Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
28.05.2022 19:00

"Kaczuszkowa karuzela" w elbląskim teatrze. Za nami premiera spektaklu z utworami Juliana Tuwima


"Kaczuszkowa karuzela" w elbląskim teatrze. Za nami premiera spektaklu z utworami Juliana Tuwima


"Ptasie Radio", "Rzepka, "Lokomotywa". Kto z nas nie zna tych i wieli innych utworów Juliana Tuwima. Teraz wiersze poety możemy teraz usłyszeć w wykonaniu... paczki kaczuszek. "Kaczuszkowa karuzela" to nowa propozycja elbląskie teatru. Za nami premiera spektaklu. 

 

 

Zależało mi na tym, żeby dzieci miały radość z bycia w teatrze. To bajka, spektakl lekki, kolorowy, rozśpiewany i roztańczony. Same wiersze Juliana Tuwima są ponadczasowe, napisane przepiękną polszczyzną, zabawne. W spektaklu "Kaczuszkowa karuzela" znalazło się piętnaście utworów Tuwima. Wśród nich "Ptasie radio", "Lokomotywa", "Idzie Grześ przez wieś", "Zosia Samosia" i "Okulary". Chyba wszyscy je znamy z dzieciństwa. Babcie do dziś czytają je swoim wnukom, rodzice swoim dzieciom. Wspaniale jest też do nich wrócić po latach. Sam, gdy odkrywałem je na nowo, miałem poczucie, że jestem małym chłopcem, ale w dorosłym ciele i dobrze się bawiłem. To spektakl dla dzieci, ale jestem przekonany, że osoby dorosłe również będą się świetnie na nim bawiły

 

- mówi Jakub Lewandowski, reżyser i choreograf "Kaczuszkowej karuzeli".  

 

W sobotę, 28 maja, w Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbyła się premiera spektaklu "Kaczuszkowa karuzela". Przedstawienie z wierszami Juliana Tuwima wyreżyserował Jakub Lewandowski. Utwory poety wybrała i połączyła w jedną opowieść scenarzystka Justyna Tomska. W efekcie na godzinę możemy się przenieść do kolorowego, radosnego i zabawnego świata paczki kaczuszek. W ich role wcielają się elbląscy aktorzy. Na deskach teatru zobaczyliśmy: Teresę Suchodolską (Egzaltowana Kaczuszka), Magdalenę Fenning (Przemądrzała Kaczuszka), Ewelinę Bemnarek (Punkowa Kaczuszka), Dominika Blocha (Kaczuszka Łasuch),  Krzysztofa Żabkę (Kaczuszka Osiłek), Filipa Warota (Kaczuszka Ciamajda) i Mikołaja Ostrowskiego (Kaczuszka Leniwiec).

 

 

To jest już moja trzecia realizacja w teatrze w Elblągu. Tym razem pracowałem z większą liczbą aktorów. Było wspaniale, zabawnie, praca szła nam bardzo szybko, każdy z nas podskórnie zna wiersze Tuwima, więc i aktorzy nie mieli problemów z zapamiętaniem tekstu. Nie chcieliśmy udawać dzieci, robić coś tylko pod nie, ale dobrze się w tym poczuć, uwierzyć w to, że jesteśmy kaczkami, które chcą spędzać czas z przyjaciółmi i się bawić. Wszyscy weszliśmy w świat zabawy

 

- dodaje Jakub Lewandowski.  

 

Muzykę do spektaklu stworzyła Patrycja Hefczyńska. - W spektaklu przez cały czas towarzyszy nam dźwięk. Muzyka jest przepiękna. Zależało nam na jakości, chcieliśmy, aby dźwięk i muzyka były tak samo szlachetne, jak tekst - wyjaśnia reżyser.  Kolorowa i zabawna scenografia, a także kostiumy aktorów to dzieło Lidii Kanclerz.

 

"Kaczuszkowa karuzela" to najnowsza propozycja elbląskiego teatru. Premiera już za nami, jednak okazji, aby zobaczyć spektakl będzie jeszcze wiele. Najbliższe już w niedzielę (29 maja) i poniedziałek (30 maja).

 

 

 

NJ

Galeria zdjęć: Kaczuszkowa karuzela
Artykuły powiązane

:

To my elbląskie dziury! Prezydencie, czy ktoś nas wreszcie załata?
To my elbląskie dziury! Prezydencie, czy ktoś nas wreszcie załata? (22)
Elbląg: Kumulacja roczników. Będzie jeszcze trudniej dostać się do najpopularniejszych szkół średnich?
Elbląg: Półtora rocznika wybiera się do szkół średnich (11)

Komentarze (1):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
29.05.2022, 11:52 Czytelnik gazet: Źle mi się kojarzy wszystko, co jest związane z KACZKĄ !!!


Inne artykuły:

Concordia już w III lidze! [FILM]
Concordia już w III lidze! [FILM] (3)
Hamował i zajeżdżał drogę innym kierowcom. Usłyszał wyrok sądu
Hamował i zajeżdżał drogę innym kierowcom. Usłyszał wyrok sądu (3)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 154)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 154) (6)
Zielony Tramwaj ruszy w miasto
Zielony Tramwaj ruszy w miasto (3)
Kolizja dwóch aut na skrzyżowaniu w Milejewie
Kolizja dwóch aut na skrzyżowaniu w Milejewie (6)
Od czerwca emeryci i renciści więcej dorobią do swoich świadczeń
Od czerwca emeryci i renciści więcej dorobią do swoich świadczeń (5)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.