Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
20.05.2022 13:00

Opłaty za ciepło wzrosną o 50 proc.?


Opłaty za ciepło wzrosną o 50 proc.?


Elblążanie mogą niebawem płacić za ogrzewanie o 50 proc. drożej? Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nowe stawki cen za ciepło dla Energii Kogeneracji. - Ubiegły rok był rekordowy jeśli chodzi o ograniczanie strat ciepła na naszych sieciach - zaznaczył Prezes EPEC Andrzej Kuliński podczas wczorajszej (19.05.) konferencji prasowej.

 


- Energa wprowadza zatwierdzone przez URE podwyżki w wysokości 80%, co dla mieszkańców przełoży się na 50% wzrost opłat – mówił Witold Wróblewski prezydent Elbląga – My realizujemy podwyżki na poziomie 10%, przy inflacji rzędu 12%. Szok i niedowierzanie jak można przygotować takie taryfy. Nie rozumiem takiej podwyżki cen. Tak wysoka taryfa, kiedy zacznie się okres grzewczy będzie miała olbrzymi wpływ na koszt utrzymania.

 

 

Widzę już odpowiedź Energii Kogeneracji, że dali taką taryfę jaką zatwierdziła URE, tyle tylko, że nasz EPEC też występował o akceptację taryf i są one niższe

 

– stwierdził Wiceprezydent Elbląga Janusz NowakPrezes EPEC Andrzej Kuliński zapewniał, że spółka miejska chce stabilizować ceny. - EPEC chce w miarę możliwości zabezpieczyć się od działania czynników makroekonomicznych - mówił.

 

 

Nadal modernizujemy źródło ciepła przy ul. Dojazdowej i uczestniczymy w budowie farmy fotowoltaicznej. Przed nami dalsze projekty modernizacji sieci ciepłowniczej, a ubiegły rok był rekordowy jeśli chodzi o ograniczanie strat ciepła na naszych sieciach. Warto tu dodać, że wciąż czekamy na możliwości aplikowania do projektów, które umożliwią nam przestawianie się na niskoemisyjność

 

– dodał Andrzej Kuliński.

 


Więcej na temat podwyżek ciepła pisaliśmy w materiale "Droższe ogrzewanie? EPEC planuje podwyżkę taryf nawet o ponad 10 proc."

KJ

Artykuły powiązane

:

Droższe ogrzewanie? EPEC planuje podwyżkę taryf nawet o ponad 10 proc.
Droższe ogrzewanie? EPEC planuje podwyżkę taryf nawet o ponad 10 proc. (21)
Chcesz mieć ciepło jesienią? Zacznij działać już dziś
Chcesz mieć ciepło jesienią? Zacznij działać już dziś

Komentarze (14):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
20.05.2022, 13:22 Out: Kuliński to co potrafisz już widzieliśmy i słyszeliśmy. obiecujesz gruszki na wierzbie żyjesz z naszych pieniędzy nic nie robiąc, ściągasz firmy doradcze jakby epec mało miał pracowników. Chłopie zamilcz pakuj się wyjedź nie wracaj
20.05.2022, 14:35 gdakacze: Zakładając, że tych trzech gadaczy ma honor, to zapowiadając podwyżkę o 50% za GJ utracili już 70% tego "honoru" który Wróblewski postawił na szali w czasie kampanii. Zarówno dla wróblewskiego i nowaka było by lepiej gdyby się nie wypowiadali tylko wykonywali swoje obowiązki, bo za to "dziwienie się" dostaniecie podziękowanie od mieszkańców w komentarzach i głosowaniu wyborczym. nie macie wstydu. siedzicie, śpicie, dziwicie się że życie płynie. Pandemia jest zawieszona więc przestańcie się odkażać przynajmniej przez miesiąc i zajmijcie się miastem. Mieszkańcy nie dostali 100% podwyżki nawet swojej pensji, a wy bezwstydnie bierzecie kokosy i się dziwicie. Wszędzie śmierdzi kozłem i czerepakiem. Zapoznajcie się z pojęciem wstyd.
20.05.2022, 14:43 śliniaczek?: Wróblewski - po wielkiej batalii z Energą, bieganiu do ministerstw na skargę, z postrzępionym w walce ogonem podpisałeś tajną umowę z Energą, co "RM" zatwierdziła. Teraz się dziwisz? Nie czytałeś kolejny raz tego co podpisujesz - przetargi, umowy, ... . Niby dorosły facet, a płaczek. Gdybyś ty chłopie miał poczucie wstydu.
20.05.2022, 15:21 Czekamy!: pan wiceprezydent ongiś mówił, że jako członek rady nadzorczej nie będzie brał pieniędzy. Czy będzie na tyle odważny, że to potwierdzi?
20.05.2022, 16:21 Szok43: Oto mamy Polski ład i wspaniałe perspektywy , bo gruby kot z myszami jak zwykle nie dopilnował .Sporo ludzi czeka zimna połowa roku w domu (Emeryci ) bo będą mocno przykręcać kaloryfery .Czyli będzie popyt na ciepłe śpiwory na jesień ,zimę i wiosnę bo lepiej spać w ciepłym śpiworze niż pod zimną kołdrą co nie trzyma temperatury .
20.05.2022, 17:52 Stefan Rembelski: Sprawdźcie sonie jak funkcjonuje Termiczna Utylizacja Odpadów w Koninie ( spalarnia), ile daje miastu ciepła , energii elektrycznej i jak ratuje Konin i okoliczne gminy przed wysokimi opłatami za utylizację odpadów. Podobny projekt władze Elbląga potępiły w czambuł . Czemuś biedny - boś głupi, czemuś głupi - boś biedny. Dodam jeszcze, ze wkład własny Konina i Związku Gmin nie przekroczył 100 tys. złotych przy całkowitym koszcie inwestycji rzędu 300 milionów złotych . I co mądrale teraz ludziom powiecie? Pochwalcie się ile ekspertyz macie na półkach ile one kosztywał elbląskich podatników i co można z nimi teraz zrobić ? - wyrzucić do kosza ? Wiecie oc w takiej sytuacji oznacza zachowanie honorowe?
20.05.2022, 22:34 Mieszkanka: wielki ptak obiecywal obnizki a jest podwyzka? czyzby wiec klamal? nie wierze! jesli tak to licze ze zlozy urzad honorowo.
21.05.2022, 09:04 Może o tym: A ja gratuluję Pani Skarbnik z Rychlik prestizowego miejsca wśród skarbników samorządowych i Panu Lichuszewskiemu takiego pracownika z tak odpowiedzialnością! Brawo ! Taki duet dla gminy to jest sukces!
22.05.2022, 02:40 generał: dziękuje Witold. taki był plan
22.05.2022, 03:08 proste jak budowa cepa: ktoś musi ponosić koszty wojny ma Ukrainie a kto, jak nie polskie bratanki. Trzeba zapłacić za ich broń lokum wikt opierunek leczenie szkołę sankcje dla złego Putina. Tacy idioci rządzą Wolską od gmin po prezydentów tak dbają o polskich obywateli żyły se wypruwają jak to jeden z czołowych wolskich idiotów mówił publicznie
22.05.2022, 09:56 Dżul: ale się uśmiałem. Rekordowy rok, jeżeli chodzi o ograniczanie strat ciepła??? To ci żartownisie. Podaję: 2016- straty względne- 13,93 %, 2017-13,50 %, 2018- 13,87 %, 2019- 14,46%, 2020- założone 13,44 %, a 2021- 13,49 %. Co roku z 60 mln zł, które idą z naszych czynszów za ciepło, ok. 10 mln zł jest stracone ( ciepło idzie w ziemie lub w powietrze). To jest efektywność? Od 2013 roku zmodernizowano sieci za ok. 100 mln złotych. Celem zawsze było ... ograniczenie strat . Więc straty względne ciepła powinny wynosić ok. 10%. Przypominam stare dzieje z 2013 roku. Wdrażano ciepłowniczy program komputerowy Termis Operation, który sam tylko miał spowodować obniżenie strat ciepła o 3 %. Tak, o 3%. A potem były jeszcze modernizacje. Mamy więc rekord... stania w miejscu. Pozdrawiam sieciowych.
22.05.2022, 11:27 li: Przy mieszkaniu około 50 m 2 daje to podwyżkę około 70 zł - bez wynoszenia popiołu !
22.05.2022, 16:25 Honor? Jaki honor? Fotel!: czyja wypowiedź budzi największy niesmak?
22.05.2022, 18:10 Dramat . : Szykuje się 50 % a nie należy zapominać o dotychczasowych w ciągu niecałych dwóch lat ! Co zrobią z tym spółdzielnie , rady nadzorcze opłacane przez lokatorów . : (


Inne artykuły:

Oferty pracy dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy
Oferty pracy dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy
Czytelnik pyta: Czy roboty przy Pomniku zostały wstrzymane?
Czytelnik pyta: Czy roboty przy Pomniku zostały wstrzymane? (16)
Za nami Festyn Służb Mundurowych- zobacz zdjęcia
Za nami Festyn Służb Mundurowych- zobacz zdjęcia (3)
Akcja krwiodawstwa „Na ratunek z Żubrem” już 24 maja
Akcja krwiodawstwa „Na ratunek z Żubrem” już 24 maja
Medal z Piekarczykiem
Medal z Piekarczykiem (1)
"Dyrektor ZBK w Elblągu zwolnił mnie łamiąc prawo. Pójdę z tym do sądu"
"Dyrektor ZBK w Elblągu zwolnił mnie łamiąc prawo. Pójdę z tym do sądu" (29)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.