Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
05.06.2022 16:15

XIII Bieg Piekarczyka za nami. "Nowa trasa to świetny pomysł" (zobacz zdjęcia)


XIII Bieg Piekarczyka za nami. "Nowa trasa to świetny pomysł" (zobacz zdjęcia)


Po zaciętej rywalizacji zwycięzcą XIII edycji Biegu Piekarczyka został Alex Sanko z Malborka, który 10-kilometrową trasę prowadzącą ulicami Elbląga pokonał z czasem 31:30. Wśród pań najlepszą okazała się Sviatlana Sanko (36:44).

 

Za nami XIII edycja Biegu Piekarczyka. Dziś (5 czerwca) biegacze na kilka godzin opanowali ulice miasta. Ponad 700 zawodniczek i zawodników wzięło udział w biegu głównym na 10 km i biegu towarzyszącym na 5 km. 

 

Walka o pierwsze miejsce w biegu głównym była zacięta. Ostatecznie zwyciężył Alex Sanko z Malborka (31:30), który o niewiele ponad 13 sekund wyprzedził drugiego faworyta wyścigu Boniface Wambua Nduva z Kenii (31:43). NA trzecim miejscu uplasował się Adrian Przybyła z Iławy (32:09). 

 

Zwyciężczynią biegu głównego w klasyfikacji generalnej pań została Sviatlana Sanko z Malborka (36:44). Drugie miejsce na podium zajęła Emilia Mikszuta ze Straszyna (37:00), a trzecie Ewelina Paprocka z Luzino (37:13).

 

Nowością w tym roku była trasa. - Szybka, widowiskowa, ale przede wszystkim bardziej płaską trasą - podkreślali organizatorzy biegu. Tym razem prowadziła ona ulicami, m.in.: Teatralną, Nowowiejską, Traugutta, Grota-Roweckiego, Armii Krajowej, Pocztową, Rycerską, Świętego Ducha, Stoczniową, Niską i Browarną, z powrotem na Teatralną. 

 

W Biegu Piekarczyka wzięła udział po raz trzeci. Nowa trasa to doskonały pomysł. Biegło się dużo lepiej. Sama z reguły startuję na długich dystansach - miesiąc temu biegłam maraton, tym razem dosłownie w ostatniej chwili zdecydowałam się na 5 km. Opłacało się. Jestem zadowolona z wyniku. Pobiegłam dużo szybciej, niż się spodziewałam, w tę pogodę

- mówi Anna Koziarska z Elbląga, zwyciężczyni biegu na 5 km (19:28). 


 
Bieg Piekarczyka to nie tylko wzorowa organizacja i sportowa rywalizacja, tym co przyciąga biegaczy na to wydarzenie, jest również pozytywna atmosfera mu towarzysząca.

 

Przyjazd do Elbląga na bieg planowałem od kilku lat, ale z różnych powodów się nie udawało. W tym roku wyszło i po raz pierwszy wziąłem udział w Biegu Piekarczyka. Organizacja jest super, trasa super, a pogoda.... aż za dobra, mogłoby być trochę chłodniej. Ogółem jestem zadowolony.  W swojej kategorii zająłem drugie miejsce, uważam, że to dobry wynik, chyba nawet zrobiłem rekord sezony. Jestem zadowolony, jeśli będzie taka szansa, zdrowie pozwoli, to za rok wrócę do Elbląga

- mówił Tadeusz Orlikowski z Gdyni.

 

Tradycyjnie, podczas Biegu Piekarczyka pobiegli również najmłodsi. W Mini Biegu Piekarczyka udział wzięło kilkaset dzieci.

 

Wyniki biegu głównego:

Kobiety:

1. Sviatlana Sanko z Malborka (36:44)
2. Emilia Mikszuta ze Straszyna (37:00)
3. Ewelina Paprocka z Luzino (37:13).

Mężczyźni:

1. Alex Sanko z Malborka (31:30)
2. Boniface Wambua Nduva z Kenii (31:43)
3. Adrian Przybyła z Iławy (32:09)

Wszystkie wyniki XIII Elbląskim Ulicznym Biegu Piekarczyka znajdziemy TUTAJ.

 

Sponsorem Głównym XIII edycji Ulicznego Elbląskiego Biegu Piekarczyka jest firma WAITW. Sponsorami Strategicznymi Biegu są: FLSmidth MAAG Gear, Studio Łazienkowe Awangarda i Ogrody Centrum Handlowe w Elblągu. Sponsorami i partnerami są: Klimat-el, E-Bike, Gaming Room, Centrum Ubezpieczeń Expert, Hotel Kahlberg, Wolność, Sport SPA, Gabinet Hiperbaryczny O2 – Terapia Tlenowa, Reproskan, GRIZ Bielik, Regionalne Centrum Wolontariatu, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3, Smaczny Targ, Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie 4 W-M Brygada Obrony Terytorialnej. Organizatorami XIII edycji Ulicznego Elbląskiego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Patronat honorowy nad Biegiem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

NJ

Galeria zdjęć: Bieg Piekarczyka
Artykuły powiązane

:

Łyk Wolności za demokrację i Ukrainę. Po raz pierwszy również w Elblągu
Łyk Wolności za demokrację i Ukrainę. Po raz pierwszy również w Elblągu (8)
Gdzie w Elblągu zapisać dziecko na żeglarstwo? Ruszają zapisy dla początkujących w Klubie Sportowym HART!
Gdzie w Elblągu zapisać dziecko na żeglarstwo? Ruszają zapisy dla początkujących

Komentarze (10):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
05.06.2022, 16:28 !!!: Największe gratulacje dla dla Marka Kucharczyka
05.06.2022, 16:29 bbb: jak zwykle dzieci nie zasługują zdjęcia, redakcja dajesz plamę
05.06.2022, 16:43 Mamuśko nie przeżywaj. Już na portelu też biadolisz, że dziecka nie widać. Nie o to chodzi w biegach by mieć foto w necie. : Ojejnienamojegobonbelkanafot
05.06.2022, 18:24 aaa: Na konkurencyjnym portalu jest mnóstwo zdjęć dzieci uczestniczących w biegu, nawet więcej niż z dorosłymi. Więc każdy może oglądać takie jakie go interesują.
05.06.2022, 20:57 100% elblążanin: Brawo- gratuluję organizacji !!!
05.06.2022, 21:55 Oczami Biegacza: Bieg Piekarczyka Oczami Biegacza: https://www.youtube.com/watch?v=egl9bYK2nD0 Zachęcam do obejrzenia!
05.06.2022, 23:52 Anna: Super😁😁👏👏👏
06.06.2022, 14:37 @!!!: Szczególnie za długość odliczania przed startem. Następnym razem proponuję od stu. Ps. Proszę się rozluźnić... wchodzę.
06.06.2022, 17:56 kkk: To teraz bieg piekarczyka będzie łączony z ... Zielonymi Świątkami?
07.06.2022, 12:10 kuk: @~ !!! ... rodzina czy łon sam?


Inne artykuły:

Park handlowy przy ul. Fromborskiej. Kiedy ruszą prace budowlane?
Park handlowy przy ul. Fromborskiej. Kiedy ruszą prace budowlane? (17)
Klasyki zaparkowały na dziedzińcu muzeum. Zobacz zdjęcia z wydarzenia
Klasyki zaparkowały na dziedzińcu muzeum. Zobacz zdjęcia z wydarzenia
Wybuch gazu w Sztutowie
Wybuch gazu w Sztutowie (3)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 156)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 156) (9)
Łyk Wolności za demokrację i Ukrainę. Po raz pierwszy również w Elblągu
Łyk Wolności za demokrację i Ukrainę. Po raz pierwszy również w Elblągu (8)
Konkurs na najpiękniejszy balkon
Konkurs na najpiękniejszy balkon
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.