Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
13.05.2022 17:00

Policjanci podsumowali działania nurd


Policjanci podsumowali działania nurd


Policjanci z ruchu drogowego przeprowadzili wczoraj, na terenie miasta i powiatu elbląskiego, działania pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO". Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego. Zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących i dwóch, którzy w ogóle nie mieli prawa jazdy. Policjanci pracowali na miejscu 7 kolizji.


W trakcie działań stróże prawa ujawnili 20 naruszeń przepisów ruchu drogowego kierowców wobec pieszych (14 mandatów, 6 pouczeń) oraz 17 wykroczeń, których dopuścili się piesi (8 mandatów, 9 pouczeń). Najczęstsze przewinienia pieszych to przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Odnotowano również przypadki nieprawidłowego przejeżdżania przez kierujących przejść dla pieszych oraz nieustępowania pierwszeństwa pieszym na oznakowanym przejściu. W działaniach NURD policjanci obsłużyli 7 zdarzeń drogowych, przeprowadzili 74 kontrole trzeźwości. Było dwóch nietrzeźwych kierujących i dwóch, którzy w ogóle nie mieli prawa jazdy. Policjanci ujawnili 20 przekroczeń prędkości i zatrzymali jeden dowód rejestracyjny.


Dzisiaj działania „Prędkość", a w sobotę - „Bezpieczny motocyklista i rowerzysta".


Policjanci apeluja o rozsądek. Zawsze pamiętajmy o tym, że na drodze nie jesteśmy sami. Nie zapominajmy o pieszych i rowerzystach. Kierując autem szczególnie uważajmy w rejonie przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów. W głównej mierze to od nas samych zależy, czy staniemy się kolejnym uczestnikiem wypadku lub kolizji drogowej.

 

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg
 


Artykuły powiązane

:

Zatrzymali kierujących po alkoholu i narkotykach
Zatrzymali kierujących po alkoholu i narkotykach (1)
23-latek z Elbląga jeździł motocyklem bez prawa jazdy
23-latek z Elbląga jeździł motocyklem bez prawa jazdy (1)

Komentarze (3):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
13.05.2022, 19:13 obserw: Głównie dziadki - złotówy oraz NEBy nie widzą pieszych przed przejściami dla pieszych.
13.05.2022, 23:35 Likwidować: Wyłączcie te blokujące ruch nowe światła na przejściu przy ratuszu na grobli św Jerzego lub Czemu to nie jest przejście dwuetapowe jak pozostałe na Grobli? Ludzie nie patrzą i włażą pod koła mimo czerwonego dla nich. Mrygające światło lepiej się sprawdzało i usprawniało ruch pieszy i samochodów.
14.05.2022, 18:28 Jaaa: Od zawsze uczę swoje dzieci, że będąc pieszymi to one mają bardzo uważać przechodząc przez jezdnię, kierowca, który się zagapi, może auto ma niesprawne dostanie mandat, zabiorą mu prawko, a może i pójdzie siedzieć. Tylko jakie to będzie miało znaczenie, jeśli to moje dziecko będzie siedziało na wózku lub jeszcze gorzej. Z tonami żelastwa nie wygra. A okiem kierowcy: może Policja powinna też spojrzeć na pieszych stojących przed przejściem z tel przy uchu, dojeżdżasz, zatrzymujesz się, a ten stoi jak stał i gada przez tel. Ruszysz to i on rusza, bo mu się jednak przypomniało, że chciał przejść.


Inne artykuły:

Aż 74 proc. głosujących było ZA zorganizowaniem referendum w sprawie odwołania Prezydenta Elbląga!
Aż 74 proc. głosujących było ZA zorganizowaniem referendum (37)
Podróż sentymentalna i spojrzenie w przyszłość. Za nami gala z okazji 70-lecia "Medyka" (zobacz zdjęcia)
Za nami jubileuszowa gala "Medyka" (zobacz zdjęcia) (5)
Jutro finał akcji Pola Nadziei 2022
Jutro finał akcji Pola Nadziei 2022 (1)
Powiatowe obchody Dnia Strażaka. Nagrody, awanse i podziękowania za ciężką służbę
Powiatowe obchody Dnia Strażaka. Awanse i podziękowania za ciężką służbę (4)
Santorini Tawerna Grecka już otwarta! Czynny jest też ogródek!
Santorini Tawerna Grecka już otwarta! Czynny jest też ogródek!
Jak Polacy spędzają weekendy? Wyniki badania
Jak Polacy spędzają weekendy? Wyniki badania (2)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.