Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
18.06.2022 16:00

Radni apelują o remont ul. Kumieli. „Znajduje się w obrębie Starówki – wizytówki Elbląga”


Radni apelują o remont ul. Kumieli. „Znajduje się w obrębie Starówki – wizytówki Elbląga”


Radna Monika Dwojakowska i radny Marek Osik, oboje z Klubu Radnych KWW Witolda Wróblewskiego, zwrócili się do Prezydenta Elbląga z apelem o remont drogi przy ulicy Kumieli.


- Ulica Kumieli, jako jedyna na terenie Starego Miasta, nie przeszła remontu nawierzchni. Od wielu lat jest to droga szutrowa, utwardzona – zaznaczyli.


Radni zwracają uwagę, że kolejna naprawa nie rozwiąże problemu. - Mimo sezonowych napraw ubytków w nawierzchni, nadal pojawiają się liczne dziury, które stwarzają zagrożenie dla pojazdów i pieszych – podkreślili.


Dlaczego naprawa akurat tej nawierzchni jest zdaniem radnych pilna?

Pragniemy podkreślić, że jest to droga znajdująca się w obrębie Starówki, która jest wizytówką Elbląga

– stwierdzili.


W swojej interpelacji radni zwrócili się do Prezydenta z zapytaniem, czy jeszcze w tym roku jest możliwy remont ulicy Kumieli. - Ulica Kumieli wymaga budowy i zadanie takie jest ujęte na liście potrzeb inwestycji drogowych pozostałych do wykonania w obrębie Starego Miasta – przyznał Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak.


Jednak Wiceprezydent stwierdził, że nie tylko ul. Kumieli wymaga gruntownej zmiany. - Poza realizacją ul. Kumieli do wykonania pozostały jeszcze inwestycje związane z budową ul. Bednarskiej, przebudową ul. Wieżowej oraz przebudową odcinka ul. Kuśnierskiej i ul. Klasztornej wraz z budową parkingu przy tej ulicy – wymieniał.


W tym roku jednak remont ul. Kumieli nie dojdzie do skutku. - W związku z koniecznym zakresem robót budowlanych do wykonania, w oparciu o obowiązujące przepisy realizacja budowy tej ulicy musi zostać poprzedzona opracowaniem dokumentacji projektowej i uzyskaniem wymaganych zgód na wykonanie robót budowlanych – wyjaśnia wiceprezydent.

 

Wprowadzenie tego zadania do budżetu będzie rozważone na etapie prac nad budżetem 2023 roku, po ocenie możliwości finansowych Gminy Miasta Elbląg oraz możliwości w zakresie pozyskania dofinansowania

– dodał.

 

Kamila Jabłonowska

GALERIA ARTYKUŁU
Komentarze (18):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
18.06.2022, 16:49 Gg: Niech z własnej kieszeni wyremontują. Chyba ci radni bezradni zapomnieli że 99% elblążan mieszka poza starówka im też się coś należy bo płacą podatki jak inni.
18.06.2022, 17:49 tak, czy owak: Ta i inne ulice w mieście wyglądają tak jak gadanie Nowaka - pełne dziur i bzdur - ulica wpisana do remontu na ten rok , ale jeszcze nie pomyślał o dokumentacji i uzgodnieniach. Quźwa, dajcie mu podwyżkę by się wziął do roboty. I nie chodzi o tą ulicę - ciągle odpowiada w ten sam sposób i efektów brak. Wybory przesunięte o 0,5 roku, to jeszcze solidnie skasuje za siedzenie, a jak będzie na liście wyborczej, to nie zapomnijcie go wybrać - tyle frazesów, sloganów i uzasadnień nikt, poza Wróblewskim, wam nie przekaże.
18.06.2022, 18:06 obserwator: wizytówką miasta to sa samochody zaparkowane nieprawidłowo na całej starówce.
18.06.2022, 18:29 obserwator elblaga: Wizytowka Elblaga to teren przy Galerii El codziennie odwiedzany przez turystow skad podziwiaja i fotografuja Galerie jedyny zabytek w Elblagu a nie ulica Kumieli gdzie nikt nie dociera Radni do odwolania natychmiast
18.06.2022, 20:20 co tam się dzieje: gubię się, oni są przecież już w SLD, uczestnictwa w innym komitecie zabrania statut lewicy, ktoś to rozbierze
18.06.2022, 21:22 Anon: Niech się na Wieżową radni przejdą na starym... jprdl gamonie
18.06.2022, 21:55 Ja.: Idealna para. On cwany i ona idiota.
18.06.2022, 23:17 Prowizorka : Niech ci radni przestaną robić sobie jaja z miasta w którym od kilku lat podobno działają
19.06.2022, 03:49 Ściemnianie: Była Matka Boska od przeciągów z Louisem de Funesem, a teraz mamy radę miejską od dziur, co wyście z tej rady zrobili, stały model-klepiemy coś o dziurach, a bohaterski wiceprezydent odpiera ataki obiecanką o przyszłości. Pokażcie w czwartek odwagę przy gniocie raportu o niestanie miasta , to jest pole do popisu
19.06.2022, 05:41 No i : Już wiecie kogo nie wybierać jprd..... Wizytówka ta nikt nie chodzi ciekawe kto że znajomych ta mieszka lub ma biznes
19.06.2022, 08:24 kierowca: Niech radni wskażą źródło finansowania swoich zgłoszeń a nie tyko, że trzeba zrobić to i to. Takie zgłoszenie powinno zostać przekazane od razu do Zarządu Dróg a nie do prezydenta.
19.06.2022, 08:33 spoko: Wizytówką miasta jest Bulwar na starówce od lat nic nie jest robione WSTYD!!!!!
19.06.2022, 08:42 Poziom : Dramat czy komedia ?
19.06.2022, 10:19 kij: To ci radni z klubu KWWWW, nie mają dostepu do gabinetu swojego pryncypała? I muszą to robić poprzez media? A może już są gdzieś indziej np. w NE 2.0 radnego niezależnego Tołwińskiego?
19.06.2022, 16:55 Prawo łamią : Na całym starym mieście parkują pomimo znaków zakazu. Juz cośdo do do tego że Kościół Mikołaja jest zastawiony samochodami. GDZIE jest straż miejska i policja.
19.06.2022, 17:23 kanclerskie łby: Rozległo się bezrozumne ujadanie , a sam Nowak przypomina, że ul. Kumieli jest wpisana w uchwale budżetowej na 2022. Nowak powiada, że przesuwa (wg Wróblewskiego roluje) termin realizacji tej uchwały do greckiego kalendarza. Może? On może wszystko przy takich "radnych". Chodzi więc o wpisaną w uchwałę budżetową z nazwy ulicę. Inne , wymieniane przez dyskutantów, są podobne, ale uchwała budżetowa ma priorytet. Dziwne zwyczaje i metody pracy. Prezydent i jego v-ce, radni i ich przewodniczący ukończyli jakieś szkoły, studia, mają doświadczenie (przynajmniej powinni) i takie dziwolągi bezwstydne robią, że zastanawiam się czy etat w UM to nie jest zlecona im, przez lekarza, terapia zajęciowa - "myślą", machają garściami w grupie, a efektem tego są placki z asfaltu.
20.06.2022, 13:03 elbong: Znajomy to też wyborca
20.06.2022, 14:26 BODZIO: Kasa,Kasa z skąd brać ??? Pisiory nie chcą z UNI+ KARY.


Inne artykuły:

Kaplica powróciła do ewangelików, za nami uroczystość poświęcenia. "Czekaliśmy na ten dzień"
Kaplica powróciła do ewangelików. "Czekaliśmy na ten dzień" (3)
Szalony pojedynek w Mławie. Concordia kończy udany sezon remisem [GOLE Z MECZU]
Szalony pojedynek w Mławie. Concordia kończy udany sezon remisem [GOLE Z MECZU] (2)
Turniej piłkarski Amatorów
Turniej piłkarski Amatorów
Czytanie to dzika przyjemność. Happening I LO
Czytanie to dzika przyjemność. Happening I LO (1)
DeDe Negra przyjechała do naszego miasta. Wystąpiła dla elblążan przed Bramą Targową
DeDe Negra przyjechała do naszego miasta. Wystąpiła przed Bramą Targową (14)
Zespół Masters i Skalar US wystąpili w Elblągu - zobacz zdjęcia
Zespół Masters i Skalar US wystąpili w Elblągu - zobacz zdjęcia (16)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.