do on vitro z Miasta to włodarze olali. Pruszak odpisał wtedy że to nie jest inwestowanie w miasto. Choć mieliśmy zebrane wszystkie wymagane podpisy ale nawet nie raczyli dać tego do głosowania. Dodam że próbowaliśmy to robić aż 3 razy a za 4 już się poddaliśmy.
12.05.2022, 16:37 Szto: W końcu na ratunek ruszył Olsztyn. Jak żona pisała projekt o dofinansowanie z budżetu obywatelskiego do on vitro z Miasta to włodarze olali. Pruszak odpisał wtedy że to nie jest inwestowanie w miasto. Choć mieliśmy zebrane wszystkie wymagane podpisy ale nawet nie raczyli dać tego do głosowania. Dodam że próbowaliśmy to robić aż 3 razy a za 4 już się poddaliśmy.
12.05.2022, 16:54 Alleluja i od tyłu: Zaraz kieckowy elbląski klecha zwany biskupem sie odezwie i powie , ze to grzech.
12.05.2022, 22:47 straszne: a to nie grzech? bozia nie chce dać dzidziusia nie wypada się sprzeciwiać Diabelski pomysł
13.05.2022, 08:11 Ploterek: ~ Szto No i miał rację. Finansowanie in vitro z budżetu obywatelskiego to nie zadanie mające służyć mieszkańcom, tylko wybranej grupie osób, która go potrzebuje. Taki program jest jak najbardziej potrzebny, ale w innej formie finansowania
13.05.2022, 08:29 mis: do SZTO przeciez wiadomo nie od dzisiaj dlaczego tak sie dzieje wrobel i cala ta banda nieudacznikow boi sie jak ognia kieckowych bo zaraz podniesie sie krzyk ze grzech bo oni to uzgodnili z niebem i ich ma byc na wierzchu wiadomo kto rzadzi w tym ciemnogrodzie


Inne artykuły:

Tajemnicze zachowanie mężczyzny – dlaczego uszkodził szlaban? (film)
Tajemnicze zachowanie mężczyzny – dlaczego uszkodził szlaban? (film) (6)
Prezydent zapowiadał powstanie do wakacji 3 basenów przy Moniuszki. Nie ma na to szans?
Prezydent zapowiadał powstanie do wakacji 3 basenów. Nie ma na to szans? (27)
Elbląg: Nie ma chętnych na budowę miasteczka rowerowego
Elbląg: Nie ma chętnych na budowę miasteczka rowerowego (6)
Niebezpieczna kąpiel przy wodospadach w Parku Dolinka - zobacz zdjęcia
Niebezpieczna kąpiel przy wodospadach w Parku Dolinka - zobacz zdjęcia (20)
Niebawem Festiwal Folkloru „Bursztynowe korale”. Wstęp wolny
Niebawem Festiwal Folkloru „Bursztynowe korale”. Wstęp wolny
Są kolejni kandydaci do służby w MOSG
Są kolejni kandydaci do służby w MOSG
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.