Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
13.05.2022 13:30

Rowerowe odwiedziny Jeziora Korsuń


Rowerowe odwiedziny Jeziora Korsuń


Majowa odsłona Miejskich Wycieczek Rowerowych będzie prowadziła nad Jezioro Korsuń w gminie Rychliki. To malownicze jezioro jest chętnie odwiedzane w sezonie przez amatorów kąpieli. Wycieczka wystartuje w niedzielę, o godzinie 10:00, spod liter Elbląg na Starym Mieście.

 

Ruszamy z Elbląga, następnie udamy się przez Żurawiec i Nowe Dolno oraz Święty Gaj w kierunku Kwietniewa. Jezioro Korsuń znajduje się w Kiersytach nieopodal Kwietniewa. Tam też zrobimy dłuższy postój podczas którego obecny z nami Lech Słodownik, historyk i regionalista, opowie nam o ciekawych miejscach w okolicy. 

 

Powrót do Elbląga będzie odbywał się przez Rychliki, Jelonki i Komorowo Żuławskie. Nasza jazda zakończy się przy rondzie Bitwy pod Grunwaldem. Zobacz mapę - 64 km.  Na trasie będzie dominował asfalt różnej jakości, pojawią się też betonowe płyty i krótki odcinek gruntowy.


Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, w związku z tym prosimy pamiętać o ubraniu się stosownie do pory roku. Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich (MTB) oraz trekkingowych i gravelowych wyposażonych w bieżnikowane opony i działające przerzutki. 


Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, dopasowane do dość długiej trasy. W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie czy robienie zdjęć. Dłuższy postój będzie przy nad Jeziorem Korsuń. Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Zapraszamy wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Udział w wycieczce, która zakończy się około godz. 16 jest bezpłatny.


Wzorem lat ubiegłych także w roku 2022 trwa konkurs na najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach roku 2022). Prosimy zatem o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu bieżącego roku na podstawie ilości zgromadzonych pieczątek w w/w książeczce. 


Miejskie Wycieczki Rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z: PTTK Oddziałem Ziemi Elbląskiej, Salonem-Serwisem Rowerowym Wadecki i Gminą Elbląg.


Tekst i fot. MOSiR
 


Artykuły powiązane

:

„Mikołaja Kopernika rozważania o monecie”
„Mikołaja Kopernika rozważania o monecie” (1)
"1047 dla Pawełka” - charytatywny spływ kajakowy weteranów
"1047 dla Pawełka” - charytatywny spływ kajakowy weteranów

Komentarze (0):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:


Inne artykuły:

Jak Polacy spędzają weekendy? Wyniki badania
Jak Polacy spędzają weekendy? Wyniki badania (2)
Santorini Tawerna Grecka już otwarta! Czynny jest też ogródek!
Santorini Tawerna Grecka już otwarta! Czynny jest też ogródek!
Powiatowe obchody Dnia Strażaka. Nagrody, awanse i podziękowania za ciężką służbę
Powiatowe obchody Dnia Strażaka. Awanse i podziękowania za ciężką służbę (4)
Akcja krwiodawstwa „Na ratunek z Żubrem” już 24 maja
Akcja krwiodawstwa „Na ratunek z Żubrem” już 24 maja (1)
Biuro Moniki Falej czeka na mieszkańców Elbląga
Biuro Moniki Falej czeka na mieszkańców Elbląga
Cyfrowy weekend w „Światowidzie”
Cyfrowy weekend w „Światowidzie”
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.