Piątek, 19.04.2024, Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Zobacz bramki z meczu. Wicelider poległ na Krakusa. Concordia jedną nogą w III lidze

16.05.2022, 09:45:00 Rozmiar tekstu: A A A

Już tylko kataklizm może odebrać piłkarzom Concordii zdobycie mistrzostwa forBET IV ligi. W sobotnim meczu na szczycie, pomarańczowo-czarni pokonali w swojej twierdzy na Krakusa wicelidera Huragan Morąg 3:1. Tym samym do 10 punktów powiększyli przewagę nad najgroźniejszym rywalem, mając do rozegrania jeszcze 5 spotkań. Losy meczu rozstrzygnęły się w drugiej połowie, gdy padły wszystkie cztery gole. Bramki dla Słoników zdobywali: Mariusz Pelc, Joao Augusto i Edil de Souza Barros.

Pierwsza część sobotniego spotkania to typowy mecz walki, który nie obfitował w zbyt wiele sytuacji podbramkowych. Jako pierwsi swoją okazję do objęcia prowadzenia mieli goście. W 11 minucie groźny strzał Oskara Kordykiewicza spoza pola karnego, w dobrym stylu obił na rzut rożny Volodymyr Melnychenko. W 25 minucie po niepewnym wyjściu do piłki bramkarza Huraganu, przed szansą zdobycia gola stanął Łukasz Kopka, ale jego strzał głową minął światło bramki. Concordia swoją najlepszą sytuację do zdobycia gola miała w 41 minucie. Wówczas Joao Augusto zagrał do wychodzącego na pozycję sam na sam z bramkarzem Łukasza Kopki, ale jego strzał obronił Szymon Zalewski. Do przerwy licznie zgromadzeni na trybunach kibice goli nie obejrzeli.

Od początku drugiej części meczu, elblążanie zdecydowanie przejęli inicjatywę i to szybko przyniosło zamierzone efekty. W 51 minucie Radosław Bukacki dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Mariusza Pelca, który z pięciu metrów pokonał golkipera z Morąga. Nie minęło 120 sekund, a stadion przy Krakusa po raz drugi oszalał z radości. Wszystko za sprawą cudownej urody gola strzelonego przez Joao Augusto. Brazylijczyk przyjął piłkę zagraną głową od Szymona Drewka, obrócił się i oddał strzał z ponad 35 metrów. Futbolówka nabrała dodatkowej siły lecąc z wiejącym mocno wiatrem i przelobowała zaskoczonego Szymona Zalewskiego. Bramka stadiony świata. Przez kolejne dwadzieścia minut elblążanie grali czujnie i pewnie w obronie, próbując szybkich kontr. Nadzieje przyjezdnym na choćby punkt dał w 72 minucie Patryk Burzyński, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Michała Lewandowskiego na Pawle Galiku. Po zdobyciu bramki kontaktowej, Huragan ruszył do odważniejszych ataków, ale elbląska defensywa nie dała się już zaskoczyć. W doliczonym czasie meczu morążanie postawili już wszystko na jedną kartę atakując bramkę Concordii większą liczbą graczy. W ten sposób narazili się na jedną z kontr, po której Przemysław Ziemianowicz sfaulował w polu karnym Patryka Wieliczko i sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił pewnym strzałem Edil de Souza Barros, zapewniając swojemu zespołowi bardzo cenny komplet punktów.

Elblążanie wygrywając 3:1, zrewanżowali się Huraganowi za jesienną porażkę w Morągu i tym samym zrobili kolejny wielki krok w kierunku III ligi.

Concordia Elbląg – Huragan Morąg 3:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Mariusz Pelc (51' – asysta Bukacki ), 2:0 Joao Augusto (53' – asysta Drewek), 2:1 Patryk Burzyński (72'-k.), 3:1 Edil de Souza Barros (90'+4 -k. – po faulu na Wieliczko)

Concordia: Volodymyr Melnychenko – Michał Lewandowski, Edil de Souza Barros, Tomasz Szawara, Radosław Bukacki, Szymon Drewek (85' Iwo Rudziński), Łukasz Kopka, Norbert Nestorowicz (69' Wojciech Łojeczko), Mateusz Szmydt (89' Adam Skierkowski), Joao Augusto, Mariusz Pelc (62' Patryk Wieliczko).

Huragan: Szymon Zalewski – Przemysław Ziemianowicz, Mateusz Musiński, Michał Ressel (56' Piotr Zaleski), Adrian Wasiak, Oskar Kordykiewicz (56' Karol Styś), Jakub Stankiewicz, Michał Kiełtyka, Paweł Galik, Adrian Podgórski (82' Anton Kolosov), Patryk Burzyński.

Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)
Żółte kartki: Nestorowicz, Rudziński, Edil (Concordia), Ressel, Zaleski, Zalewski, Ziemianowicz, Stankiewicz (Huragan)

W kolejnym meczu Concordia zmierzy się u siebie z Jeziorakiem Iława. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 21 maja o godz. 16 na stadionie przy ul. Krakusa.