Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
29.05.2022 16:00

Pieszo przez świat: nietypowe spotkanie autorskie w bibliotece


Pieszo przez świat: nietypowe spotkanie autorskie w bibliotece


W czwartek, 2 czerwca, o godz. 18:00 zapraszamy do sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej na nietypowe spotkanie autorskie, na które autorzy dotrą do nas… pieszo. Ola Synowiec i Arkadiusz Winiatorski odwiedzą nas podczas swojej pieszej wyprawy dookoła Polski. Na spotkaniu opowiedzą o swojej poprzedniej pieszej podróży, którą opisali w książce „Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady”.

 

Książka miała swoją premierę zaledwie parę dni temu. Opowieść o wyprawie zostanie zilustrowana zdjęciami zrobionymi podczas wędrówki.

 

Wyprawa ta zdobyła szereg nagród: Podróż Roku National Geographic Traveler 2020, Nagroda im. Tony’ego Halika 2020, I miejsce i nagroda publiczności w konkursie o Złoty Ślad 2021.


Prawie 12 000 km przemierzonych pieszo, ponad półtora roku, 9 krajów, 19 par butów i jedna miłość. Arek Winiatorski po przejechaniu Ameryki Południowej autostopem stwierdził, że wciąż porusza się za szybko. By jeszcze lepiej poznawać świat, postanowił od Panamy przemierzać go pieszo. Przeszedł Amerykę Centralną zdobywając po drodze najwyższy szczyt każdego odwiedzanego kraju. Na południu Meksyku poznał miłość swojego życia – Olę Synowiec, z którą dotarł pieszo aż do Kanady. Razem zmierzyli się z własnymi słabościami, niebezpieczeństwami drogi, pustyniami, mrozami, ruchliwymi metropoliami i sięgającymi 3000 metrów przewyższeniami.

 

Ola i Arek słuchali historii życia zwykłych ludzi, bo to oni byli najważniejsi w tej podróży. Rozmawiali z mieszkańcami mijanych wsi, lokalnymi działaczami i ekscentrykami, z rolnikami i artystami, duchownymi i przemytnikami. Poznawali to, co zwykle w podróży rozmazuje się za szybami pędzących samochodów. To, co na poboczu Ameryk. Podczas tej wyprawy zakochali się nie tylko w sobie, w Amerykach i w życiu, ale przede wszystkim w chodzeniu. Wierzą, że 5km/h to najlepsza, najbardziej naturalna prędkość. Do poznawania świata, do poznawania ludzi, do poznawania siebie.

 

Spotkanie otwiera tegoroczny cykl spotkań autorskich #czytElnia, które są realizowane przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

Biblioteka Elbląska

 


Artykuły powiązane

:

Elbląg: Kumulacja roczników. Będzie jeszcze trudniej dostać się do najpopularniejszych szkół średnich?
Elbląg: Półtora rocznika wybiera się do szkół średnich (11)
Oto 8 Wspaniałych, którzy wyróżnili się swoją postawą i zasłużyli na uznanie
Oto 8 Wspaniałych, którzy wyróżnili się swoją postawą i zasłużyli na uznanie (1)

Komentarze (1):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
29.05.2022, 18:14 Gość: Podziwiam takich ludzi i trochę zazdroszczę im tego,co zobaczyli...


Inne artykuły:

Ukarany przez sąd za wylewanie szamba
Ukarany przez sąd za wylewanie szamba (1)
Funkcjonariusze KAS z Elbląga zatrzymali 245 sztuk podrabianej odzieży
Funkcjonariusze KAS z Elbląga zatrzymali 245 sztuk podrabianej odzieży (1)
To my elbląskie dziury! Prezydencie, czy ktoś nas wreszcie załata?
To my elbląskie dziury! Prezydencie, czy ktoś nas wreszcie załata? (22)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 154)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 154) (6)
Hamował i zajeżdżał drogę innym kierowcom. Usłyszał wyrok sądu
Hamował i zajeżdżał drogę innym kierowcom. Usłyszał wyrok sądu (3)
Concordia już w III lidze! [FILM]
Concordia już w III lidze! [FILM] (3)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.