Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
14.06.2022 13:00

Kolejny problem związany z Dolinką. Poza brakiem toalet nie ma też miejsc parkingowych?


Kolejny problem związany z Dolinką. Poza brakiem toalet nie ma też miejsc parkingowych?


Radna Elżbieta Banasiewicz zwróciła uwagę na brak miejsc parkingowych przy Parku Dolinka. - Mieszkańcy mają duży problem z zaparkowaniem samochodu – apeluje.

 


Rewitalizacja Dolinki kosztowała 13,5 mln zł. Inwestycję oddano do użytki w 6 grudnia 2021 r. W parku zamontowano 160 urządzeń i elementów małej architekty.


W marcu br. pisaliśmy o braku toalet w Parku Dolinka. Teraz ten zgłosiła do Prezydenta Elbląga radna Elżbieta Banasiewicz. - Niedziela, 13 marca, piękna pogoda, mnóstwo osób spacerujących na Dolince, plac zabaw oblegany przez dzieci. Wracając ze spaceru widzę kobietę z dwójką dzieci. Słyszę głos chłopca: "Ja już nie wytrzymam". I odpowiedź matki: "Musisz dojść do domu". "Mamo, ale ja już nie wytrzymam. Kiedy najpilniejsze potrzeby fizjologiczne będzie można w kulturalny sposób zaspokoić na Dolince? - pytała wówczas radna.


Elżbieta Banasiewicz zauważyła kolejny problem związany z Parkiem Dolinka. Tym razem radna zwróciła uwagę na brak miejsc parkingowych przy Dolice.


Radna przyznaje, że mieszkańcy chwalą nową infrastrukturę na Dolince jednak kierowcy mają problem ze znalezieniem miejsca parkingowego.

 

Osoby przebywające z dalszych części miasta mają duży problem z zaparkowaniem samochodu od strony ul Władysława IV. Jedyny parking jest zajęty przez mieszkańców tej ulicy oraz część miejsc jest zarezerwowana dla gości restauracji

 

– zaznaczyła radna.


Radna stwierdziłą, że parking na cztery samochody przy ul. Agrykola jest dla osób korzystających z Domu Parafialnego Księży Marianów. - W jaki sposób miasto planuje zwiększenie miejsc parkingowych w tym rejonie? – pyta Elżbieta Banasiewicz.


Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak przyznał, że inwestycja związana z rewitalizacją Parku Dolinka nie obejmowała przebudowy przyległych układów drogowych, w tym budowy miejsc parkingowych.

 

Mieszkańcy przybywający w ten rejon miasta mają możliwość zaparkowania aut w lokalizacji znajdującej się przy ul. Kościuszki, przy cmentarzu komunalnym. Ponadto miejsca postojowe zostały wybudowane przy ul. Agrykola. Auta mogą być także parkowane przy ul. Wspólnej, przy stadionie miejskie KS Olimpia. Wymienione parkingi i miejsca posto0jowe znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Dolinka

 

– zapewniał.


Jak poinformował Wiceprezydent Miasto nie planuje wykonania dodatkowych parkingów w rejonie Parku Dolinka.


Czy zdaniem naszych czytelników parkingi przy Parku Dolinka są potrzebne?

 

 

KJ

Artykuły powiązane

:

Park Dolinka nie jest dostępny dla wszystkich? "Takich miejsc jest więcej, życie z wózkiem w Elblągu to walka"
Park Dolinka nie jest dostępny dla wszystkich? Takich miejsc jest więc (18)
"Mamo, ale ja już nie wytrzymam". Na Dolince zapomniano o toaletach
"Mamo, ale ja już nie wytrzymam". Na Dolince zapomniano o toaletach (35)

Komentarze (23):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
14.06.2022, 13:06 Kierowca: Jest parking od strony cmentarza. I to spory. Ale lepiei cicho, bo zaraz UM wymyśli, żeby postawić tam parkomaty - no co jest tłum ludzio to niech płacą.
14.06.2022, 13:07 Mamuska : Można zrobić tez coś z osobami które opalaja się tam na golasa? Dolinka to atrakcje dla dzieci nie plaza dla nudystów. Straz miejska tez powinna tam zaglądać. Park piekny i dopracowany w każdym szczegole.
14.06.2022, 13:08 Hfufi: Co do toalet,to się zgodzę, że brak i powinny tam być ,to nie podlega dyskusji, tym bardziej ,że to miejsce jest dla dzieci ..co to parkingu, to można z Kościuszki z parkingu koło cmentarza przejść spacerkiem, w końcu idziemy się poruszać wraz z dziećmi..
14.06.2022, 13:16 BEZ ŚCIEM proszę : Następną interpelacją pani radnej Elżbiety Banasiewicz zapewne będzie to, że do poszczególnych stref parku albo do wodospadów nie można wjechać samochodem. Otóż szanowna pani, parki mają to do siebie, że służą pieszym spacerom oraz jeździe rowerem, hulajnogą lub na rolkach. Samochód można pozostawić na parkingu przy Kościuszki. Poza rzadkimi wyjątkami z powodu meczów na stadionie lub Święta Zmarłych, parking ten ma codziennie kilkadziesiąt miejsc postojowych pustych. Na Dolinkę można też dojechać pięcioma liniami ZKM z każdej strony. Jeśli chodzi o toalety, to byłem tam ostatnio i stały dwie od strony Górnośląskiej oraz tradycyjnie jedna przy postoju Green Venlo. Zdaje się że były jeszcze jakieś przy amfiteatrze. W każdym razie trwał festyn, setki ludzi a problemu z toaletami nie było.
14.06.2022, 13:26 kij: Co pani radno wybory się zbliżają i trzeba czymciś zabłysnąć? Pani powinna sama wiedzieć żeby nie wozić się samochodem, bo to nie zdrowe. Zajmij się pani czymś pożytecznym i nie myśl ino pani o sobie, bo to nie ładnie o pani świadczy, nieprawdaż?
14.06.2022, 13:34 Pójdźka Szara.: Co za idiotyzm. Od momentu kiedy udostępniono Park Dolinka stale w komentarzach pojawiają się jakieś krytyczne uwagi. Wydaje się, że większość z nich to tzw. sztuczne problemy. Chociażby parking, czy akurat to najważniejsze, cóż to nawet z małym dzieckiem nie można trochę podejść. Samochód można zaparkować nie tylko koło cmentarza, ale są zatoczki wzdłuż ul. Agrikola od kościoła do starej bramy, można zaparkować na parkingu szpitalnym, tym na Kościuszki, a czyżby to było daleko przykładowo z parkingu na Dąbka, przy banku. A tak w ogóle można tam też dojechać autobusami linii 17 i 22, a nawet nie jest to ogromna odległość jak ktoś uda sie tam pieszo od przystanku tramwajowego 4 czy 2. No tak u nas to lepiej szukać "dziury w całym ". Jeszcze niedawno w komentarzach pisano, że najlepiej jeździć na plac zabaw do Pasłęka i nie był to problem, a teraz okazuje się, że na Dolinkę jest. Jak mawiał prezes Ryszard Ochócki w "Misiu", kiedy z uwagi na strajk bankowców londyńskich nie mógł dokonać wypłaty : "oj z tego dobrobytu w du.....ach wam się poprzewracało".
14.06.2022, 13:53 Mala uwaga: Choć jestem zapaloną rowerzystką i fajnie ze są tam ścieżki rowerowe, ale jestem tez mamą i zrobienie ich kolo placu zabaw to byl nieprzemyślany pomysl , jest bardzo niebezpiecznie idąc częścią dla pieszych z dziećmi lub jadąc z nimi hulajnogą, wystarczy ,ze maluch się puści jak to maluch i prosto pod rower! A wiadomo 1 rowerzysta jedzie rozsądniej, ale młodzież pędzi!
14.06.2022, 13:55 mieszkaniec: Pani radna sama stwarza problem ,którego nie ma. Jest parking od strony ul.Kościuszki przy cmentarzu. Może by pani nieporadna podjęłaby interwencję w sprawie rozjeżdżających trawnik przy tym parkingu. Miejsc jest wystarczająco dużo aby parkować normalnie.
14.06.2022, 13:59 Sarkazm: Dziękuję jako mieszkaniec za tak potrzebną interpelację. Inaczej nie wiedziałbym, że tam nie parkingu. Tak naprawdę należy zlikwidować piesze ścieżki i wprowadzić ruch samochodowy i wtedy będzie gdzie parkować nowymi samochodami, tak aby nie było trzeba w ogóle wychodzić z pojazdu, a być w parku, O! A parking od strony cmentarza to atrapa.
14.06.2022, 14:08 ob: Widzę ,że pani Kosecka ma godną następczynię.
14.06.2022, 14:46 Mieszkaniec: Przecież jest duży parking przy cmentarzu, a stamtąd można na Dolinkę wejść przy "wodospadach" i kawałek się przejść. Radna to najlepiej by chciała wjeżdżać samochodem pod amfiteatr i tam parkować. Już bez przesady, te 10 minut spacerkiem aby dojść do placów zabaw to dla większości nie jest problem, no chyba że jest się taką radną, to są to przeszkody nie do przeskoczenia...
14.06.2022, 14:49 No nolmalnie: Thebilka dokładnie od strony cmentarza to co?!!! Aa poza tym gdzie indziej kobieto widzisz tam parking!!!!!!!!!!!! Hyba że te z gwiazda czerwoną
14.06.2022, 14:55 Spacerowicz: Największy problem tam jest że nie ma nigdzie WC w pobliżu a nie tam jakiś parking
14.06.2022, 15:44 Zapraszam do Fromborka: We Fromborku przy całkiem przyzwoitym, choć oczywiście nie tak imponującym, jak u nas placem zabaw jest coś w rodzaju szaletu. Budyneczek niewielki z oknem niedużym, sprzątnięty czysty, otwarty niepłatne, a w środku dwie toalety, dwie umywalki, mydło, płyn do dezynfekcji. Brać przykład, bo można. Pewnie położenie takiego miejsca zależy od warunków różnych, jednak na tak dużym terenie dałoby radę na pewno takie miejsce zagospodarować.
14.06.2022, 16:15 Edward T: Co za malkontenci! Zrobili ładną Dolinkę, żal D.. ściska to teraz parkingów nie ma! Są przy cmentarzu. Pani radno, przy Traugutta nie ma, przy Mickiewicza nie ma. Szukanie dziury w całym i stwarzaniebsztucznych zastępczych problemów!!! A Jarka domu w ogóle nie można parkować bo kulsony pilnują proszę pani !!!
14.06.2022, 19:05 tylko bat na du..: Tak czy owak, bździ znowu Nowak. Jeszcze zapomniał dodać, że są wolne miejsca pod Wielką Krokwią i nad Bajkałem. Po kilku wystąpieniach tego gościa, uważam że Nowak kompletnie się marnuje w ratuszu, a w pełni by się sprawdził jako szef traktorzystów w PGR, tylko że ich już nie ma. Poczekamy aż nie będzie Nowaka. Tragicznie widzę los basenu Adolfa i tych 65 baniek darowanych Nowakowi w zarząd. Który jest zdolniejszy i ma minimum empatii - Wróblewski, Nowak , Czyżyk?
14.06.2022, 20:49 Mia: Aby pomyśleli o duzym parkingu przy przyszłym basenie odkrytym
14.06.2022, 22:36 zez: To przeciwnikom obecnego prezydenta już parkingi przy Agrikola i Kościuszki już nie wystarczają i chcieliby ,by mozna było wjeżdzać autam pod same huśtawki na dolince
14.06.2022, 22:52 won: Pamiętam ten park na lat 90. Było tam pięknie. W zimę było gdzie zjeżdżać na sankach. Był też duży plac zabaw z drewnianych bali. Ludzie rozkładali koce nad rzeką. Działał basen oraz drugi basen który nieudolne władze zmieniły na sralnie dla psów. Obecnie dolinka to obraz nędzy i rozpaczy z betonem w tle. Za tą kuwetę dla psów i basen w ruinie ktoś z um powienien trafić do paki za niegospodarność.
15.06.2022, 08:06 Mieszkaniec: Lepiej proszę się zastanowić jak do parku się dostać z dzieckiem w wózku. Możliwy wjazd do parku jest tylko o strony Gronośląskiej po płaskim, nastepnie 40m dalej przy nowo budowanym bloku mieszkalnym po bardzo stromym podjeździe i od parkingu przy cemenarzu od Kościuszki. Projektant zapomnial chyba o podjedzie dla wózków i osób niepelnosprawnych przy amfiteatrze i w okolicy starego basenu. Park super ale wjazd na teren z wózkiem to porażka projektanta i osób zatwierdzających to.
15.06.2022, 08:12 henryk talarr: Hahahahaha jeszcze brakuje burdelu i Castoramy w tym parku. Do lekarza idź tępa dzido
17.06.2022, 14:57 Rafał: Witam to jest park a nie parking,tu się chodzi na spacer z dzieckiem a nie podjeżdża autem pod plac zabaw,w dupach się przewraca
20.06.2022, 13:07 Medium: Nie lubię parku po przebudowie. Za dużo tych różnych urządzeń, za gęsto są ustawione, zbyt krzykliwe kolory. Bezrozumni skarżą się na brak parkingu, mądrzejsi - toalet, a jakoś nikt nie wspomina o braku podjazdów dla wózków czy rowerów na schodach. Jeśli promuje się spacery rodzinne, to dzieci przecież w różnym są wieku. Starsze dziecko biega, młodsze w wózku jeździ. Schodów namnożono, ile tylko wlezie, mają one ostre niebezpieczne krawędzie, aż mnie ciarki przechodzą. Już przywykłam chodzić na spacery w inne miejsca, bo Dolinka jest dla mnie "unfriendly to use".


Inne artykuły:

Wykopali na działce narkotyki, wpadli w ręce strażników granicznych
Wykopali na działce narkotyki, wpadli w ręce strażników granicznych (2)
Zakończyło się głosowanie dot. Zielonego Budżetu. Zobacz, kto wygrał
Zakończyło się głosowanie dot. Zielonego Budżetu. Zobacz, kto wygrał (3)
Z wyrazami uznania za zatrzymanie sprawcy rozboju
Z wyrazami uznania za zatrzymanie sprawcy rozboju (5)
Podczas jazdy rowerem przewrócił się na płot. Miał 4 promile alkoholu w organizmie
Podczas jazdy rowerem przewrócił się na płot. Miał 4 promile alkoholu (5)
Poniedziałek pod znakiem wypadków
Poniedziałek pod znakiem wypadków (1)
Narożnik Słonecznej i Kosynierów Gdyńskich na sprzedaż
Narożnik Słonecznej i Kosynierów Gdyńskich na sprzedaż (4)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.