Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
17.06.2022 16:15

Nieoficjalna informacja Radia ZET: Umowy z hotelarzami, którzy przyjęli uchodźców z Ukrainy, mogą nie być przedłużane


Nieoficjalna informacja Radia ZET: Umowy z hotelarzami, którzy przyjęli uchodźców z Ukrainy, mogą nie być przedłużane


Rząd rozważa nieprzedłużanie umów z przedsiębiorcami, którzy w swoich hotelach czy pensjonatach goszczą uchodźców z Ukrainy - dowiaduje się nieoficjalnie reporter Radia ZET Jacek Czarnecki.


 
W tej chwili właściciele hoteli, ośrodków wypoczynkowych czy pensjonatów dostają dopłaty do każdego uchodźcy, który mieszka w ich placówce. Odbywa się to na podstawie umów, podpisywanych z wojewodami. To ma się zmienić, bo, jak mówi Radiu ZET jeden z polityków PiS, "lato to dobry czas, by ci uchodźcy, którzy mogą, usamodzielnili się. Jest dużo prac sezonowych, a to im pomoże stanąć na nogi". 


 
Część hotelarzy sama już zabiega o przeniesienie uchodźców do innych placówek, bo nadchodzi sezon turystyczny, podczas którego mogą mieć wyższe dochody. 


 
Z nieoficjalnych informacji Radia ZET wynika, że decyzje w tej sprawie mogą zapaść już w nadchodzącym tygodniu. 


 
W przyszłym tygodniu ma być także podpisane rozporządzenie, przedłużające okres dopłat na wyżywienie i zakwaterowanie dla niektórych grup uchodźców z Ukrainy, mieszkających u osób indywidualnych. W tej chwili obowiązuje przepis, który pozwala na wypłacanie polskiej rodzinie, goszczącej uchodźców, 40 złotych dziennie za osobę. Jednak te dopłaty można otrzymywać tylko przez 120 dni od daty przybycia uchodźcy do Polski. Dopłaty mają być przedłużone dla tych, którzy przyjęli u siebie uchodźców niepełnosprawnych i ich opiekunów, osoby starsze oraz rodziny przynajmniej z trójką dzieci.  

 

Radia ZET


Artykuły powiązane

:

Kierowca zmarł na miejscu. Jego auto uderzyło w drzewo
Kierowca zmarł na miejscu. Jego auto uderzyło w drzewo (2)
Dziś na Starówce wystąpi DeDe Negra oraz zespoły Masters i Skalar us! Koncert o godz. 17.00
Dziś o 17.00 na Starówce wystąpią DeDe Negra oraz zespoły Masters i Skalar us!

Komentarze (9):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
17.06.2022, 20:18 no: Jeżeli jest uchodźcą, to przebywa w obozie dla uchodźców lub ośrodku. Jeżeli jest ukraińcem który zwietrzył szansę na pobyt i zarobek, to żyje na własny koszt - dostał pesel, zasiłek, kieszonkowe, 500+ i wystarczy. Po prawie pół roku albo samodzielność albo powrót lub Europa. Większość "beżaszczich" jest z zachodniej ukrainy, a tam wojny "niet".
17.06.2022, 21:27 Upadły Harley: I bardzo dobrze, przynajmniej różne włoskie cwaniaczki nie będą doić kasy z naszych podatków za "z odruchu serca" przetrzymywanie towarzyszy ze wschodu w swoich hotelikach.
17.06.2022, 23:29 pop: do roboty do roboty - nie pracujesz nie jesz - a tu wszystko za darmochę
18.06.2022, 04:45 bleee: Kilka dni temu ukraińska lalunia kupiła tylko fajki za 15 zł w Społem. Pytam się, czy ona klepie biedę, czy rąbie polski podatników?
18.06.2022, 09:44 Sumienie : Wśród naszych tez są bogaci i biedni. Szkoda, ze niektórzy zapomnieli jak nasi uciekali i uciekają na zachód i bez wojny w kraju
18.06.2022, 11:19 sumienie 11 lipca: ~Sumienie - naszym na "zachodzie" nikt nic za darmo nie daje, nie płaci z wdzięczności za zamordowanie swoich pradziadków przez przodków beneficjenta. Wszędzie si nie doi naiwniaków. Skąd w Ukrainie tylu Icków? Nasi w Anglii czy Szkocji, mimo że bronili Angoli, to po wojnie siedzieli w obozach lub oficerowie , generałowie sprzedawali w kiosku by mieć emeryturę. Dobrze być ukrem u boku naiwnego Lacha płacącego za wszystko na "friko". W obliczu rosyjskiego zagrożenia, polskojęzyczni rządzący oddali prawie wszystkie czołgi z zaopatrzeniem ukrom. Mądrzy? Teraz proszą usmanów o dostarczenie nam złomu.
18.06.2022, 11:22 Ja : W każdym narodzie są ludzie źli i dobrzy
18.06.2022, 18:27 6666: Do roboty lenie ukraińskie a jak nie to do siebie wypad a nie za darmo wszystko
18.06.2022, 21:07 Do 6666: Też z moich podatków idzie na polską patologię, 500 plus, 300 plus, inne zasiłki socjalne..I w d...e mają pracę...a tak obcykani w tych zasiłkach,że mała głową...wiedzą jak doić nas pracujących...I to ci ..do 6666 mówię..nie przeszkadza????


Inne artykuły:

Jutro odbędzie się XVIII SAND CUP 2022
Jutro odbędzie się XVIII SAND CUP 2022
Reakcja na doniesienia o koszmarze dzieci w Jordanowie. Wszystkie DPS-y znajdą się pod lupą
Reakcja na doniesienia o koszmarze w Jordanowie. DPS-y znajdą się pod lupą (4)
Zespół Masters i Skalar US wystąpili w Elblągu - zobacz zdjęcia
Zespół Masters i Skalar US wystąpili w Elblągu - zobacz zdjęcia (16)
Zbyt szybko - zbyt niebezpiecznie. Policjanci ukarali 3 kierowców za nadmierną prędkość
Policjanci ukarali 3 kierowców za nadmierną prędkość (3)
Łoś próbował przeskoczyć ogrodzenie. Zwierzę utknęło na prętach (uwaga - drastyczne zdjęcia)
Łoś utknął na prętach - drastyczne zdjęcia (7)
Kierowca zmarł na miejscu. Jego auto uderzyło w drzewo
Kierowca zmarł na miejscu. Jego auto uderzyło w drzewo (2)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.