Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
09.06.2022 18:30

Święto elbląskiego pułku. "Wypełniamy słowa przysięgi wojskowej" (zobacz zdjęcia)


Święto elbląskiego pułku. "Wypełniamy słowa przysięgi wojskowej" (zobacz zdjęcia)


Nasze święto przypada w czasie pokoju, jednak współczesne zagrożenia sprawiają, że zwiększyła się skala niebezpieczeństwa oraz waga zadań, które na nas spoczywają. Od wielu miesięcy, w dzień i w nocy, wypełniamy słowa przysięgi wojskowej, czuwamy nad bezpieczeństwem nas wszystkich, strzegąc polsko-białoruskiej granicy. Obowiązki służbowe, do których zostaliśmy powołani, wykonujemy na najwyższym poziomie - mówił płk Piotr Pankowski, dowódca 16. Żuławskiego Pułku Logistycznego. Zobacz zdjęcia.

 

 

Uroczysty apel z okazji święta 16. Żuławskiego Pułku Logistycznego odbył się dziś, 9 czerwca, na terenie jednostki przy ul. Łęczyckiej. - Święto pułku jest okazją do podsumowania działań żołnierzy i podziękowania im za solidny i solidarny wysiłek - podkreślił dowódca pułku. 

 

 

To dzięki waszemu, żołnierze i pracownicy wojska, zaangażowaniu, wiedzy, profesjonalizmowi utrzymywana jest wysoka gotowość bojowa jednostek 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. To zaszczyt dowodzić tak profesjonalnym zespołem. Naszym celem jest przyszłość, a przeszłość i teraźniejszość są dla nas środkami do lepszego przygotowania się do nowych zadań

 

 

- mówił płk Piotr Pankowski.

 

16. Żuławski Pułk Logistyczny jest spadkobiercą 16. Żuławskiego Batalionu Remontowego. Powstał w 2019 roku, jako pierwsza tego typu jednostką w Polsce. Do jego głównych zadań należy utrzymanie sprzętu znajdującego się na wyposażeniu 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. - Ponad 3 lata istnienia pułku to ciężka służba i praca żołnierzy i pracowników wojska - dodał dowódca pułku. - Udowodniliśmy, że jesteśmy jednostką profesjonalną, dynamicznie rozwijającą się, która nie boi się nowych technologii i czeka na nowe wyzwania. Takie wartości jak poczucie obowiązku, przywiązanie do tradycji, a nade wszystko honor są i zawsze będą bliskie żołnierzom i pracownikom naszego pułku.

 

 

Z nieskrywaną przyjemnością uczestniczę w obchodach święta 16. Pułku Logistycznego, jednostki, która w 16. PDZ zajmuje szczególne miejsce. Stanowi bowiem zaplecze logistyczne i remontowe dla sprzętu bojowego, jednostek wojskowych, a jej żołnierze i pracownicy to zgrany zespół fachowców, których profesjonalizm jest najlepszą wizytówką. Są w naszym życiu służbowym chwile, w których, jako przełożeni możemy wyrazić naszą wdzięczność i uznanie za uczciwą i rzetelną służbę i pracę. Dziś, stojąc przed państwem, czuję dumę i satysfakcję, że w strukturze 16. PDZ mamy tak ważne i niezawodne ogniwo

 

- słowa podziękowania do żołnierzy i pracowników pułku skierował gen. dyw. Krzysztof Radomski, dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

 

Podczas święta pułku wręczono również wyróżnienia i nagrody dla żołnierzy i pracowników pułku. Dowódca płk Piotr Pankowski wyróżniony został Kordzikiem Honorowe Sił Zbrojnych RP. 

 

Do wspólnego świętowania zaproszono gości. Udział w uroczystym apelu wzięli m.in.: wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Krzysztof Radomski, dowódcy jednostek dywizji, przedstawiciele służb mundurowych, władz samorzadowych, rodziny żółnierzy oraz przedszkolaki i uczniowie klas mundurowych. 

 

Podczas święta pułku upamiętniono również o Andrzeja Zielke oraz kpr. Krystiana Andrzejczaka, żołnierzy 16. Batalionu Remontowego, którzy zmarli w 2004 roku podczas misji stabilizacyjnej w Iraku. Tradycyjnie przy tablicach upamiętniających poległych żołnierzy złożono kwiaty i zapalono znicze. Na zakończenie apelu odbyła się defilada jednostek i sprzętu 16. PDZ. Udział w niej wzięli również uczestnicy III Rajdu Motocyklowego Weteranów.

 

 

 

NJ

Galeria zdjęć: Święto elbląskiego pułku
Artykuły powiązane

:

Na Modrzewinie trwają zmagania samochodów terenowych w ramach RFC Poland. Zobacz film
Na Modrzewinie trwają zmagania samochodów terenowych w ramach RFC Poland (film) (3)
Uszkodził drzwi auta, bo taksówkarz zwrócił mu uwagę, by nie trzaskał drzwiami
Uszkodził drzwi auta, bo taksówkarz zwrócił mu uwagę, by nie trzaskał drzwiami (2)

Komentarze (8):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
09.06.2022, 19:34 ???: A doceniacie cywili, czy tak jak Anżej?
09.06.2022, 20:31 takipis: Pisowskie Błaszczaki, ja się pytam, kiedy będzie najważniejszy sprzęt dla wojska - mobilne ołtarze?
09.06.2022, 23:27 Hehe: Niespełnione marzenia tatusiów...Idą bo: darmowa chata, niezła i stabilna kasa...same głąby, po kilku poprawkach byleby zdać szkołę...matury z najniższym wynikiem( o ile w ogóle)...Odbębnią swoje, kasę przytulą i " można świat dogaaaniać"...
10.06.2022, 07:12 Black: Jaki to będzie zaszczyt dla tych durniow, moc już niedługo poleć chwalebne za banderowska, samostijna derzawe. Anzej Dzuma już im to obiecał przeca, że ich tam wyślę, a Rosjanie przerobią tych becwalow na mielonkę.
10.06.2022, 12:49 Zaczęli : Zamiast podziękowań to tu konentujacy jak zwykle , jad i chamstwo. Widac ze w wojsku nie byli ciapciaki.
10.06.2022, 14:07 ~ Zaczęli : widać elektorat biedronia.
10.06.2022, 19:43 dziadek: Ło Matko Bosko!!!
10.06.2022, 20:15 adax: Jak zwykle na każdym elbląskim portalu; jad, chamstwo, cwaniactwo, wyśmiewanie i drwiny. Oczywiście na różne tematy polityczne czy gospodarcze najwięcej mają do powiedzenia ci którzy o 5 rano z piskiem opon zapier..... do Wójcika albo ci którzy czekają na otwarcie Borysa.


Inne artykuły:

Po wielu interwencjach ulice Okrzei, Poprzeczna, Matejki i Wyspiańskiego zostaną wyremontowane
Elbląskie ulice Okrzei, Poprzeczna, Matejki, Wyspiańskiego zostaną wyremontowane (11)
Oferty pracy dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy
Oferty pracy dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy
Cudem uniknął śmierci. "Usłyszała jego żałosne zawodzenie nieopodal rzeczki"
Cudem uniknął śmierci. "Usłyszała jego żałosne zawodzenie nieopodal rzeczki" (4)
Na Modrzewinie trwają zmagania samochodów terenowych w ramach RFC Poland. Zobacz film
Na Modrzewinie trwają zmagania samochodów terenowych w ramach RFC Poland (film) (3)
Paweł Szefernaker, wiceszef MSWiA: Najlepiej by było, gdyby wybory samorządowe odbyły się na wiosnę 2023 roku
Szefernaker: Najlepiej by było, gdyby wybory samorządowe odbyły się na wiosnę (14)
Amore Mio organizuje pierwszy koncert w tym sezonie! Wystąpi Roberto Ruggeri
Amore Mio organizuje pierwszy koncert w tym sezonie! Wystąpi Roberto Ruggeri
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.