Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
23.05.2022 16:07

Elbląg: Młodzi radni zainaugurowali kolejną kadencję. "Razem możemy zmieniać miasto na lepsze"


Elbląg: Młodzi radni zainaugurowali kolejną kadencję. "Razem możemy zmieniać miasto na lepsze"


Dziś, 23 maja, odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta Elbląga. Młodzi radni zainaugurowali kolejną kadencję. Przez najbliższe dwa lata będą reprezentowali interesy swoich rówieśników i wpływali na rozwój miasta.


Młodzieżowa Rada Miasta Elbląga zaczęła pracę. Tworzy ją 44 uczniów z elbląskich szkół podstawowych i średnich. W poniedziałek (23 maja) odbyła się inauguracyjna sesja kolejnej kadencji MRM.

 

Na początku obrad nowo wybrani radni złożyli ślubowanie. Głównym punktem sesji był wybór prezydium Młodzieżowej Rady Miasta. Swoją kandydaturę na przewodniczącego rady złożyło dwóch uczniów. Ostatecznie, głosami 39 koleżanek i kolegów, na stanowisko to wybrany został Alan Rynkiewicz z Zespołu Szkół Pijarskich.

 

Wierzę głęboko, że razem damy radę wypracować wiele ciekawych inicjatyw, że będziemy zmieniać to miasto na lepsze, chociaż i tak, w naszym województwie Elbląg wypada bardzo dobrze. Obiecuję, że do końca kadencji, nie zapiszę się do żadnej partii ani młodzieżówki partyjnej, aby nikt z was nie czuł, że kogoś faworyzuję. Zachowam apolityczność i bezpartyjność. Wierzę, że stworzymy wspólnotę, w której każdy czuje się dobrze, do której każdy przychodzi z uśmiechem

 

- mówił jeszcze przed głosowaniem Alan Rynkiewicz, nowy przewodniczący MRM Elbląga.

 

 

Młodzi radni wybrali dziś również dwóch wiceprzewodniczących. Te stanowiska w tej kadencji będą pełnili: Paweł Marchlewski (Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Regent z Oddziałami Dwujęzycznymi) i Dorian Stasiak (Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących). Sekretarzem MRM została Weronika Kurowska (II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi).

 

W inauguracyjnej sesji młodzieżowej rady uczestniczyli przedstawiciele władz miasta. - Młodzieżowa Rada Miasta pełni funkcję doradczą, konsultacyjną dla prezydenta Elbląga i Rady Miejskiej w Elblągu, ale także podejmuje działania na rzecz elbląskiej młodzieży, współpracuje z samorządami uczniowskimi, pełni rolę łącznika pomiędzy władzami samorządowymi a młodymi elblążanami - przypomniał Antoni Czyżyk, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu.

 

 

Pokładamy w waszej działalności bardzo duże nadzieje, liczymy na wasze świeże spojrzenie, inicjatywę oraz wsparcie w pracy na rzecz Elbląga i jego mieszkańców. Serdecznie gratuluję młodzieżowym radnym i życzę wam sukcesów w upowszechnianiu idei samorządowej i postaw demokratycznych wśród młodzieży. Wykorzystajcie te dwa lata mądrze. Dyskutujcie, spierajcie się, ale też uczcie się wypracowywania kompromisów. Myślę, że będziemy zmieniali nasze piękne miasto Elbląg na miasto przyjazne ludziom młodym, ekologiczne, przyjazne wszystkim poczynaniom edukacyjnym

 

- dodał Antoni Czyżyk. 

 

Słowa wsparcia pod adresem młodych radnych skierował również przewodniczący poprzedniej kadencji MRM. - Zdążyłem już poznać tę młodzież, chwilkę z nimi pracowałem. Mam zaproszenie do naszych decydentów, aby naprawdę poważnie podeszli do tej współpracy. Widzę w tych młodych radnych duży potencjał - podkreślał Adam Gronek. 

 

Kolejna sesja Młodzieżowej Rady Miasta odbędzie się już po wakacjach, we wrześniu. 

 

 

NJ

Artykuły powiązane

:

Zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój na bezdomnym. Przyznał się i usłyszał zarzuty
Zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój na bezdomnym. Usłyszał zarzuty (2)
Wycinka drzew w Bażantarni. Czytelnik: Trwa dewastacja gatunków chronionych
Wycinka drzew w Bażantarni. Czytelnik: Trwa dewastacja gatunków chronionych (32)

Komentarze (12):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
23.05.2022, 16:22 zdolni, młodzi, pracowici: Brawo! Działajcie, w Was nadzieja
23.05.2022, 16:46 LEWIŃSKI : CO ZA ZABAWA I DŁUGOLETNIE PLANY I TAK NIE MACIE MOCY PRAWNEJ ABY ZMIENIAĆ CO KO LWIEK I JAK KOL WIEK W ELBLĄGU TYLKO SOBIE POSIEDZICIE POROZMAWIACIE I NA TYM SIĘ SKOŃCZY
23.05.2022, 16:54 W(f)spaniale : Najgorsze co może być, to wmówić młodym ludziom, że coś mogą, gdy tak naprawdę nic nie mogą. Drodzy rodzice, zabierzcie stamtąd swoje dzieci. Władza będzie się starała przekonać ich do akceptacji swoich planów. Tu chodzi o socjotechniczne wystawki, które mają zaskutkować zdobyciem elektoratu młodych ludzi.
23.05.2022, 16:54 Mieszkaniec: Lewinski jak taki stary jesteś a na młodzież się rzucasz to może pochwalisz się swoimi pomysłami, które były warte uwagi i zostały zrealizowane? Pozdrawiam młodzież, zawsze to jakis punkt widzenia dla Elblaga
23.05.2022, 17:29 laskipaa: "...w naszym województwie Elbląg wypada bardzo dobrze" - młodych trzeba edukować od początku: po pierwsze to nie nasze województwo, a po drugie wypadac bardzo dobrze w najgorszym i najbardziej dziadowskim województwie to nie jest wielki powód do chwały.
23.05.2022, 18:06 Zmiana warty: Bo kazde pokolenie ma swoj czas !!!!
23.05.2022, 18:21 macie pomysły?: Zaczęliście od zasłonięcia polskiej flagi. Wypijecie wodę, zjecie paluszki i tak skończycie .Nikt i w niiczym z wami się nie będzie liczył. Macie ludzi ze wszystkich szkół i zajmijcie się uczniem w szkole, bo Wróblewski i Czyżyk nie słuchają swoich "radnych" a co dopiero was. Grzecznościowe slogany trwają już 30 lat , zawsze tak samo i z takim samym skutkiem, czyli bez namacalnego efektu dla ucznia i miasta.
23.05.2022, 22:16 zaoczny: Jak otworzycie Klub Studencki od 1 pażdziernika 2022 roku w Elblagu to uwierzę w sens Waszego działania
23.05.2022, 22:50 Taki morał: Starszych kolegów szanujcie, ale przykladu nie bierzcie
24.05.2022, 08:23 mis: nastepni madrale aby do zlobu a moga tyle co zyd za okupacji niech ida pobawic sie w piaskownicy
24.05.2022, 09:23 poparadni: i pyk wyrasta Nam kolejna "zaloga" co do koryta ciagnie.. nikt nie traktuje i nie bedzie traktowal Was powaznie.. wezcie sie za szkole, znajdzcie uczciwa prace a nie juz Wam wydawanie pieniedzy ciezko pracujacych ludzi....
24.05.2022, 12:37 Elbląg anna : Po co tyle jadu i zazdrości. Brawo młodzi. Nie przejmujcie się jadem ani tu wirtualnie ani realnie. Działajcie tak aby Wam było dobrze i abyście kiedyś nie byli tak jak tu chociażby w komentarzu wcześniejszym zatruci nienawiścią i wiecznym narzekaniem i niezadowoleniem.


Inne artykuły:

Budowa ul. Wschodniej. Wielkie plany udrożnienia ulicy Bema znów trafią do szuflady?
Budowa ul. Wschodniej. Plany udrożnienia ulicy Bema znów trafią do szuflady? (25)
Premiera u Sewruka specjalnie dla dzieci
Premiera u Sewruka specjalnie dla dzieci
Ruszyła wypłata rekompensat za powikłania po szczepieniach. Gdzie złożono najwięcej wniosków?
Rekompensaty za powikłania po szczepieniach. Gdzie złożono najwięcej wniosków?
Elbląg: Sesja nadzwyczajna. Świętowano 30-lecie samorządu
Elbląg: Sesja nadzwyczajna. Świętowano 30-lecie samorządu (20)
Elbląg: Połamane drzewa, uszkodzona latarnia. Strażacy usuwali skutki wichury
Elbląg: Połamane drzewa, uszkodzona latarnia. Strażacy usuwali skutki wichury (5)
50. rocznica święceń kapłańskich
50. rocznica święceń kapłańskich (3)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.