Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
18.06.2022 21:00

Kaplica powróciła do ewangelików, za nami uroczystość poświęcenia. "Czekaliśmy na ten dzień"


Kaplica powróciła do ewangelików, za nami uroczystość poświęcenia. "Czekaliśmy na ten dzień"


Kaplica w Parku Traugutta po latach powróciła do ewangelików. Dziś, 18 czerwca, odbyło się tam uroczyste nabożeństwo, podczas którego świątynia została poświęcona. - Dzisiejsza data otwiera przed naszą parafią nowy rozdział - mówił ks. Marcin Pilch, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Elblągu. 

 

Nabożeństwo dziękczynne z okazji poświęcenia kościoła ewangelicko-augsburskiego w Elblągu odbyło się w sobotę, 18 czerwca. Kazanie wygłosił ks. bp Jerzy Samiec, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. Podczas uroczystości poświęcono kaplicę, a także ołtarz i ambonę.

 

Czekaliśmy na ten dzień, na to wydarzenie poświęcenia naszego nowego miejsca modlitwy, naszego nowego kościoła. Dziś przede wszystkim pragniemy Bogu wszechmogącemu podziękować za tych wszystkich ludzi i te wszystkie zdarzenia, które doprowadziły nas na to nowe miejsce. Dziękuję wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie do wspólnego świętowania

 

- mówił ks. Marcin Pilch, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Elblągu. 

 

W sobotę gościnne wnętrze kaplicy zapełniło się wiernymi i zaproszonymi gośćmi. Wydarzenie miało wyjątkowo ekumeniczny charakter. Oprócz hierarchów kościoła ewangelicko-augsburskiego, z tej okazji Elbląg odwiedził bp Jerzy Samiec, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, udział w nim wzięli m.in.: biskup elbląski Jacek Jezierski, ks. mitrat Andrzej Sroka, proboszcz parafii greckokatolickiej w Elblągu (poprzedni gospodarz kaplicy), Wojciech Gajewski pastor Kościoła Zielonoświątkowego we Fromborku i przewodniczący Elbląskie Forum Inicjatyw Ekumenicznych, ks. Marek Antonowicz, proboszcz parafii prawosławnej w Elblągu oraz pastor Paweł Kugler z Kościoła Chrześcijan Baptystów w Elblągu. 

 

Przypomnijmy. Zabytek z Parku Traugutta należała kiedyś do dużego ewangelickiego kompleksu, którego centralnym elementem był kościół pw. św. Anny zniszczona podczas II wojny światowej, i ostatecznie rozebrany w połowie XX wieku. Do dziś przetrwała tylko kaplica cmentarna. Jeszcze do niedawna znajdowała się tu cerkiew greckokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela. Dziś, 18 czerwca, (z nową nazwą pw. św. Anny) wróciła do elbląskiej wspólnoty ewangelickiej. 

 

NJ

Artykuły powiązane

:

DeDe Negra przyjechała do naszego miasta. Wystąpiła dla elblążan przed Bramą Targową
DeDe Negra przyjechała do naszego miasta. Wystąpiła przed Bramą Targową (14)
Reakcja na doniesienia o koszmarze dzieci w Jordanowie. Wszystkie DPS-y znajdą się pod lupą
Reakcja na doniesienia o koszmarze w Jordanowie. DPS-y znajdą się pod lupą (4)

Komentarze (3):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
18.06.2022, 22:00 wiwat pis?: To jest piękne? A historia i tak kołem się toczy?
18.06.2022, 22:07 Marcco: Po drugiej wojnie światowej świątynia przetrwała zawieruche wojenną w dobrym stanie z niewielkim uszczerbkiem
19.06.2022, 15:11 zez: Nie słyszelismy ,by policja złapała "artystę " , ktory uaktywnił się kilkanascie dni temu charakterystycznymi bazgrołami sprayem w oryginalnym kolorze w w róznych punktach Elbląga tylko na nowych elewacjach i przy okazji na bocznej ścianie koscioła. Zachęcam policje mimo letnich upałów do aktywności , choc od początku czerwca szacun za aktywność w poruszaniu się po miescie.autami . Gdyby tak jeszcze ,jak za czasów komendanta Starańczaka wzorem zachodniej policji po prostu stali na ważniejszych skrzyzowaniach bo to dobra prewencja na piratów i oszczędność drogiej benzyny.


Inne artykuły:

Szalony pojedynek w Mławie. Concordia kończy udany sezon remisem [GOLE Z MECZU]
Szalony pojedynek w Mławie. Concordia kończy udany sezon remisem [GOLE Z MECZU] (2)
Turniej piłkarski Amatorów
Turniej piłkarski Amatorów
Remont mieszkania w 2022 roku. Ile trzeba za niego zapłacić?
Remont mieszkania w 2022 roku. Ile trzeba za niego zapłacić? (9)
Radni apelują o remont ul. Kumieli. „Znajduje się w obrębie Starówki – wizytówki Elbląga”
Radni apelują o remont drogi.„Znajduje się w obrębie Starówki–wizytówki Elbląga" (18)
Czytanie to dzika przyjemność. Happening I LO
Czytanie to dzika przyjemność. Happening I LO (1)
DeDe Negra przyjechała do naszego miasta. Wystąpiła dla elblążan przed Bramą Targową
DeDe Negra przyjechała do naszego miasta. Wystąpiła przed Bramą Targową (14)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.