Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
12.05.2022 15:00

Niebawem Festiwal Folkloru „Bursztynowe korale”. Wstęp wolny


Niebawem Festiwal Folkloru „Bursztynowe korale”. Wstęp wolny


Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu zaprasza w dniach 21-22 maja na Festiwal Folkloru „Bursztynowe korale”. Wezmą w nim udział zespoły folklorystyczne z Polski. Już dziś wiemy, że Festiwal cieszy się dużym zainteresowaniem świadczy o tym liczba otrzymanych przez nas zgłoszeń. 

 

 

Pragniemy, aby festiwalowe prezentacje były dostępne dla każdego, dlatego też na wszystkie koncerty i występy wstęp jest wolny

 

– mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

 

Festiwal będzie niepowtarzalną okazją do spotkania z kulturą ludową, która będzie prezentowana za pomocą tańca i muzyki. Dla samych zespołów impreza będzie przestrzenią do zaprezentowania dawnych tradycji, pieśni i muzyki. – dodaje Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

 

Festiwal Folkloru organizowany przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu łączy w sobie wiele aspektów edukacyjno-artystycznych tj. propagowanie kultury ludowej, prezentacje tańców i pieśni innych regionów, prezentacje dorobku artystycznego zespołów folklorystycznych, promowanie kultury ludowej z różnych regionów Polski czy wreszcie promocja kulturalna Elbląga, regionu i województwa warmińsko-mazurskiego.

 

Festiwalu Folkloru „Bursztynowe korale” trwać będzie dwa dni:
DZIEŃ I, 21.05.2022 (sobota), rozpoczęcie o godz. 13.00


Zapraszamy na Regionalny Turniej Tańców Polskich. Młodzi tancerze podzieleni na kategorie wiekowe i klasy taneczne zaprezentują się w kujawiaku, oberku czy krakowiaku. Tancerzy oceniać będzie 5-osobowa komisja sędziowska pod przewodnictwem sędziego eksperta. Kto zaprezentuje się przed publicznością? Rywalizacja odbywać się będzie pomiędzy tancerzami z zespołów folklorystycznych z Gdańska, Stawigudy, Starego Pola, Olsztyna i Malborka. Wydarzenie realizowane jest pod auspicjami Komisji ds. Tańców Polskich Polskiej Sekcji CIOFF.
 

Termin: 21.05.2022, w godz. 13:00 - 15:00
Miejsce: CSE „Światowid” w Elblągu, sala widowiskowo – sportowa | wstęp wolny

 

DZIEŃ II, 22.05.2022 (niedziela), rozpoczęcie o godz. 12:00


Drugiego dnia zapraszamy na Przegląd Zespołów Folklorystycznych, który będzie podzielony na zespoły śpiewacze, kapele ludowe oraz zespoły folklorystyczne. Do tej pory zgłosiło się około 20 grup. Na elbląskiej scenie zobaczymy m.in.: Zespół Pieśni i Tańca "WARMIA" z Olsztyna, Zespół Pieśni i Tańca Gminy Pruszcz Gdański "Jagódki", Zespół Folklorystyczny "Pasłęczanie", Gronowiacy, WRZOS Kozłowo, WRZOS Braniewo, STOKROTKI, Zespół Pieśni i Tańca GDYNIA, SASANKI, Zespół Śpiewaczy WOJCIESZANIE, Zespół Śpiewaczy SIELANKA z Sokolicy


Zespoły zaprezentują się przed publicznością zgromadzoną na placu, która oprócz występów będzie mogła skorzystać z innych atrakcji. Dla dzieci przygotowane będą twórcze warsztaty, a na placu Jagiellończyka staną stoiska kół gospodyń wiejskich oraz lokalnych twórców.
 

Termin: 22.05.2022, w godz. 12:00 – 17:00
Miejsce: CSE „Światowid” w Elblągu, Pl. K. Jagiellończyka | wstęp wolny


Festiwalu Folkloru „Bursztynowe korale” będzie miejscem wspólnej zabawy, w czasie której dzieci, młodzież i dorośli zapoznają się z bogactwem kultury i tradycji ludowej naszego regionu, kraju. Festiwal jednocześnie jest miejscem współpracy i wymiany doświadczeń artystycznych zespołów folklorystycznych, okazją do zapoznania się z różnymi sposobami patrzenia na folklor i metodami jego przedstawiania na scenie.

 

Elbląg przez szereg lat był gospodarzem Międzynarodowego Festiwalu Krajów Nadbałtyckich „Kolia Bałtyku”. Później do 2009 roku odbywał się Międzynarodowy Festiwal Folkloru Euroregionu Bałtyk. Chcemy powrócić do tradycji i stąd pomysł na ponowną organizację festiwalu promującego dziedzictwo kulturowe i folklor Polski. Festiwal to sposób na przybliżenie i popularyzację kultury ludowej wśród elblążan, a także możliwość integracji środowisk folklorystycznych

 

– zapowiadają organizatorzy.

 

Celem festiwalu jest ocalenie od zapomnienia tradycji ludowych. Poznanie folkloru z innych regionów Polski, a przede wszystkim promocja tradycji i piękna folkloru.

 

Centrum Spotkań Europejskich Światowid

 


Artykuły powiązane

:

Niebezpieczna kąpiel przy wodospadach w Parku Dolinka - zobacz zdjęcia
Niebezpieczna kąpiel przy wodospadach w Parku Dolinka - zobacz zdjęcia (20)
Al. Grunwaldzka: Kiedy będzie tu nowa ścieżka rowerowa?
Al. Grunwaldzka:Kiedy będzie tu nowa ścieżka rowerowa? (11)

Komentarze (0):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:


Inne artykuły:

Niebezpieczna kąpiel przy wodospadach w Parku Dolinka - zobacz zdjęcia
Niebezpieczna kąpiel przy wodospadach w Parku Dolinka - zobacz zdjęcia (20)
Dofinansowanie do in vitro.  Zapisy trwają, liczy się kolejność zgłoszeń
Dofinansowanie do in vitro.  Zapisy trwają, liczy się kolejność zgłoszeń (6)
Tajemnicze zachowanie mężczyzny – dlaczego uszkodził szlaban? (film)
Tajemnicze zachowanie mężczyzny – dlaczego uszkodził szlaban? (film) (6)
Zatrzymali kierujących po alkoholu i narkotykach
Zatrzymali kierujących po alkoholu i narkotykach (1)
Al. Grunwaldzka: Kiedy będzie tu nowa ścieżka rowerowa?
Al. Grunwaldzka:Kiedy będzie tu nowa ścieżka rowerowa? (11)
Burze z gradem. "Porywy wiatru mogą osiągać dziś nawet 95 km/h"
Burze z gradem. "Porywy wiatru mogą osiągać dziś nawet 95 km/h"
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.