Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
11.05.2022 16:00

Pediatria w szpitalu miejskim zamknięta. Co z planem połączenia oddziałów?


Pediatria w szpitalu miejskim zamknięta. Co z planem połączenia oddziałów?


Oddział pediatryczny szpitala miejskiego został tymczasowo zamknięty. Powodem jest brak lekarzy. Co z planem połączenia tego oddziału z pediatrią funkcjonującą w szpitalu przy ul. Królewieckiej?

 

 

Z początkiem lutego oddział pediatryczny Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II został zamknięty. Tymczasowo, bo zawieszenie działalności ma potrwać do 31 lipca.

 

Powodem zaprzestania działalności jest brak lekarzy. Obecnie poszukujemy do pracy dwóch, a jeszcze lepiej trzech specjalistów. Oddział ma zostać ponownie uruchomiony w sierpniu

 

- mówi Małgorzata Adamowicz, rzecznik prasowy szpitala miejskiego w Elblągu. 

 

Oddział pediatryczny jest jednym z kilku oddziałów szpitala miejskiego, które do końca tego roku mają zostać zmodernizowane. Obecnie liczy 17 miejsc. - Po zakończeniu prac powiększy się o co najmniej drugie tyle łóżek - dodaje rzeczniczka. 

 

Docelowo pediatria w szpitalu miejskim miałaby być też jedynym takim oddziałem w Elblągu. Ile dziś zostało z tych planów? Na pewno zostały one przesunięte w czasie. W tym roku najpewniej do połączenia jeszcze nie dojdzie. 

 

 

W tej sprawie dyrektorzy obu elbląskich szpitali spotkali się wczoraj z przedstawicielami NFZ. Okazuje się, że w naszym województwie z oddziałami pediatrycznymi jest spory problem. W niektórych miastach takie oddziały zostały zamknięte. W naszym szpitalu funkcjonowanie pediatrii zostało na razie wstrzymane. Nawet jeśli uda się nam pozyskać lekarzy, to przynajmniej przez jakiś czas nadal będą funkcjonowały dwa elbląskie oddziały pediatryczne. Myślę, że połączenie ich, w naszym szpitalu, będzie możliwe najprawdopodobniej dopiero po zakończeniu prac modernizacyjnych, zaplanowanych na koniec grudnia 2022

 

- dodaje Małgorzata Adamowicz. 

 

 

Przypomnijmy. O pomyśle połączenia jej z oddziałem pediatrycznym funkcjonującym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym mówiono już dwa lata temu (wtedy też zaplanowano przenosiny w drugą stronę i utworzenie w Elblągu tylko jednej porodówki przy ul. Królewieckiej, to zostało już zrealizowane). Przeciw takiemu połączeniu oddziałów zaprotestowali rodzice młodych pacjentów. Rzeczniczka WSZ zapewniała jednak, że "nie ma mowy o likwidacji świadczeń pediatrycznych, ani o zmniejszeniu liczby łóżek pediatrycznych w naszym mieście", a dojdzie jedynie do "centralizacji usług pediatrycznych w naszym mieście mają na celu dobro dzieci i młodzieży, przy racjonalnym wykorzystaniu zasobów i środków". Szpital miejski miał przejąć również kadrę z oddziału pediatrycznego szpitala wojewódzkiego.

 

 

Całościowa opieka szpitalna nad pacjentem do 18 roku życia bezwzględnie wymaga funkcjonowania w jednym miejscu zarówno pediatrii zachowawczej, jak i pediatrii zabiegowej. Obecnie w Elblągu pediatra zachowawcza mieści się w Szpitalu Miejskim, jak i w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu, natomiast chirurgia dziecięca tylko w Szpitalu Miejskim w Elblągu. Dyskusja umiejscowienia pediatrii w jednym szpitalu w Elblągu trwa od ponad 10 lat. Ostatecznie wspólnie ustalono, że docelowo całościowa opieka pediatryczna mieścić się będzie w Szpitalu Miejskim przy ul. Komeńskiego w Elblągu. Szpital Miejski zadbał o to, aby posiadać niezbędny sprzęt do diagnostyki, w tym w tomograf komputerowy i rezonans magnetyczny. Obecnie placówka ta przystępuje do modernizacji infrastruktury, aby sprostać potrzebom oddziałów pediatrycznych (niemowlęcego i dla dzieci starszych)

 

- wyjaśniała w 2020 roku Magdalena Rubczewska, ówczesna rzeczniczka prasowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

 

NJ

Artykuły powiązane

:

Bomba w elbląskim biurze senatora Wcisły?
Bomba w elbląskim biurze senatora Wcisły? (24)
 Czy w Elblągu ponownie dojdzie do referendum?
Czy w Elblągu ponownie dojdzie do referendum? Głosowanie trwa do godziny 20.00 (75)
W bardzo kameralnym gronie o połączeniu elbląskich porodówek. Mieszkanki nie są zainteresowane tematem?
Połączenie elbląskich porodówek. Mieszkanki nie są zainteresowane tematem? (22)
"Córka została odesłana do innego szpitala, usłyszałam: tu trwa remont". Co się dzieje na pediatrii przy Żeromskiego?
Pediatra w szpitalu miejskim od dwóch tygodni nie przyjmuje młodych pacjentów (6)

Komentarze (9):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
11.05.2022, 17:28 lucyna : Pani Dyrektor / Poseł Gellert robi wszystko co mozliwe w białych rekawiczkach by uwalić rozwój i przejmowanie pacjentów przez Szpital Miejski . W ub. roku przyczyniła się do likwidacji w Miejskim świetnie działającego Połozniczego i Ginekologii .
11.05.2022, 18:07 Jack: Przejąć kadrę ? Może najpierw zapytajcie tą kadrę czy będzie chciała przejść. Bo z tego co wiem nikt się tam nie wybiera.
11.05.2022, 20:45 Zlikwidować wszystko : To jest po prostu zwykly skandal i qure.....
11.05.2022, 21:52 Alex 12@: Proponujemy by dalej, więcej dawać Ukraińcom pieniądze z państwowej kasy ,a brakuje na Polaków na leczenie bo NFZ nie ma Oni wyjadą a my zostaniemy z długami i brakiem opieki Brawo polska
11.05.2022, 21:56 Majs: Oddział nie działa od października ,,2020 roku,więc jest to kolejne oszustwo.Prosze ludziom pisać prawdę a nie to co dla szanownej dyrekcji jest wygodne.
11.05.2022, 22:03 Maja: Nawiązując jeszcze do tematu to pytam,kto będzie tam pracował?Personel pielęgniarski nie chce już tam wracać,bo już kilkakrotnie został oszukany.A może znowu pod groźba dyrekcji będzie musiał tam wróci w postaci niewolników?
11.05.2022, 23:04 Arogancja i pycha : Tu chyba niektórym poprzewracalo się w grubych dup... ch!!
12.05.2022, 08:59 " Nie będzie niczego" : Cytując klasyka, Gruby na motorku likwiduje wszystko w mieście i sprzedaje. Czas skrócić tą kadencję, bi za rok na prawdę w Elblągu " nie będzie niczego "
12.05.2022, 15:04 Do alex12: Masz rację pisowcu, lepiej wydawać na więcej dopłat dla POLAKÓW, 500+, 300+, dopłaty do rat dopłaty dla najmniej zarabiających, dopłaty dla niskich, wysokich, tak, żeby rząd nam dawał, a my nic nie musielibyśmy robić


Inne artykuły:

Pobiegaj w Parku Traugutta. Udział w imprezie jest bezpłatny
Pobiegaj w Parku Traugutta. Udział w imprezie jest bezpłatny
W maju Beata Bandurska będzie bronić tytułu Mistrzyni Polski. "Kolejne starty to federacja NPC"
W maju Beata Bandurska będzie bronić tytułu Mistrzyni Polski (16)
Zatrzymano mężczyznę poszukiwanego od 12 lat
Zatrzymano mężczyznę poszukiwanego od 12 lat (2)
23-latek z Elbląga jeździł motocyklem bez prawa jazdy
23-latek z Elbląga jeździł motocyklem bez prawa jazdy (1)
Obywatele Ukrainy powinni poinformować ZUS o swoim wyjeździe
Obywatele Ukrainy powinni poinformować ZUS o swoim wyjeździe
Radna apeluje: Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali fatalny stan ul. Rechniewskiego
Radna apeluje: Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali fatalny stan ul. Rechniewskiego (12)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.