Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
10.06.2022 12:30

Jak obliczyć wysokość kredytu?


Jak obliczyć wysokość kredytu?


Nie tak łatwo odpowiedzieć na to pytanie. Chyba że ktoś posiada specjalistyczną wiedzę bankową, a także na bieżąco obserwuje zmieniające się tendencje rynkowe w zakresie spraw bankowych. Takiej wiedzy nie posiada duża ilość osób. To właśnie z myślą o nich powstały takie narzędzia, jak kalkulatory kredytowe. Czym one są i dokładnie w jakich celach można je wykorzystać?


Przelicznik kredytu


Na kalkulatory kredytowe można mówić różnie. Niektórzy używają sformułowania przelicznik kredytu. Niezależnie od tego, z jakim dokładnie sformułowaniem będzie się miało do czynienia, należy wiedzieć, że jest to takie narzędzie, które pomaga oszacować wysokość raty w danym kredycie. Są to dane o charakterze szacunkowym. Aczkolwiek, już nie jedna osoba przekonała się, że owe kwoty nie dużo się od siebie różnią. Kalkulator, taki jak dostępny jest m.in. na stronie: www.expander.pl/kalkulatory/kredytowe/ warto wykorzystać po to, aby wiedzieć, czy stać nas na kredyt.


Symulator kredytowy


Zdecydowaną zaletą takich narzędzi, jest fakt, iż są one dostępne online. Dzięki temu nie trzeba będzie przejmować się żadnymi odwiedzinami w banku. Wszystkiego będzie można dokonać samodzielnie. Przy tej okazji warto wspomnieć o tym, że kalkulatory kredytowe pomagają zaoszczędzić czas. Dawniej trzeba było znaleźć niezależnego doradcę, który będzie sprawdzał poszczególne oferty. Dzisiaj również można korzystać z pomocy takich osób, ale pierwsze symulacje można wykonać samodzielne. Chociażby po to, aby zorientować się, jakie dostępne są w ogóle możliwości. Korzystanie z takiego narzędzia jest niezobowiązujące. Nawet jeżeli któraś z ofert okaże się korzystniejsza, można jeszcze tę kwestię przemyśleć. Z drugiej strony można również zdecydować się na finalizację umowy kredytowej. Właśnie dzięki funkcjonalnościom, jakie posiada takie właśnie narzędzie internetowe.


Co należy wiedzieć?


Korzystanie z takiego kalkulatora wymaga wypełnienia poszczególnych rubryk. Bez obaw, ich wypełnienie nie sprawia, że dane przedostaną się dalej i będą wykorzystywane przez niepowołane osoby. Nie trzeba ich wypełniać, ale wtedy nie będzie można dowiedzieć się, jak faktycznie będzie wyglądać taka rata kredytu. Wśród rubryk, jakie trzeba będzie wypełnić, znaleźć można:

 


Dokładne rubryki zależne są od tego, o jaki kredyt chodzi. Czy będzie to poważne zobowiązanie finansowe, np. kredyt hipoteczny, czy też kredyt gotówkowy na realizację mniejszych celów?Inne artykuły:

Folklor ukraiński w Muszli. Niebawem wyjatkowy koncert "Podaruj uśmiech"
Folklor ukraiński w Muszli. Niebawem wyjatkowy koncert "Podaruj uśmiech"
Prezes EPECu: Z każdych 100 zł, które mieszkańcy płacą za ciepło, średnio 63 zł trafia do EKO
"Z każdych 100 zł,które mieszkańcy płacą za ciepło, średnio 63 zł trafia do EKO" (28)
Zatrzymany pod zarzutem posiadania narkotyków
Zatrzymany pod zarzutem posiadania narkotyków (4)
KAS rozbiła grupę wystawiającą fałszywe faktury 
KAS rozbiła grupę wystawiającą fałszywe faktury  (1)
Cudem uniknął śmierci. "Usłyszała jego żałosne zawodzenie nieopodal rzeczki"
Cudem uniknął śmierci. "Usłyszała jego żałosne zawodzenie nieopodal rzeczki" (4)
Oferty pracy dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy
Oferty pracy dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.