Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
22.05.2022 18:30

„Wystarczyło, że info.elblag.pl zainteresowało się moją historią, aby dyrektor ZBK cofnął moje zwolnienie”


„Wystarczyło, że info.elblag.pl zainteresowało się moją historią, aby dyrektor ZBK cofnął moje zwolnienie”


Powracamy do historii Marty Szczepanik – radnej Gminy Milejewo, która, jak sama podkreśla, 10 maja br. została bezprawnie zwolniona z Zarządu Budynków Komunalnych w Elblągu. Przygotowując materiał zwróciliśmy się do ZBK z pytaniami, dlaczego dyrektor nie przestrzegał przepisu określającego zasady rozwiązania z radnym stosunku pracy. Dyrektor ZBK zamiast odpowiedzieć na nasze pytania wolał wysłać list do Marty Szczepanik cofający jej zwolnienie. - Jeszcze 10 maja byłam najgorszym pracownikiem, który nierzetelnie wykonywał swoje obowiązki i trzeba było go zwolnić. Od tego czasu nie pojawiłam się w pracy, za to pojawiło się zainteresowanie info.elblag.pl i już rzetelnie wykonuję swoje obowiązki i jednak mogę pracować w ZBK – podkreśliła Marta Szczepanik.

 

 Marta Szczepanik pracowała w ZBK w Elblągu od 1 października 2018 r. na stanowisku inspektora do spraw administracyjnych. Co roku otrzymywała pozytywną ocenę swojej pracy. Nigdy nie otrzymała żadnej nagany. 10 maja br. otrzymała za to zwolnienie z pracy za nierzetelne wykonywanie obowiązków. - Przyjęłam to z zaskoczeniem – przyznała.Od kilku lat Marta Szczepanik pełni funkcję radnej gminy Milejewo. Stosunek pracy radnego gminy, powiatu czy województwa podlega ochronie. Regulują to przepisy ustaw samorządowych. Art. 25 pkt. 2 o ochronie stosunku pracy radnego precyzuje, że „rozwiązanie z radnym stosunku pracy wymaga uprzedniej zgody rady gminy, której jest członkiem. Rada gminy odmówi zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym, jeżeli podstawą rozwiązania tego stosunku są zdarzenia związane z wykonywaniem przez radnego mandatu”.

 

 

Nie wpłynął do Rady żaden wniosek o moje zwolnienie. Zgodnie z prawem po złożeniu wniosku Rada musi zwołać sesję Rady Gminy. Wtedy Rada głosuje, czy wyraża zgodę na zwolnienie radnego. Niczego takiego nie było. Dyrektor ZBK postąpił wbrew przepisom i złamał prawo

 

 

– zaznaczyła Marta Szczepanik.

 


W czwartek, 19 maja, o godz. 11.57 wysłaliśmy e-maila do ZBK w Elblągu z pytaniami: Czy procedura opisana w art 25 pkt. 2 dot. rozwiązania z radnym stosunku pracy została zachowana w przypadku radnej Marty Szczepanik? Jeśli tak, to kiedy ZBK w Elblągu zwróciło się z takim wnioskiem do Rady Gminy i kiedy Rada Gminy podjęła decyzję? Jeśli nie, to dlaczego ta procedura nie została zachowana?O godz. 19.00 opublikowaliśmy materiał opisujący historię Marty Szczepanik, w którym zapowiedzieliśmy, że stanowisko ZBK w Elblągu opublikujemy, kiedy je otrzymamy.Jak się okazało w czwartek (19 maja) zamiast przesłać odpowiedzi na nasze pytania ZBK przesłało pismo do Marty Szczepanik. - 20 maja otrzymałam pismo od dyrektora ZBK, które dotyczyło cofnięcia mojego wypowiedzenia. Nie ma w nim żadnego uzasadnienia. Bardzo zdziwiło mnie to pismo. Musiał wystraszyć się pytań od Państwa i pewnie chciał zapobiec publikacji. Nie spodziewał się, że jeszcze tego samego dnia artykuł zostanie opublikowany. Zapewne liczył na to, że sprawa ucichnie – stwierdziła Marta Szczepanik.Co ciekawe pismo od dyrektora ZBK datowane jest na 16 maja, ale wysłane zostało 19 maja, po godz. 18.00. - Jestem pewna, że to pismo to reakcja na Państwa pytania. Na kopercie nie ma stempla z datą wysłania listu, a w piśmie widnieje data 16 maja. To jest śmieszne, bo mam potwierdzenie z poczty, że pismo zostało wysłane 19 maja, czyli w dniu, kiedy przesłane zostały pytania. Pismo zostało nadane dokładnie o godz. 18.14, a przypomnę, że ZBK w Elblągu pracuje do 15.00. Świadczy to tylko o niekompetencji dyrektora ZBK w Elblągu Jacka Migdalskiego. Chce mi wmówić, że 4 dni czekano z wysłaniem tak ważnego dokumentu? Moim zdaniem w czwartek w obawie przed pojawieniem się artykułu powstało ostatecznie to pismo i dlatego zostało wysłane dopiero po 18.00 – dodała Marta Szczepanik.W piśmie podpisanym przez dyrektora ZBK w Elblągu czytamy: „Zarząd Budynków Komunalnych w Elblągu zawiadamia Panią, iż cofa złożone Pani w dniu 10.05.2022 r. wypowiedzenie umowy o pracę. Wobec powyższego zachowuje moc postanowienie zawartej w dniu 01.10.2018 r. umowy o pracę.”

 

 

Teraz jestem znowu pracownikiem ZBK i nie mam się już od czego odwoływać. Ale nie wyobrażam sobie jak można tak prowadzić jednostkę budżetową. Jeszcze 10 maja byłam najgorszym pracownikiem, który nierzetelnie wykonywał swoje obowiązki i trzeba było go zwolnić. Od tego czasu nie pojawiłam się w pracy, za to pojawiło się zainteresowanie info.elblag.pl i już rzetelnie wykonuję swoje obowiązki i jednak mogę pracować w ZBK. I co ciekawe nie cofnęli mnie na niższe stanowisko tylko na to samo, czyli miałabym wykonywać te same obowiązki, które ich zdaniem jeszcze niecałe dwa tygodnie temu wykonywałam tak źle, że trzeba było mnie zwolnić. To mówi samo za siebie. Pan dyrektor Jacek Migdalski pokazał jak się pracuje w ZBK w Elblągu

 

– zaznaczyła Marta Szczepanik.

 

 

 

 

KJ

Artykuły powiązane

:

"Dyrektor ZBK w Elblągu zwolnił mnie łamiąc prawo. Pójdę z tym do sądu"
"Dyrektor ZBK w Elblągu zwolnił mnie łamiąc prawo. Pójdę z tym do sądu" (29)

Komentarze (31):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
22.05.2022, 18:35 drto: Brawo, ale i tak warto skorzystać z pomocy prawnej czy jakieś konsekwencję nie powinien ponieść i zgłosić się z tym do Sądu .
22.05.2022, 18:52 Jarek : No i co Pan na to P Dyrektorze Jacku Migdalski co Pan ma do powiedzenia mieszkańcom Elbląga i całej załodze ZBK włącznie z Pana Szefem P Wróbleskim czekamy P Dyrektorze na zadane pytania przez info elbląg oraz zadane pytania w komentarzach Mieszkańcy Elbląga chcieli by poznać niejasności w ZBK
22.05.2022, 18:53 P. Klim na Prezydenta: J. M. kompromitował się za nasze pieniądze w EPEC-u, teraz kompromituje się za nasze pieniądze w ZBK-u. Taki to "MANAGO" Fura, skóra i komóra. Elbląga szkoda.
22.05.2022, 19:07 Hey Yu: 0
22.05.2022, 19:23 Polityczne szambo elbląskie : Ta sprawa obrazuje, jak lokalna polityka przeżarta jest do kości ,nepotyzmem, układami, znajomości, kolesiostwem, w myśl zasady : -" Bo ja mam władze to wszystkich usadzę". A tu się dyro przeliczył.
22.05.2022, 19:33 Ha, Ha, Ha: Powiadają baby na targu ,ze w ciepełku to samo
22.05.2022, 19:36 Fan Gargamela z PO: Czy Wielki Ptak panieje nad Dworem i Folwarkiem? Kolejny raz ehh tylko Elbląga żal? Co Michałek ma do powiedzenia na temat protegowanego?
22.05.2022, 19:44 lump: Czy zarząd może być pracodawcą ?
22.05.2022, 20:09 789: Dostał stołek zbk miał dokonać rewolucji co zrobił do tej pory??? Wróbel patrzy się w etaty eko a zbk i um ma ul albo pasiekę
22.05.2022, 20:14 Jacek Migdalski: Oczywiście, że cofnąłem wypowiedzenie, gdyż tak nakazuje logika. Wcześniejsza decyzja o wypowiedzeniu umowy mogłaby stanowić naruszenie prawa. Pracownik wykonuje mandat w innej gminie niż pracuje, niemniej jednak mogłoby to stanowić podważenie wypowiedzenia. Chciałbym także przekazać, że poinformowałem także ZUS o przeprowadzenie kontroli zw. z wykorzystywaniem zwolnienia lekarskiego przez pracownika oraz zwróciłem się pismem do Rady Gminy Milejewo o wyrażenie zgody na rozwiązanie umowy o prace z pracownikiem. Dodatkowo przygotowywane jest zawiadomienie do odpowiednich organów o działaniach przedmiotowego pracownika. Czekam zatem na dalszy ciąg zdarzeń. Oczywiście poinformuje Jak zakończyła się sprawa. Chciałbym także wszystkich poinformować, że dokonano manipulacji, gdyż pismo o cofnięcie wypowiedzenia zostało wysłane pocztą w dniu 19 maja b.r. około godziny 14.30, natomiast artykuł ukazał się o godzinne 19.00. Zatem ktoś świadomie wprowadza opinie publiczna w błąd. Oczywiście jestem zmuszony zgłosić ten fakt w celu wyjaśnienia. Pozdrawiam redakcje info.elblag.
22.05.2022, 20:30 m: "Przedmiotowego pracownika" !?!?! Chyba ten zwrot mówi wszysko nie tylko na temat tej konkretnej sprawy.
22.05.2022, 20:48 Mieszkaniec : Nie interesuję się polityką, ale pracownik, który próbuje walczyć o stanowisko przez wywlekanie spraw w internecie chyba udowadnia, że jest kiepskim pracownikiem. Trzeba było udowodnić swoją rację i wtedy opisać sprawę. Oby to się nie zemściło na Pani bo może się okazać, że jednak można coś zarzucić.
22.05.2022, 20:53 TDI @Mieszkaiec: Tak stanowi prawo, chyba, czyż nie ? Powołane na radna, a więc do funkcji publicznej, więc musi zrezygnować z pracy w instytucjach pożytku publicznego,. Czyż nie ? Dwie stoki za ogon łapać ?
22.05.2022, 21:45 Taka prawda : Jak ktoś chce kogoś zwolnić to i tak zwolni wcześniej czy później.
22.05.2022, 22:43 Poinformowany: czyli skończy się jak z pracownikami w EPEC ?? Degradacją stanowiska? Proszę Panie dyrektorze znajdź moje IP, moje dane wyślij mi pozew. To że się nie podpisałem nie oznacza, że jestem anonimowym.
22.05.2022, 22:45 Gatunek czy podgatunek: Chcę się dowiedzieć z jakim gatunkiem literackim mamy tu do czynienia? Z dramatem, z komedią, z tragikokomedią czy farsą?
22.05.2022, 22:55 do Mieszkaniec: w EPECu nie szli do mediów udowodnili wszystko w sądzie, więc nie zostali zwolnieni, po czym za chwilę degradacja do stanowiska które nie ma żadnych kompetencji do podejmowania jakichkolwiek decyzji w firmie, i wszystko zgodnie z prawem, tylko po kolei w czasie.
23.05.2022, 07:48 W(f)spaniale : Takie postępowanie wystawia jedną opinię tej instytucji i osobie ją kierującej. Słabo to wygląda, bardzo słabo. Ale, czy to w przypadku Elbląga jest czymś szczególnie dziwnym? Tak tu poprostu jest.
23.05.2022, 09:08 Alek Boldwin: Ja bym nie chciał mieć takiego pracownika, co publicznie obraża swojego dyrektora. ciekawe jak jej będzie się teraz współpracowało? Atmosfera w pracy teraz raczej będzie słaba. No niestety w naszym kraju mamy jeszcze szefów którzy nie szanują pracowników. Spółdzielnie mieszkaniowe, urzędy - znam ludzi, którzy ze względu na zdrowie psychiczne i zdrowie rezygnują z pracy bo mobbingu nie łatwo jest udowodnić
23.05.2022, 09:50 Naprzód: Jak widać na załączonym obrazku źle się w mieście dzieje.trzeba nie tylko przewietrzyć ratusz ale i spółki miejskie jemu podległe. Dlatego jeśli będą zbierane podpisy pod referendum to jestem na tak. W Elblągu potrzebna jest rewolucja i bardzo głębokie zmiany.
23.05.2022, 10:03 Joanna,: Znając życie to będzie czekał i w dogodnej sytuacji zemści się. To nie będzie zaraz ale za jakiś czas. Znam go dobrze.
23.05.2022, 11:02 Bożena L.: Nie będzie problemu, gdy odejdzie sam dyrektor. To nie jest Jego prywatny folwark. Mamy dosyć takich managerów w państwowych firmach, które My podatnicy utrzymujemy.
23.05.2022, 11:03 kjm: Teraz czekamy na dalszy rozwój tegoż przypadku. Robi się ciekawie, bo z odpowiedzi pana dyrektora wynika że będzie się działo.
23.05.2022, 11:14 bystrzak: Takie mamy czasy, że trzeba dochodzić swoich praw i dobrego imienia na łamach prasy! Gratuluje Pani odwagi!!
23.05.2022, 12:46 kami: Komentarz dyrektora jest tak żenujący , że nawet nie wiadomo jak to skomentować.
23.05.2022, 14:04 Balbinos: W tej sytuacji najważniejsze będzie zakończenie sprawy. Jesteśmy na półmetku. Myślę, że będzie zaskakujące dla czytelników. Czekamy
23.05.2022, 18:09 Dziękować : Dzięki info że jesteście, w Was siła i otucha !
23.05.2022, 18:43 Ciekawski: Jacuś już tylko dymisja czeka, nic innego nie zostało kłamstwa kłamstwa i jeszcze raz kłamstwa oby więcej takich artykułów o ludziach którzy nienadaja się i tylko niszczą nasze piękne miasto, razem z naszym prezydentem czas się spakować.
23.05.2022, 23:19 Słupy wróbelka . : Co się dzieje w królestwie ?
24.05.2022, 05:25 Mój mąż z zawodu jest dyrektorem.: Narobił w zbroję dyrektorzyna.
28.05.2022, 12:30 Szok43: Powinna pani zgłosić sprawę do prokuratury . Następny nierób na stanowisku i koleś spasionego kota w UM .


Inne artykuły:

Kondolencje Starosty Elbląskiego i Rady Powiatu
Kondolencje Starosty Elbląskiego i Rady Powiatu
Turniej streetballa na Kalbarze
Turniej streetballa na Kalbarze
Poszukiwany listem gończym Dariusz Dobke
Poszukiwany listem gończym Dariusz Dobke
Wycinka drzew w Bażantarni. Czytelnik: Trwa dewastacja gatunków chronionych
Wycinka drzew w Bażantarni. Czytelnik: Trwa dewastacja gatunków chronionych (32)
Do trzeciej ligi już tylko krok. Concordia znów wygrała na Krakusa [GOLE Z MECZU]
Do trzeciej ligi już tylko krok. Concordia znów wygrała na Krakusa [GOLE] (7)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 153)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 153) (8)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.