Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
10.06.2022 19:00

Elbląg: Do kardiologa na NFZ. Na wizytę poczekamy nawet rok


Elbląg: Do kardiologa na NFZ. Na wizytę poczekamy nawet rok


Ponad siedem miesięcy, to średni czas na wizytę u kardiologa w województwie warmińsko-mazurskim. Jak długo są kolejki do tego specjalisty w samym Elblągu? Sprawdzamy.

 

Długie terminy oczekiwania na wizytę u specjalisty to codzienność, z którą muszą zmagać się elblążanie. Sprawdzamy, jak wyglądają w Elblągu dostęp do lekarzy poszczególnych specjalności na NFZ. Tym razem, na prośbę Czytelnika info.elblag.pl, przyglądamy się kolejkom do kardiologa. 

 

Najkrótsze terminy oczekiwania na wizytę, jak podaje informator o terminach leczenia NFZ, są obecnie w dwóch elbląskich przychodniach. W NZOZ "Twoje Zdrowie EL" przy ul. Orzeszkowej 13 na wizytę trzeba poczekać 177 dni (to dane z 5 maja). Najbliższy termin możliwej wizyty przypada 12 stycznia 2023 r. Tylko trochę później zostaniemy przyjęci w poradni Kardiomed przy ul. Królewieckiej 146 (pierwszy wolny termin: 18 stycznia 2023 r.).

 

Na konsultację z kardiologiem w poradni kardiologicznej w Szpitalu Miejskim Jana Pawła II przy ul. Komeńskiego trzeba poczekać rok. Tu najbliższy wolny termin wizyty, jak podaje informator NFZ, przypada 7 czerwca 2023 r. 

 

Ministerstwo zdrowia planuje zmiany w systemie rejestracji, które zdaniem resortu mają wpłynąć na skrócenie kolejek. Obecnie możemy się zarejestrować do specjalisty telefonicznie lub osobiście w poradni. Od maja przez Internetowe Konto Pacjenta można zarejestrować się na wizytę u kardiologa oraz na badania specjalistyczne: rezonans magnetyczny i tomografię komputerową. Na razie pilotaż będzie realizowany w dwóch województwach: łódzkim i mazowieckim. 

 

Następny krok spowoduje, że wygoda korzystania z usług zdrowotnych będzie większa

- mówił o pilotażu e-rejestracji minister zdrowia Adam Niedzielski w trakcie konferencji prasowej w maju. 

 

Szef resortu zdrowia przyznał, że dzięki e-rejestracji szykuje się ogromna rewolucja w dostępie do specjalistów oraz na specjalistyczne badania. - E-usługi dla pacjentów są fundamentem cyfryzacji, e-rejestracja zwiększy dostępność do świadczeń zdrowotnych - tłumaczył minister Niedzielski.

 

Na możliwość skorzystania z takiej opcji elblążanie muszą jeszcze poczekać... podobnie jak na samą wizytę u specjalisty. 

NJ

Artykuły powiązane

:

XIII Bieg Piekarczyka za nami. "Nowa trasa to świetny pomysł" (zobacz zdjęcia)
XIII Bieg Piekarczyka za nami. "Nowa trasa to świetny pomysł" (zobacz zdjęcia) (10)
Elbląg: Wizyta u alergologa? "Najbliższe wolne terminy dopiero w przyszłym roku"
Elbląg: Wizyta u alergologa? "Najbliższe wolne terminy dopiero w przyszłym roku" (7)

Komentarze (13):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
10.06.2022, 20:33 AW : A może półtora roku już czekałem więc rok to jaką ś promocja
10.06.2022, 20:35 AW : A może półtora roku już czekałem więc rok to jakaś promocja
10.06.2022, 21:14 Fakty : Tak dokladnie, czekałam 1,5 roku , to kpina , a jednocześnie chodzę prywatnie, zeby przeżyć w trakcie czekania! Na NFZ założyli mi holtera, super myślę sobie, ale wizyta i rozmowa o wyniku za 2 mce , no nieźle moze dożyję! Prywatnie po podwyzkach nie dam rady , proszę pomodlcie się o mnie i o takich jak ja ! Dziękuję pani posel PO za takie rządy w szpitalu i walkę w sejmie o nasze zdrowie,
11.06.2022, 08:14 Czytelnik : Witam półtora roku to dla mnie było by super ja czekam nie długo gdzie 2 lata.
11.06.2022, 08:23 jan -49: na wizyte z NFZ czeka sie ponad rok tak jest w przychdni przy szpitalu wojewodzkim ale gdy zaplacisz prywatnie to jestes przyjety na oddzial szpitala natychmiast wiec jak ktos jest powaznie chory na serce to albo kasa albo M1 na debicy taka jest rzeczywistosc wiec na ten temat duzo poniewaz jestem po zawale
11.06.2022, 09:32 Pawlak: w Szczecinie czeka się góra pięć dni.
11.06.2022, 10:14 kij: To po co płacimy składkę zdrowotną? Jeżeli termin oczekiwania będzie dłuższy niż 1 miesiąc to NFZ powinien zwrócić składkę za każdy miesiąc . Wtedy bedzie można skorzystać z prywatnej "obsługi" przez specjalistę.
11.06.2022, 11:13 Nieznany: Trzeba poprosić żeby ścieśnić się w kolejce wtedy się zdecydowanie skróci
12.06.2022, 10:17 viki: Podziękujcie temu premierowi, którego rząd obniżył limit przyjęć na uczelnie medyczne.
12.06.2022, 16:35 kolko: ŻYJESZ to ciesz się jutro będzie lepiej .Jabłko z wieczora i nie potrzeba doktora .
12.06.2022, 21:56 UPR: Do ~ Viki ~ NIE KŁAM . Polska kształci najwięcej lekarzy w Europie [ oprócz rosji ] Wykształcenie lekarza ze specjalizacją kosztuje Polaków ok. 1,5 mln EUR .Bogate kraje z Unii Europejskiej [głównie Niemcy ] przyjmują tych lekarzy z biednej Polski każdą ilość . Nie zwracając Polsce za ich wykształcenie nawet złotówki . Znam szpitale w Austrii , Francji ,Holandii , Niemczech , W .Brytanii gdzie oprócz Hindusów najwięcej lekarzy jest z Polski . Młodzież na zachodzie nie chce się uczyć dwanaście lat na lekarzy . Wygodniej jest dla Zachodu okradać z lekarzy POLSKĘ !!!
13.06.2022, 10:39 ja: Dalej głosujcie na pis to będzie wam jeszcze lepiej. Durny naród. I dalej wybaczajcie drozyzne pisowi.
13.06.2022, 11:15 yryr: A ja czekałam 6 miesięcy. Zarejestrowałam się w maju, a już w listopadzie miałam pierwszą wizytę. W marcu Holter a za tydzień wizyta w związku z Holterem. poradnia przy WSz. Czyżbym była szczęściarzem.


Inne artykuły:

Za nami Czepkowanie w Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych (zobacz zdjęcia)
Elbląg: Czepkowanie w Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych (12)
„Co czwarta Polka uważa, że jej potrzeby nie są brane pod uwagę przez samorządowców”
„Co czwarta Polka uważa, że jej potrzeby nie są brane pod uwagę" (27)
Rowerowe zawody Bażantarnia XC
Rowerowe zawody Bażantarnia XC
Prezes EPECu: Z każdych 100 zł, które mieszkańcy płacą za ciepło, średnio 63 zł trafia do EKO
"Z każdych 100 zł,które mieszkańcy płacą za ciepło, średnio 63 zł trafia do EKO" (28)
Zatrzymany pod zarzutem posiadania narkotyków
Zatrzymany pod zarzutem posiadania narkotyków (4)
Folklor ukraiński w Muszli. Niebawem wyjatkowy koncert "Podaruj uśmiech"
Folklor ukraiński w Muszli. Niebawem wyjatkowy koncert "Podaruj uśmiech"
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.