Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
14.06.2022 19:00

Były Wójt Gminy Mikołajki Pomorskie powołany na stanowisko Burmistrza Krynicy Morskiej


Były Wójt Gminy Mikołajki Pomorskie powołany na stanowisko Burmistrza Krynicy Morskiej


Dziś, 14 czerwca, na stanowisko Burmistrza Miasta Krynica Morska został powołany Kazimierz Kulecki. Funkcję tę będzie pełnił do czasu ogłoszenia wyniku przedterminowych wyborów zaplanowanych na 24 lipca br.


Przypomnijmy, że dotychczasowy Burmistrz  stracił mandat po tym, jak  został skazany prawomocnym wyrokiem za przekroczenie uprawnień podczas jednej z miejskich inwestycji. Chodziło o przekroczenie przez niego uprawnień przy realizacji Centrum Sportowo-Rekreacyjnego przy ul. Rybackiej. Dwa lata temu malborska prokuratura przeprowadziła w tej sprawie śledztwo.

 


Ostatecznie we wrześniu 2020 r. postawiono ówczesnemu burmistrzowi  pięć zarzutów dotyczących przestępstw, które miał on popełnić w 2018 roku. Dotyczyły one m. in. przekroczenia uprawnień i podrobienia dokumentów (w tym również aneksu do umowy o realizację inwestycji) w zakresie rzeczywistej daty ich sporządzenia, nakłaniania do popełnienia przestępstwa innej osoby i niedopełnienia obowiązków w zakresie należytej weryfikacji prac wynikających z umowy.


29 września 2021 r. zapadł wyrok w tej sprawie. Burmistrza uznano za winnego. W kwietniu 2022 r. Sąd Okręgowy w Gdańsku podtrzymał wyrok skazujący. Prawomocny wyrok skutkował utratą mandatu.

 


Dziś, 14 czerwca, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich wręczył powołanie na pełniącego funkcję burmistrza Krynicy Morskiej  Kazimierzowi Aleksandrowi Kuleckiemu – 65-letniemu byłemu wójtowi Gminy Mikołajki Pomorskie.

 

Kazimierz Aleksander Kulecki będzie pełnił funkcję do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego burmistrza. Poprzedniemu burmistrzowi wygasł mandat na skutek utraty prawa wybieralności spowodowanego skazaniem prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego

 

– informuje Pomorski Urząd Wojewódzki.


Przedterminowe wybory na burmistrza Krynicy Morskiej odbędą się 24 lipca. Termin zgłaszania kandydatów na to stanowisko upłynie 30 czerwca, o północy.

 

KJ

Artykuły powiązane

:

Krynica Morska: Będą przedterminowe wybory burmistrza. Znamy datę!
Krynica Morska: Będą przedterminowe wybory burmistrza. Znamy datę! (3)
W Krynicy Morskiej trwa bezkrólewie. "W tej chwili nikt nie pełni stanowiska burmistrza"
Krynica Morska. "W tej chwili nikt nie pełni stanowiska burmistrza" (4)
Krynica Morska bez burmistrza? Jest prawomocny wyrok dla włodarza miasta
Krynica Morska bez burmistrza? Jest prawomocny wyrok dla włodarza miasta (7)
Burmistrz Krynicy Morskiej usłyszał wyrok. Znamy stanowisko włodarza [aktualizacja]
Burmistrz Krynicy Morskiej usłyszał wyrok [aktualizacja] (14)

Komentarze (9):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
14.06.2022, 21:22 A gdzie modzież ?: I znów same antyki u steru :)
14.06.2022, 21:25 ff11: Młodzi ze wsi wyjechali?
14.06.2022, 21:38 Upadły Harley: Obaj wyglądają jak starzy dojący od lat państwowe koryto pisowcy jeszcze z czasów Porozumienia Centrum - mylę się?
14.06.2022, 22:11 Stare nie odpuszcza : Znowu stara nomenklatura więc jak ma się swiat zmieniać, normalny klan mendrców-;)
15.06.2022, 07:07 detektyw: A dlaczego ten pan bedzie zabierał chleb młodszym pracownikom.W tym wieku w Polsce przechodzi sie na emeryturę a nie do pracy.Skandal!!!!!A może to kolesiostwo?????Trzeba przeprowadzic dochodzenie.
15.06.2022, 08:10 Komisarz, a nie burmistrz.: A co do tego ma wiek. Ponadto nie może on być powołany na funkcję burmistrza, bo nie ma takiej prawnej możliwości. Z uwagi na sytuację prawną jaką powstała po wyroku wobec poprzedniego burmistrza, Wojewoda ma obowiązek w uzgodnieniu z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji powołać KOMISARZA na stanowisko burmistrza. Jest to więc KOMISARZ, a nie burmistrz. Będzie on pełnił tą funkcję do czasu wyboru nowego włodarza. W województwie pomorskim w ostatnich latach były trzy takie przypadki, w tym jeden spowodowany śmiercią takiej osoby.
15.06.2022, 10:12 rencista : emeryci na wazne stanowiska , a pracy dla mlodych po studiach nie ma . A PiS obiecał emerytury od 65 roku dla mężczyzn , a sam prezes - premier i jego otoczenie z PC z Leonardem Krasulskim na czele nie przestrzega ,więc przyklad idzie z góry
15.06.2022, 10:41 Truso: Kiedy komisarz w Elblągu?Miasto upada.
15.06.2022, 12:41 uiyIK: sTARA GWADIA SIE POŁOWUJE CO TROCHE ,NIE MA MŁODYCH MASZ KASE NIE MASZ WŁADZY ,JESTES NIKIM . TO MAFIJA OPOWIASTKA .


Inne artykuły:

Ul. Grottgera: W sąsiedztwie szkoły powstaną nowe mieszkania
Ul. Grottgera: W sąsiedztwie szkoły powstaną nowe mieszkania (8)
Niebawem pierwsze Śniadanie na Trawie
Niebawem pierwsze Śniadanie na Trawie
Koronawirus: 1 438 zakażeń w kraju, 20 w województwie warmińsko-mazurskim
Koronawirus: 1 438 zakażeń w kraju, 20 w województwie warmińsko-mazurskim
SP4 obchodzi 75. rocznicę istnienia. "Dziś msza, a jutro część oficjalna- odsłonięcie muralu i festyn rodzinny"
SP4 obchodzi 75. rocznicę istnienia. "Jutro część oficjalna, odsłonięcie muralu" (9)
Zalew połączony z Zatoką! Przekop Mierzei wkrótce gotowy
Zalew połączony z Zatoką! Przekop Mierzei wkrótce gotowy (9)
Z wyrazami uznania za zatrzymanie sprawcy rozboju
Z wyrazami uznania za zatrzymanie sprawcy rozboju (5)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.