Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
14.05.2022 19:30

Trzy tygodnie temu zamknięto sklep GO Sport. Niebawem kolejna marka zniknie z CH Ogrody?


Trzy tygodnie temu zamknięto sklep GO Sport. Niebawem kolejna marka zniknie z CH Ogrody?


Sklep GO Sport, znajdujący się w elbląskim centrum handlowym, zamknięto niecałe trzy tygodnie temu. Teraz elblążanie pytają, czy jego los podzieli również butik Orsay. Rzeczywiście, wszystko wskazuje na to, że niebawem z Ogrodów zniknie salon kolejnej znanej marki.  

 

Elblążanie wybierający się do centrum handlowym przy ul. Płk. Dąbka może niebawem czekać kolejna niespodzianka. Wszystko wskazuje na to, że to ostatnia chwila, aby zrobić zakupy w sklepie Orsay. Jak donoszą media, niemiecka sieciówka odzieżowa wycofuje się z Polski.

 

Sklepy Orsay do końca czerwca znikną z centrów handlowych w naszym kraju. Powodem likwidacji sieci jest niewypłacalność firmy

 

- informuje propertynews.pl

 

Marka ma ponad 100 sklepów w całej Polsce, również w Elblągu. Większość z zatrudnionych tam osób już dostała informację o wypowiedzeniu umów, jak dodaje propertynews.pl. Nieliczni czekają na oficjalną informację od spółki Ordipol, do której należą sklepy Orsay w Polsce. 

 

Oficjalnej informacji o zamknięciu elbląskiego sklepu nie ma. Czekamy o odpowiedź firmy na pytania w tej sprawie. Pracownicy elbląskiego sklepu (funkcjonującego w CH Ogrody) również o przyszłości nie mówią, powołując się na klauzulę poufności. Zupełnie inaczej na doniesienia mediów reagują klienci elbląskiego sklepu sieciówki. Na jego profilu na Facebooku pojawiło się kilkadziesiąt komentarzy w tej sprawie. 

 

Jeśli rzeczywiście dojdzie do wycofania z Polski znanej sieciówki. Sklep Orsay będzie drugim w ostatnich miesiącach, który zniknie z oferty elbląskiego centrum handlowego. 

 

Pod koniec kwietnia zamknięty został funkcjonujący tam sklep GO Sport. Podobny los spotkał inne sklepy tej sieci, zawieszona została również jej strona internetowa. Jak się okazało, kontrolowana przez Rosjan spółka została wpisana na polską listę sankcyjną.

 

W dniu 25.04.2022 r. GO Sport Polska Sp. z o.o. została objęta sankcjami gospodarczymi, które stawiają przyszłość spółki pod znakiem zapytania. Zgodnie z prawnymi restrykcjami, od dzisiaj do odwołania zostaje zawieszona działalność wszystkich 25 sklepów stacjonarnych oraz sklepu internetowego

 

- poinformowała spółka na swojej stronie internetowej. 

 

Jak informuje spółka w związku z wojną w Ukrainie "już 3 marca br. właściciele firmy podjęli decyzję o jej sprzedaży w celu zagwarantowania ciągłości zatrudnienia międzynarodowego zespołu pracującego w Polsce. Proces sprzedaży był do 25.04.2022 r. na bardzo zaawansowanym etapie. Od samego początku Zarząd GO Sport Polska za priorytet stawiał sobie bezpieczeństwo blisko 500 pracowników oraz ich rodzin – zapewnienia im miejsc pracy oraz przyszłości. Na tym chcielibyśmy się skupić w najbliższym czasie". 

 

UOKiK na początku maja wydał zgodę na przejęcie kontroli nad spółką Go Sport Polska przez Sportsdirect.com Poland. Na razie nie ma informacji o finalizacji transakcji. Nadal więc nie wiadomo, czy i kiedy sklepy znów się otworzą. 

NJ

Artykuły powiązane

:

Pediatria w szpitalu miejskim zamknięta. Co z planem połączenia oddziałów?
Pediatria w szpitalu miejskim zamknięta. Co z planem połączenia oddziałów? (9)
Radna apeluje: Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali fatalny stan ul. Rechniewskiego
Radna apeluje: Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali fatalny stan ul. Rechniewskiego (12)

Komentarze (14):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
14.05.2022, 19:33 Gall Anonim : BRANGE też się zawinął.
14.05.2022, 20:16 klient: Powoli będą się zwijać z CH Elbląga i inne salony.
14.05.2022, 20:43 ZMIANY : Jeśli znikają w CH OGRODY obecne sklepy to w ich miejsce powinny być następne. Jak dlugo bedziemy czekac w Elblągu na decathlon.
14.05.2022, 21:13 jonasz: Oddałem rower na przegląd do Go Sport i teraz nie mogę odzyskać tego co jest moją własnością..tego za co zapłaciłem...
14.05.2022, 21:29 Wizjoner czy cóś ?: Handel on line ostatecznie wyeliminuje sprzedaż stacjonarną. W zasadzie galerie mogą w najbliższym czasie zniknąć z naszego krajobrazu. W praktyce jedynie mogłyby być tylko miejscem dla placówek gastronomicznych czy kulturalno - rozrywkowych, ale koszty ich utrzymania będą zbyt wysokie, aby funkcjonowały przez dłuższy czas. Także w najbliższych latach jedynymi sklepami "na żywo" będą tylko firmowe znanych producentów, ale w praktyce z uwagi na wysokie ceny odwiedziny w nich ograniczą się do ich zwiedzania. Również gastronomia będzie jako rarytas. Cóż nadchodzi czas życia i pracy wirtualnej. Dziadkowie będą opowiadać wnukom, że żyli w tak okropnych czasach, bo musieli chodzić do sklepów na zakupy i publicznie jadali w restauracjach wraz z innymi konsumentami. Brrr ! co za okropny to był czas.
14.05.2022, 21:41 Jajcarz Elbląski: Pół OGRODÓW zrobić kościół, pół meczet i gra gitarra.
15.05.2022, 07:59 Szejk Ali : W centrach handlowych powstaną Kościoły, a miało być odwrotnie. He
15.05.2022, 08:03 hmmm: Brali towar z rosji i dlatego są zamykane. Towaru brak-proste
15.05.2022, 08:29 dobra rada: Do ~ ZMIANY - a może nie czekaj? Weź się za do roboty i otwórz swój ulubiony decathlon i delikatesy przy okazji. Nie chcesz kasy kosić?
15.05.2022, 08:30 Mata: Ktoś nie odrobił lekcji. Vistula, wólczanka, brange też ostatnio zlikwidowali swoje sklepy.
15.05.2022, 09:22 bez honoru: Podnoszę klapę , a w muszli "sława ukrainie". Za to lizanie rowa stepowcom dostaniemy podziękowanie za kilka tygodni. co w zamian za "ruskie" sklepy? Inflacja bije rekordy , ale rządzący myślą o braciach siczowych. Lach zapłaci.
15.05.2022, 10:35 daxx: Bardzo dobrze, won z Polski ruskie i niemieckie g....o
15.05.2022, 11:10 dobra rada: Idij do putina.
20.05.2022, 12:42 betti: Bądźmy ,,eko"" i kupujmy w lumpeksach,tam dopiero markowe ciuchy! Do ,,ciuchlandów"" marsz...


Inne artykuły:

Wojna jak pandemia – firmy nie płacą, trzymają pieniądze na czarną godzinę
Wojna jak pandemia – firmy nie płacą, trzymają pieniądze na czarną godzinę
Elbląg: Zabrał butelkę wódki, chwilę później szarpał się z pracownikiem ochrony
Elbląg: Zabrał butelkę wódki, chwilę później szarpał się z pracownikiem ochrony (1)
Droższe ogrzewanie? EPEC planuje podwyżkę taryf nawet o ponad 10 proc.
Droższe ogrzewanie? EPEC planuje podwyżkę taryf nawet o ponad 10 proc. (21)
Oferty pracy dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy
Oferty pracy dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy
Ukraińska kultura na deskach elbląskiego teatru
Ukraińska kultura na deskach elbląskiego teatru (6)
W niedzielę Olimpia zagra w Chojnicach. Transmisja meczu w TVP Sport
W niedzielę Olimpia zagra w Chojnicach. Transmisja meczu w TVP Sport
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.