Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
01.06.2022 21:00

Elbląg walczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Z nami przejazd przez miasto


Elbląg walczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Z nami przejazd przez miasto


Elbląg jest jednym z 50 miast, które powalczą w tym roku o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Udział w rywalizacji zainaugurowano dziś, 1 czerwca. Z tej okazji elblążanie przejechali ulicami miasta.

 

Kampania Rowerowa Stolica Polski ma za cel propagowanie aktywnego wypoczynku, promocję jazdy rowerem oraz turystyki rowerowej. Udział w tegorocznej zabawie, która potrwa przez cały czerwiec, zgłosiło ponad 50 miast. Elbląg jest jednym z nich. W naszym mieście akcję zainaugurowano dziś (1 czerwca) przejazdem przez Elbląg. 

 

Miłośnicy jednośladów wyruszyli o godzinie 17 z ulicy Wodnej. Następnie przejechali ulicami: Studzienną, Orlą, Stawidłową, Radomską, Trasą Unii Europejskiej, Browarną, Robotniczą, Armii Krajowej, Grota Roweckiego, Groblą św. Jerzego, Bema, Kościuszki, Chrobrego i Sybiraków do Bażantarni. Tam, przy ognisku, odbyło się podsumowanie wydarzenia. 

 

Osoby, które przegapiły dzisiejszy przejazd, nadal mają szansę przyłączyć się do akcji. Każdy i w każdy miejscu na świecie może wziąć udział we wspólnej zabawie. Trzeba tylko: zainstalować w smartfonie darmową aplikację „Aktywne Miasta”, która rejestruje trasy i ich długości, wskazać Elbląg jako miasto, dla którego chce się zdobywać kolejne kilometry i ruszyć na swoim jednośladzie w trasę.

 

Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny. Miasto, które wygra rywalizację, otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Kampania, co najważniejsze, motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia.

 

W trakcie rywalizacji wyłonione zostaną również najaktywniejsze elbląskie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Każdy może kręcić kilometry dla swojej szkoły – wystarczy tylko wskazać ją w aplikacji. Co ważne, o dobry wynik szkoły mogą zadbać nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice, znajomi i przyjaciele. Najbardziej aktywna szkoła podstawowa i najbardziej aktywna szkoła ponadpodstawowa otrzyma w nagrodę stojaki rowerowe. Wyróżnieni zostaną również najbardziej aktywni rowerzyści.

 

Redakcja

Galeria zdjęć: Elbląg rowerową stolicą Polski
Artykuły powiązane

:

Budżet Obywatelski 2023 – złóż wniosek podczas Dnia Dziecka i Biegu Piekarczyka
Budżet Obywatelski 2023 – złóż wniosek podczas Dnia Dziecka i Biegu Piekarczyka (3)
1,4 mld zł z rządowego programu dla województwa warmińsko-mazurskiego. Ile z tego trafi do Elbląga?
1,4 mld zł dla województwa warmińsko-mazurskiego. Ile z tego trafi do Elbląga? (19)

Komentarze (5):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
01.06.2022, 21:11 parafijan patryjota: A macie świadomość, że każdy podjazd wymaga pedałowania?
02.06.2022, 08:12 Kat Na Idiotów: Ja pier....e w tym mieście już nic mnie nie zaskoczy ....eh tylko Elbląga żal.
02.06.2022, 10:31 Gin: Super pomysł tym bardziej, że Elbląg ma olbrzymi potencjał. Góra chrobrego down hilowe trasy, połączenie z Mierzeją, Gren velo a na początek wiatę rowerową z Radomskiej przeniósłbym na Stare Miasto bo tam tylko same żule siedzą, Na Starówce powinna być też droga rowerowa z asfaltu bo kamień choć piękny i klimatyczny to mało przyjemnie się po nim jeździ.. Trzymam kciuki bo to lepsze dla mieszkańców i niż śmieszne promocje za miliony.
02.06.2022, 11:55 Anna L.: O co walczycie? W Elblągu bardzo mało ludzi jeździ na rowerach.
03.06.2022, 06:22 rowerzysta: To jakiś żart? Bażantarnia i obrzeża miasta to może jeszcze tak ale przez miasto? Płynnie przejechać się da jedynie przez płk Dąbka i Piłsudskiego, potem Ogólna, a reszta? Rowerowa stolica, no błagam.


Inne artykuły:

Bieg Piekarczyka - kursowanie niektórych tramwajów zostanie wstrzymane
Bieg Piekarczyka - kursowanie niektórych tramwajów zostanie wstrzymane (3)
Dzień Dziecka w Elblągu. Najmłodsi świętowali w parku Dolinka (zobacz zdjęcia)
Dzień Dziecka w Elblągu. Najmłodsi świętowali w parku Dolinka (zobacz zdjęcia) (2)
4-latek zatruty narkotykami. Czy rodzice odpowiedzieli za zaniedbanie?
4-latek zatruty narkotykami. Czy rodzice odpowiedzieli za zaniedbanie? (1)
W wyborach do Sejmu elblążanie chcą poprzeć Zjednoczoną Prawicę, Polskę 2050 i Lewicę
W wyborach do Sejmu elblążanie chcą poprzeć ZP, Polskę 2050 i Lewicę (29)
Nielegalnie łowił ryby, policjanci znaleźli przy nim narkotki
Nielegalnie łowił ryby, policjanci znaleźli przy nim narkotki (8)
Elbląska katedra w świecie Minecraft
Elbląska katedra w świecie Minecraft (4)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.